Hlavné menu

Novinky na Ultrablogu
Chyba: nepodatrilo se nacist zdroj...
Rubriky

Najčítanejšie články

Neexistuji vhodna data!

Posledné komenáre
 • Dobry den, dekuji za super clanek. Chtela jsem vam ho ohodnotit tou nejlepsi znamkou a v domneni, . . . (Lung-gom-pa. Tibetskí bežci.)
 • Denne sleduje Tvoje výkony.Držíme Ti všetci palce. (3100 Mile Race 2014)
 • KEep it up pranjal. There have been complaints that you have been drinking too much coffee! Grahak (3100 Mile Race 2014)
 • Podľa mňa, je to vec osobnej voľby. Všetky tieto ultraľahke topánky majú výhodu, že neupra . . . (Topánky na behanie)
 • A vivobarefoot topank? v poslednom čase su tie topanky vel'mi popularne... aky je vaš nazor? (Topánky na behanie)
 • Návštevy

  3100 míľový beh 2011

  Vydané dňa 16. 07. 2011 (10499 prečítaní)
  Deň 54: Na posledný deň závodu vyšlo veľmi príjemné počasie. Teplota opäť nevystúpila nad 30°C a bolo polooblačno. Pradeep dobehol okolo 15:00 a stal sa tak prvým holanďanom, ktorý kedy absolvoval tento závod. Surasa bobehla o 21:30. V jej prípade to je neuveriteľný výkon, keď len niekedy pred týždňom si natrhla lýtkový sval. Vyzeralo to, že to je pre ňu koniec závodu, ale s neuveriteľnou vôľou pokračovala ďalej a nakoniec sa jej závod podarilo dokončiť. Jej dobehom závod oficiálne skončil, pretože aj Ananda-Lahari sa rozhodol skončiť zároveň s ňou. Ako zhodnotiť tento ročník? Ako zvyčajne veľkú úlohu zohrávalo počasie. Prvú polovicu závodu bolo sucho a niekedy, hlavne ráno a večer, aj chladno. No druhá polovica júla bola horúca až do takého extrému, že musel byť závod na jeden deň prerušený, čo sa zatiaľ v histórii tohoto podujatia ešte nestalo. Ale práve preto je tento závod asi najťažším bežeckým podujatím na svete.

  Tu je video z dobehu Pradeep:

  Tu je video z dobehu Surasa:


  Konečné výsledky

  Blog Utpala Marshala

  Fotky Arpan

  Fotky Alakananda

  Fotky Antara-Prabath  Deň 53: Dnes po dlhom čase klesla teplota pod 30°C. No malo to aj svoje nevýhody. O 18:00 začalo pršať a pršalo až do polnoci, takže keď Stutisheel o 22:30 končil, končil v daždi. Toto bol Stutisheelov siedmi dobeh z ôsmych pokusov. Zajtra je posledný deň závodu. Pradeep by mal končiť poobede a Surasa večer. O polnoci bude oficiálny koniec.

  Deň 52: Oproti včerajšku, dnes nebolo tak vlhko, no teplo bolo rovnako. Všetci zostávajúci bežci sa rovnomerne približujú k cieľu. Ananda-Lahari dnes urobil opäť 85 kôl. Stutisheel, ktorý by mal zajtra okolo 22:00 končiť, má trošku problémy s bolestivým nervom v nohe, ale nejako zvlášť ho to nespomalilo. Pradeep dnes oslavoval svoje narodeniny, čo mu pridalo extra energiu a Surasa bojuje ďaľej a s najväčšou pravdepodobnosťou dosiahne 3100 míľ vo štvrtok večer, tesne pred limitom.

  Tu je video z dobehu Atmavira:

  Deň 51: Bolo teplo a vlhko. Ale Atmavir išiel svoje posledné kolá v rovnomernom tempe a okolo 15:00 po piaty krát dobehol do cieľa 3100 míľového behu. Ako minulý aj tento rok zabránily vysoké teploty a vlhkosť aby sa priblížil k svojmu maximu, ale aj tak predviedol výborný výkon, berúc do úvahy akými všetkými problémamy musel prejsť. Surasa dnes išla ešte lepšie ako včera a ak si udrží tempo, ktoré mala včera a hlavne dnes, dobehne do cieľa v limite. Stačí jej na to, aby behala 103 kôl denne. Ananda-Lahari dnes dal 85 kôl.

  Deň 50: Dnes bolo len o trošku chladnejšie ako včera, no bola vyššia vlhkosť. Ale napriek tomu sa všetci zostávajúci bežci približujú ku svojmu cieľu. Atmavir išiel pekne a dal 115 kôl. Zajtra mu teda ešte ostáva 65, čo by znamenalo, že bude končiť niekedy medzi 15:00 a 16:00. Ananda-Lahari dal 80 kôl. Surasa sa drží. Celý deň sa snažila behať. Ak sa jej podarí udržať toto tempo, malo by sa jej podariť dokončiť v limite. V stredu by mal končiť Stutisheel a vo štvrtok Pradeep.

  Konečne sa mi podarilo uploadnuť video z Asprihanalovho dobehu. Tu je:


  Deň 49: Tak dnešným dňom sa pre mňa skončila tohoročná 3100vka. Okolo 8:30 som dobehol do cieľa. Osobák to tento krát nebol, no keby nebolo toho jedného dňa voľna, z najväčšou pravdepodobnosťou by som sa o pár hodin zlepšil oproti môjmu najlepšiemu času z minulého roka. Po krátkej ceremónii som sa vydal ešte dokončiť 13 kôl do 5000km, čo sa mi podarilo okolo 11:30. Zvyšok dňa som prespal. Deň bol horúci no vlhkosť nízka, teda až do večera, kedy vlhkosť stúpla. Atmavir si aj napriek teplu udržal výborné tempo a spravil 118 kôl. Ananda-Lahari išiel svoju klasiku a spravil okolo 80 kôl. Susasa stále bojuje. Aj napriek zraneniu stále ide ďalej. Síce len kráča, ale takto aspoň stále bojuje o svoju šancu dokončiť závod.

  Tu je video z môjho dobehu:


  Deň 48: Deň začal dažďom. Už keď som išiel ráno do kempu pršalo. Pršalo len asi do 6:30, ale stačilo to úplne na to, aby nás to celých premočilo. Poto bolo zamračené až do asi 19:00, keď začalo liať. Lialo asi 2 hodiny. K dažďu sa v mojom prípade pridali črevné potriaže, ktoré ma posledných niekoľko dní sprevádzajú. Takže celkovo som dnes spravil 112 kôl. Na zajtra mi ostáva 18 kôl a budem teda končiť niekedy okolo 8:30. Atmavir bol dnes najrýchlejší na okruhu. Spravil 120 kôl. Ananda-Lahari opäť kráčal a spravil 83 kôl. Ráno sa ukázala Surasha a pokúšala sa kráčať. Evidentne však musela ísť s obrovským sebazaprením. Okolo 8:00 odišla k lekárovi. Neskôr sme sa dozvedeli, že doktor jej zistil mierne natrhnutý sval hlboko v lítkovom svale. Potom ostala doma, ale okolo 22:00 sa opäť objavila na trati a chodila. Išlo jej to podstatne lepšie ako ráno, takže dúfajme, že zajtra sa bude cítiť opäť trochu lepšie a nakoniec predsa len bude mať šancu dokončiť závod.

  Deň 47: Dneskončil Asprihanal. Závod mal výborne rozbehnutý a zdalo sa, že si zlepší vlastný osobný rekord. No potom, niekoľko dní pred koncom, prišli problémy a jeho nádeje sa rozplynuli. Až do konca, teda do dnešného dňa, sa jeho problémy úplne nevyriešili a ešte aj dnes musel väčšinou chodiť. Nakoniec preťal cieľovú čiaru po jedenásty krát v živote okolo 18:30.Dnes si smola vybrala aj svoju ďalšiu obeť. Surasa dostala poobede do oblasti lýtka prudké bolesti, ktoré jej nedovolili ďalej pokračovať. Ešte skúšala po niekoľkých hodinách, ale rovnako. Zajtra sa ukáže, či sa to zlepšilo. Ananda-Lahari dnes kráčal a spravil 85 kôl. Atmavir behal a nabehal 116. Ja som dnes spravil 114 kôl, do konca mi ostáva 130 kôl, takže končiť by som mal niekedy v sobotu ráno.

  Tu je video z dobehu Igora:

  Deň 46: Sarvagata prišiel ešte ráno dokončiť 13 kôl do 5000 km. O 8:30 končil Igor. Takže ukrajinci tento rok ovládli 3100 míľový beh. Obaja boli obrovským prekvapením, pretože ani jeden z nich doteraz nepodal výkony, ktoré by naznačovali takýto výsledok. Ake prekvapenie to bolo veľmi príjemné. Deň bol teplý a suchý, ale nie horúci. Deň bol pre mňa opäť ťažký. Ako by sa všetky problémy zozbierali teraz ku koncu a zaútočili naraz. Akosi som behal pomaly a ku koncu dňa sa pridali nejaké črevné potiaže, ktorým som sa až do teraz úspešne vyhýbal. No ale čo už. Dúfam, že zajtra ráno už budem OK. Podarilo sa mi spraviť 114 kôl. Ananda-Lahari kráčal a spravil 81 kôl. Atmavir najprv brhal, ale počas dňa a tepla, len kráčal. K večeru opäť behal a spravil myslím 104 kôl.

  Tu je video zo včerajšieho dobehu Sarvagata:

  Deň 45: Zdá sa, že ani jedno kolo mi nebude darované zadarmo. Akoby kolo od kola bolo ťažšie. Aspoň ráno mávam ten pocit. Dnes bolo teplo a ráno aj vlhko, ale dalo sa to v pohode zniesť. Až po prestávke, ako včera, akoby sa mi nejaké sily vrátili. O 21:00 sa spustil krátky, ale veľmi intenzívny lejak. To samozrejme znamenalo daľšiu stratu prezúvaním sa. Nakoniec som spravil 116 kôl. Atmavir išiel kôli teplu oveľa opatrnejšie, ako včera a spravil 118 kôl. Ananda-Lahari si kráčal svoju klasiku. Spravil 87 kôl. Niekedy okolo 19:30 končil Sarvagata. Bežal neuveriteľný závod. Do teraz dokázal zabehnúť len niečo cez 600 míľ za 10 dní a tu teraz dokázal udržať priemer cez 70 míľ denne. Jeho výkon by bol ešte neuveriteľnejší, keby nebolo voľného dňa. Zabehol nový rekord pre niekoho, kto bežal závod po prvý krát.

  Deň 44: Dnes to bol, aspoň pre mňa, poriadne ťažký deň. Neviem či to bolo počasím alebo čo, ale akosi mi to ráno nechcelo behať. Od rána bolo zamračené a däžď bol na spadnutie, ale spadol až o 15:00. Pršalo až do 19:00. Našťastie hneď potom som si vymenil topánky. Večer sa ni bežako lepšie, ale vydalo to len na 119 kôl. Ananda-Lahari dnes dal 91 kôl, ale hlavnou hviezdou bol Atmair, ktorý po okruhu priam lieatal. Nakoniec spravil 134 kôl. Zajtra, niekedy večer, kočí Sarvagata.

  Deň 43: Po dni voľna, späť na trati. Po dlhom čase sme mali aj prijateľné počasie. Od rána bolo pod mrakom. Ráno bolo síce vlhko, ale vlhkosť rýchlo ustúpila. Poobede dokonca aj spŕchlo, čo tiež prečistilo vzduch. Väčšine deň voľna prospel abehali dnes veľmi dobre. Okrem asi Ananda-Lahari, ktorý opäť od rána chodil a večer mal 87 kôl. Atmavir išiel opatrne, ale behal celý deň. Večer končil so 107 kolami. Mne sa išlo ráno celkom dobre, aj keď trošku pomalšie, ako som po dni voľna očakával. Rýchlosť prišla až poobede a tak som nakoniec spravil 123 kôl, čo sa mi nepodarilo už pekne dávno.

  Deň 42: Takže, ako som písal, dnešný deň sa nebehalo. Teplota bola až niekde okolo 39°C. Keď je takýto horúci deň len jeden, dá sa to zvládnuť. Ale už vyše týždňa sa teploty pohybujú vysoko cez 30°C a dokonca aj v noci klesajú len pár stupňov pod túto hodnotu. Ono sa to nabaľuje a včerajší deň bol úplne na hrane. Viacerí už včera mali vážne problémy a keby sa behalo aj dnes, mohlo to dopadnúť zle. Aj keď takto som prišiel o šancu spraviť si osobný rekord, aj tak rozhodnutie riaditeľov závodu akceptujem. Des som strávil väčšinu dňa, ako všetci ostatný, v posteli spaním a jedením. Dva krát nam priniesli hromadu jedla, takže sme nehladovali. Keď sa ochladilo, okolo 21:30, išiel som si zabehať svoje povinné dve míle. Aj keď je závod dnes prerušený, to neznamená, že by som nemusel behať.

  Deň 41: Dnešný deň by sa dal charakterizovať jedným slovom. Peklo. Už ráno, ak som prichádzal na štart bolo skoro 30°C a 95% vlhkosť. A ďalej sa to už len zhoršovalo. Vlhkosť síce klesla, ale teplota išla šialene nahor. Už po pár hodinách nám bolo jasné, že dnes to nebude o mílach, ale o prežití. Už doobeda, sa väčšina z nás len motala. Ja som dokázal behať (aj keď toto by sa nedalo nazvať behom) aj keď sa teplota začala blížiť k 40°C, len kôli tomu, že som neustále v každej rke držal sáčok z ľadom a pod čiapkou som mal ďalší. Keď som o 15:00 odchádzal na prestávku, teplomer ukazoval 41,2°C v tieni. Zem bola rozžhavená, že sa na nej dali prežiť vajcia. Keď zafúkal vánok, bolo to ako závan z otvorenej teplovzdušnej trúby. Horúci vzduch pálil v očiach a pot pálil na koži. Aj keď som pil, koľko som vládal o 17:00 som bol taký dehydrovaný, že som musel začať chodiť a akždé kolo do seba liať litre vody. Po hodine som už bol OK, no o 22:00 mi úplne došla šťava a dokonca som už len chodil. Nakoniec som mal 104 kôl. Ananda-Lahari chodil celý deň a aj on skonštatoval, že je teplo, keď si na tričku našiel spotené miesto o veľkosti dvojeurovky (Ananda-Lahari sa z princípu odmieta potiť). Nakoniec spravil nejakých 74 kôl. Atmavir to mal ťažké. Síce sa snažil pomaly cupkať celý deň, o 20:00 jeho organizmus povedal dosť. Bolo mu zle od žalútka a telo mal ako v plameňoch. Preto ho radšej rovno odviezli domov. Zajtra sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude spamätávať a behať nebude. Ashprihanal dnes pôvodne plánoval len dochodiť pár kôl a potom ísť domov. No nakoniec ostal a chodil celý deň. Zajtra už dúfa, že bde môcť behať. Zajtra nás čaká podobné počasie ako dnes, len o nejaký stupeň menej. Našťastie.
  Update (1:30 v noci): Práve som dostal telefonát od riaditeľa závodu, že závod sa na jeden ďeň prerušuje. Zajtrajšia predpoveď počasia predstavuje príliš veľké zdravotné riziko po dnešnom horúcom dni. Závod bude pokračovať v nedeľu o 6:00 a k časovému limitu budú pridané 2 dni.

  Deň 40: Asprihanal strávil väčšinu včerajšej noci v nemocnici, kde dostal dve infúzie. Nazvali to vyčerpanie z tepla, ale podľa mňa to je úpal. Niečo podobné mal minulý rok. Ráno normálne došiel na štart, ale ani zďaleka nebol OK. Po 3 hodinách ho odviezli domov sa vyspať. Vrátil sa o 18:30, keď už vyzeral aj sa cítil lepšie. Je to pre neho obrovská škoda. Mal závod rozbehnutý na osobák a teraz, len pár dní pred plánovaným koncom sa mu stane toto. Ale to sa na takomto závode stáva. Až do posledného dňa si nemôžete byť istý, ako to nakoniec dopadne. Všeobecne, dnešok ráno bol šialene vlhký, takže som sa poriadne trápil. Keď slnko vystúpilo, vlhkosť klesla. No zároveň stúpla teplota. Ale presa len, tá vlhkosť bola horšia. Nakoniec som to dotlačil až na 115 kôl. Atmavir ráno kráčal, že opobede sa rozhodol znova začať behať. Nakoniec mal 107 kôl. Ananda-Lahari kráčal celý deň a spravil 78 kôl.

  Deň 39: Aj keď dnes nebolo až tak teplo, aj tak to bol ťažký deň. Ráno bolo ešte vlkho asi do 9:00, ale potom so stupajucim slnkom vlhkosť klesala.Ako koľvek nebežalo sa mi ľahko ani rýchlo. Nkoniec som to dostal až na 115 kôl. Atmavir sa tiž trápil, ale spravil 110 kôl. Ananda-Lahari ráno behal a to celkom rýchlo. No okolo 10:00 mu došli sily a ďalej už iba chodil. Dnes malo problémy aj niekoľko ďalších bežcov. Purna-Samarpan sa ešte nevrátil, Stuteeshil tiež celý deň kráčal a dokoncaj aj Asprihanal kráčal celý deň a večer ho dokonca zobrali do nemocnice. Vraj mal teplotu a tak. Pravdepodobne niečo ako úpal.

  Deň 38: Dnešok začínal tak, ako včerajšok končil. Totálne vlhko. Našťastie tá vlhkosť bola predsa len trochu nižšia, ako včera. Ale aj tak som sa nedokázal naplno rozbehnúť. Vlhkosť a teplo na mňa pôsobili, ako by som bol prikritý dekov. A tak sa beží ťažko. Po západe slnka sa situácia zmenila. Hneď som cítil viac síl v nohách. Nakoniec som spravil 117 kôl. Atmavir dokázal po západe slnka pridať ešte viac a spravil 120 kôl. Ananda-Lahari kráčal celý deň a spravil 84 kôl. Purna-Shamarpan sa dnes nedostavil. Prišiel až neskoro poobede v civila. Zdá sa, že pre neho závod skončil.

  Deň 37: Deň, keď plávete v pote. Totálne vlhko. Behom hodiny po štarte som bol do nitky premočený. Nohy mi moc nešli. Poobede teplota vystúpala až na 33°C, ale čo bolo najhoršie, bola tá vlhkosť. Pri takomto počasí vás nezachráni ani to, že zapadne slnko, pretože vlhkosť začne okamžite stúpať. Okolo desiatej začalo do toho všetkého prerušovane popŕchať. Naozaj som sa nevedel dočkať polnoci. Nakoniec som mal 116 kôl. Atmavir aj napriek šialenej vlhkosti dokázal behať pomalým tempom celý deň a spravil 110 kôl. Ananda-Lahari striedal chôdzu s občasným behom a spravil 94 kôl. Veľké problémy mal dnes Purna-Shamarpan. Už niekoľko dní ho trápili kŕčové žili na nohách. Ale dnes ráno mal také bolesti, že musel po niekoľkých kolách zastať. Uvidíme zajtra.

  Deň 36: Ťažký deň. Síce na kolách sa to neodráža, celkom som sa vytrápil. Hlavné večer. Bolo okolo 30°C a ráno trocha vlhko. Poslednú hodinku som musel pritlačiť, aby som to vytiahol na 120 kôl, ale podarilo sa.Rovnako mal aj Atmavir, ktorý mal tiež ťažký večer. Ananda-Lahari ráno išiel výborne. No od 10:00 mu došla šťava. Ďalej už len kráčal, až na asi hodinu večer, keď sa mu podarilo znova rozbehnúť. Nakoniec spravil 103 kôl.

  Deň 35: Dnes bolo o trochu teplejšie a vlhkejšie, ako včera. Atmavir sa bál, že ho to zase odrovná, no našťastie sa tak nestalo. Teploty sa momentálne hýbu okolo 30°-33°C a v najbližšom týždni by sa to nemalo zmeniť. Mne sa dnes bežalo celkom dobre. Dokonca aj večer som mal ešte nejaké sily, aj keď už menej. Posledných niekoľko kôl som musel pritačiť, aby som to dostal až na 120 kôl. Atmavir tu na konci dňa lietal a dal 121 kôl. Dobre išiel aj Ananda-Lahari. Behal celý deň a dal 113 kôl.

  Deň 34: Konečne deň, keď ma po dlhom čase neotravovali otlaky. Ráno som mal celkom dobré. Poobede bolo ťažšie no večer už bolo ťažko. Akosi začali dochádzať sily. No nakoniec som to dotlačil až na 119 kôl. Rovnako mal aj Atmavir, ktorý po včerajšej kúre mohol opäť celý deň behať. Ananda-Lahari však také šťastie nemal. Celý deň opäť kráčal a nakoniec mal 72 kôl.

  Deň 33: Ráno to vyzeralo na ďalší ťažký deň. Otlaky boleli, ale našťastie okolo 8:00 sa to zlepšilo. Nie som ešte taký rýchly, ako pred nejakým týždňom, ale keď nemusíte pri každom kroku zatínať zuby, hneď sa to beží inak. Najviac som to cítil večer, keď som mal aj dobrú rýchlosť. Nakoniec som spravil 117 kôl. Atmavir aj Ananda-Lahari sa od rána trápili, aj keď ani daleka nebolo horúco alebo vlhko. Poobede sa na nich pozrel jeden doktor, ktorý prišiel z Talianska asi na týždeň, aby nám pomohol. Evidentne jeho terapia zabrala, pretože večer už obaja behali. Atmavir spravil 92 a Ananda-Lahari 91 kôl.

  Deň 32: Konečne sa ten otlak začína zlepšovať. Dnes som ho už konečne nemusel nejako špeciáne obliepať. No stále koža v jeho okolí je veľmi citlivá, čo je nepríjemné pri behu a chôdzy. Akokoľvek, dnes som bol trochu rýchlejší ako posledné dni a nemusel som sa tak čsto zastavovať. No nakoniec som aj tak spravil len 112 kôl. Momentálne ma teraz trochu trápi aj moja hmotnosť. Od začiatku závodu som stratil vyše 11 kg. Zdá sa, že nejaká časť straty hmotnosti išla aj na úkor svalov na nohách a už nie sú také silné, ako na začiatku. Po včerajšom dobrom dni mal Atmavir aj Ananda-Lahari zase ťažký deň. U Atmavira je to vlhkosť, čo mu robí problémy a dnes ráno bolo vlhko. To ho odsúdilo do role chodca. Nakoniec spravil 80 kôl a Ananda-Lahari 79.

  Deň 31: Predpoveď sa splnila. Teplota naozaj vystúpala až na 38°C.Našťastie fúkalo, tak na jednej strane školy sme upadávali do mdlôb, na druhej nám do tváre fúkal príjemný vietor.Celý čas som musel behať s vreckom ľadu v dlaniach a meniť ho každé kolo. Otlak stále bolí, ale zdá sa, že sa to začína zlepšovať. Stále som ale veľmi pomalý a veľa čau ráno a počas prestávky zabijem obliepaním toho otlaku. Dnes som to opäť dotiahol len na 110 kôl. Atmavir a Ananda-Lahari mali po včerajšom ťažkom dni dnes dobrý. Aj keď bola veľká horúčava, oproti včerajšku nebolo tak vlhko a to pravdepodobne zachránilo Atmavira a umožnilo mu to behať celý deň. Spravil 118 kôl. Ananda-Lahari spravil 108.

  Deň 30:  Horúci a vlhký deň. Aj keď v posledných dňoch sa zdalo, že Atmavir zvláda horúce a vlhké počasie, dnes ho vlhkosť zase úplne zložila. Od rána musel kráčať, pretože jeho nohy boli úplne prázdne. Ananda-Lahari po včerajšom dobrom dni dnes opäť nebol schopný behať. Obaja nakoniec spravili 85 kôl. Mne ta horúčava tiež neprospela a otlak, ktorý ma posledných pár dní trápi sa nezlepšil. Preto som bol podstatne pomalší, ako by som si prial. Dokázal som to dostať len na 110 kôl. Zajtra nás čaká poridna horúčava. Podľa poslednej predpovede, by to malo vystúpiť až na 38°C. Uvidíme.

  Deň 29: Dnešok by som nazval "servicing day", deň, keď som opravoval svoje telo. Ten otlak, čo ma včera večer trápil, sa do rána nezlepšil a tak som musel ráno niekoľko krát zastavovať, kým sa mi ho ako-tak podarilo dať do poriadku. Na obed prišiel doktor, ktorý s zapodiava nohami a tak. Viacerí sme išli k nemu. Mne pomohol s nehtom na veľkom prste na ľavej noh, ktorý sa mi zarezával do kože. Veľmi rýchlo a šikovne o vystrihol tak, že teraz by sa to malo zahojiť rýchlejšie. Poobede sa mi behalo celkom dobre, ale neskoro večer boli bolesti späť, ale nejako som to dorazil až do polnoci a spravil som 110 kôl. Atmavir mal dobrý deň. Spravil 123 kôl. Dnes po dlhom čase začal konečne behať aj Ananda-Lahari. Beh prekladal s chôdzov, ale bolo dobré ho vidieť opäť behať. Spravil 100 kôl. Najbližšie nas čakajú horúce dva dni. V utorok by malo byť až 34°C.

  Deň 28: Štyry týždne za nami. Dnes bolo horúco, no našťastie nebolo vlhko. Od rána mi nohy akosi nešli.Nebola v nich šťava. Pobede to už bolo lepšie, no večer sa k únave pridal aj bolestivý otlak. Nakoniec som to nejako dorazil až na 116 kôl. Ťažší deň mal aj Atmavir. On spravil 115 kôl. Ananda-Lahari nachodil 86 kôl. Asprihanal dnes prekročil hranicu 2000 míľ. Zajtra by ho mali nasledovať Sarvagata a Igor.

  Deň 27: Hmm. Žeby už ľahké dni ani neboli? Tak to vyzerá, pretože dnes som sa znova trápil. Od rána bolo vlhko a bežalo sa mi ťažko. Trochu ma otravoval otlak na pravej nohe. Okolo štvrtej začalo pršať a pršalo až do 22:00. Počas tohoto dlhého dažďa sa koža na ľavom chodidle stala dosť citlivá a predpokladám, že sa mi podarilo si obstarať ďalší otlak. Toto ma spomalilo ešte viac a tak nieje divné, že som spravil len 115 kôl. Výborne išiel Atmavir. Aj napriek vlhkosti a dažďu si dokázal udržať rýchlosť a spravil 122 kôl. Ananda-Lahari dnes nachodil 84 kôl.

  Deň 26: Ďalší ťažký deň. Ťažký aj z toho dôvodu, že už tretí deň bežíme rovnakým smerom. Včera prišli z televízie NBC. Chcú natočiť niekoľkominútový šot. Vzhľadom na to, aby mali lepšie zábery, bolo nám včera ráno oznámené, že pobežíme rovnakým smerom, ako deň pred tým. Vôbec sa mi to nepáčilo, ale čo už. No potom namontovali na stĺp kameru a chceli ju nechať bežať celú noc a ďalší deň. Takže dnes ráno, keďže kamera ešte stále bežala, oznámili nám, že aj dnes pobežíme tým istým smerom. Takže preto, aby TV mala pekné zábery, museli sme dva di trpieť problémamy naviac. Keďže okruh nieje rovný, každý smer zaťažuje telo inak. Teraz sme už tretí deň zaťažovali telo rovankým spôsobom a zanechalo to na niekoľkých z nás následky, ako bolesť jedného z kolien, členku, alebo inej časti tela. Samozrejme, že sme to prežili, ale zdá sami to nezmyselné trpieť naviac, kôli pár záberom pre TV. Dosť ma to vykolajilo a tak som mal ráno dosť pomalé. Bolo celkom horúco, ale okolo 16:00 sa spustil totálny lejak asi na hodinu. Potom sa vyčasilo a my sme mohli v chladnejšom počasí dokončiť deň. Ja som dnes spravil len 118 kôl. Atmavir spravil o dve viac, ale koľko spravil Ananda-Lahari, to neviem. Ale opäť celý deň kráčal.

  Deň 25: Ťažký deň. Od rána bolo veľmi vlhko a ako stúpalo slnko a oteplovalo sa, moc sa to nemenilo. V tej saune sa mi vôbec nedalo poriadne behať. Bol som ako uvarený. Hneď poobede sa zamračilo a hneď to bolo lepšie. No úplne v poriadku som sa cítil až po 20:00, keď slnko úplne zapadlo. Na to, ako sa mi ťažko bežalo, som zabehol celkom dobre. Dal som 122 kôl. Atmavir sa prebojoval aj cez dnešné teplo a spravil 119 kôl. Ananda-Lahari  opäť kráčal a spravil 85 kôl.

  Deň 24: Dnes blo opäť veľmi horúco (32°C), no na rozdiel od včerajška nebolo ani z ďaleka tak vlhko. Mne sa išlo o trochu lepšie ako včera a spravil som 125 kôl. Atmavir mal ráno trochu problémy a bál sa, že bude musieť zase chodiť, no nakoniec to udržal a behal celý deň. Spravil 118 kôl. Ananda-Lahari zase len kráčal a spravil 85 kôl.

  Deň 23: Horúci deň. Alebo lepšie povedané poriadne vlhký. Teplota sa dnes vyškriabala až na 32°C, ale to aj vďaka, ktorá dnes stúpala cez 90%.Takže sme behali akoby v saune. Napriek tomu sa mi bežalo celkom dobre. Niekedy podvečer som dosiahol hranicu 1550 míľ, čo je presne polovica závodu. Takže od teraz ideme z kopca. Nakoniec sa mi podarilo zabehnúť 122 kôl. Dobre išiel aj Atmavir. Aj napriek horúčave a vlhkosti, hop toto nezasiahlo tak, ako pred tým. V pohode bežal celý deň a dal 121 kôl. Ananda-Lahari naopak po včerajšom rannom zlepšení, keď dokázal behať naozaj rýchlo, pravdepodobne prepálil, pretože opäť musí len kráčať. Dnes spravil 84 kôl.

  Deň 22: Mokrí deň.Teda aspoň jeho prvá polovička.Pršať začalo okolo 7:30 a pršalo až do obeda. Trochu som mal z toho obavy, pre moje ešte nie úplne doliečené otlaky. Ale keď som ich cez prestávku kontroloval, nezhoršili sa. Ale ten dážď ma dosť spomalil a tak som do obeda spravil menej kôl, ako zvyčajne. Nakoniec som to však dotiahol až na 120 kôl. Výborný začiatok dňa mal dns Ananda-Lahari. No večer mu došlo palivo a musel kráčať. Nakoniec do 23:00 spravil 113 kôl. Výborne dnes išiel aj Atmamir. Celý den dobre bežal a tak o 23:30 končil so 121 kolami.

  Deň 21: Tri týždne za nami. Môj otlak sa do rána nevyliečil tak, ako som dúfal. Ale dalo sa s tým behať. Až o 14:00 som musel zastaviť a ísť na prestávku o hodinu skôr. Vtedy sa mi podarilo konečne ten otlak úplne otvoriť. Vyšlo z neho hadam pol deci žltého hustého hnisu. Ale potom sa mi bežalo podstatne lepšie. Do polnoci som nakoniec dal 121 kôl. Ananda-Lahari mohol tiež behať a hneď aj do polnoci dal 112 kôl. Atmavirovi sa tiež darlo a niečo po jedenástej odchádza so 117 kolami.

  Deň 20: Ťažký deň. Teda skôr deň plný bolesti. Až do teraz som nemal v podstate žiadne otlaky, čo je na mňa priam neuveriteľné. No včera som dostal z ničoho nič nejake male na petách a uprostred priehlavku pravej nohy. Ten uprostred chodidla sa nejako cez noc nezahojil a ráno som ho cítil. A počas dňa sa to začalo zhoršovať. Otlak samotný ako keby sa zahojil, ale oblasť pod kĺbom prstu sa zapálila a začala poriadne bolieť. K tomu to ešte napuchlo a tak pri každom kroku som to pekne cítil. K večeru sa to vôbec nezlepšovalo, skôr naopak. Aj keď som sa s tým snažil niečo neustále robiť, nič nepomáhalo. Neostávalo mi nič iné, len to dnes nejako doraziť a dúfať, že sa to do rána zlepší. Tento druh otlakov sa mi vačšinou do rána dá doporiadku, tak musím dúfať, že to bude tak aj teraz. Končil som pre istotu už o 23:00 so 110 kolami, aby som to dal nejako doporiadku. Atmavir dnes išiel celkom dobre. Bežal tý svojím rozumným tempom a dal nakoniec 120 kôl. Ananda-Lahari mal opäť nefunkčné nohy a celý deň kráčal. Končil zarovno so mňou s 92 kolami.

  Deň 19: Dnes bolo síce teplo, ale nebolo vlhko a zdá sa, že Atmavirovi robí väčší problém práve vlhkosť, ako teplo, pretože dnes mal dosť síl na to, aby dokázal behať celý deň. A nakoniec nabehal 119 kôl. Dobrý deň mal konečne po dlhom čase aj Ananda-Lahari. Tiež behal celý deň a dal 111 kôl. Ja som mal ráno ešte po včerajšku stuhnuté koleno, ale nebolelo. Večer to už bolo OK. Nakoniec som dal 124 kôl. Posledných niekoľko dní patrí okruh ukraincom. Igor a Sarvagata momentálne behaju neskutočne. Väčšinou končia okolo 22:30 a mávajú cez 70 míl. A to počas dňa majú aj 3 polhodinové prestávky.

  Deň 18: Od rána Atmavir kráčal. Behať začal až večer. Každé ráno, keď sa oteplí, alebo je vlhko, jeho telo ako keby sa vyplo a musí iba kráčať. Dnes išiel opäť až do 23:00 a spravil 93 kôl. Nohy Ananda-Lahari stále nefungujú tak, akoby mali. Aj dnes musel len kráčať. Išiel až do konca a spravil 82 kôl. Mne sa ráno išlo dosť dobre, ale večer som začal pociťovať miernu bolesť na vnútornej strane ľavej nohy. Tak som nasadil návlek na koleno a mohol som pokračovať. Nakoniec mi to vydalo na 122 kôl.

  Deň 17: Ráno bolo príšerne vlhko. A hneď sa to odrazilo na výkonoch niektorých z nás. Mne sa bežalo veľmi ťažko a až do prestávky o 15:00 som sa trápil. Po prestávke to už bolo lepšie a večer, keď zapadlo slnko sa mi bežalo celkom dobre. Nakoniec som spravil 122 kôl. Problémy mal aj Atmavir. Posledných pár dní sa zdalo, že sa spamätáva, no dnešná ranná vlhkosť ho opäť položila. Znova musel kráčať. Keď poobede vlhkosť klesla, začal opäť trochu behať, no večer už opäť iba chodil. Končil o 23:00 s 98 kolami. Ananda-Lahari opäť chodil. Nohy mu nebehali. Nakoniec skončil okolo 23:30 s 93 kolami

  Deň 16: Atmavir sa pomaly spametáva. Postupne sa mu vracia sila a energia a moze tak behať rýchlejšie. Doobeda máva ešte problémy s teplom, ale k večeru vyzerá oveľa lepšie. Dnes dal 118 kôl. Ananda-Lahari je nanešťastie na to stále rovnako. Nohy mu nebehajú a tak väčšinu dňa kráča. Dnes išiel až do konca a spravil 94 kôl. Ja som mal tažšie doobedie. Nohy ma boleli, ale dalo sa to prežiť. Večer to už bolo lrpšie a spravil som 125 kôl.

  Deň 15: Včera boli nejake problémy so serverom a tak som nemohol umiestniť správu. Preto teraz dávam správy za 14. a 15. deň naraz. Teplý deň, žiadna horúčava. Už ráno sa mi išlo celkom dobre a tak som doobeda dokazal spraviť o pár kôl viac, ako zvyčajne. Večer to tiež celkom išlo a tak nakoniec z toho bolo 128 kôl, čo je 70 míl. Dnes som tiež prekročil hranicu 1000 míl. Bolo to niečo pred treťou a tak som si zlepšil osobák o pár hodín. 1000 míl dnes prekročili traja, Asprihanal, pár hodín predo mnou, Igor, chvíľu po mne a Sarvagata pár hodin. Pre Igora a Sarvagata to bolo prevé prekročenie hranice 1000 míľ. Ananda-Lahari dnes opäť kráčal a tak urobil 100 kôl. Atmavir ide zatiaľ po problémoch, ktoré mal trochu opatrne, ale aj tak dnes dokázal spraviť 116 kôl.

  Deň 14: Sú za nami dva týždne závodu. Počasie nám do teraz prialo. Mali sme len asi jeden deň horúci. Skôr sme mali dosť chladnejších dní. Vážnejšie zranenia sa nám zatiaľ vyhýbajú. Aj keď niekoľkí majú problémy, medzi nimi aj Atmavir a Anananda-Lahari. Atmavir už dnes vyzeral celkom dobre, ale stále je ešte pomalý. Dnes spravil do 23:15 114 kôl. Ananda-Lahari väčšinu dňa kráčal. Nohy mu vôbec nebehali. Končil zarovno s Atmavirom a spravil 94 kôl. Ja som bol doobeda trochu pomalý, ale večer to bolo lepšie a spravil som 123 kôl.

  Deň 13: Atmavir aj Ananda-Lahari dnes vyzerali podstatne lepšie, ako včera. Ale ešte stále, hlavne pri Atmavirovi, to nie je ono.Ananda-Lahari to dnes dokrutil do 23:30 až na 113 kôl. Atmavir dal do 23:00 110 kôl. Počasie bolo tretí deň po sebe sychravé a neustále to vyzeralo na dážď. no pršať nakoniec nepršalo. No hlavne ráno bolo dosť chladna a tak mnohí behali v bundách.  Mne to išlo podobne ako včera a dal som 122 kôl.

  Deň 12: Na počasie podobný deň, ako včera. Celý deň bolo zamračené a vyzeralo to, že sa každú chvíľu spustí lejak. No nakoniec poprchalo len asi 30 min. Ťažký deň mali dnes Atmavir aj Ananda-Lahari. Atmavirovi sa ku problemom s teplom dnes pridali problémy so žalúdkom. Celý deň len pomaly kráčal a končil niečo po 22:00 so 78 kolami. Ananda-Lahari bol tiež úplne bez energie a do 23:00 nachodil 81 kôl. Držte im palce, aby boli do zajtra v poriadku. Problémy mal aj Purna-Samarpan, ktorý je nachladnutý a skoro celý deň preležal. Výborne zatiaľ idu obaja nový ukrajinci Sarvagata aj Igor. Behajú neuveriteľne rýchlo a končievaju posledných niekoľko dní okolo 22:30 so 65-70 míľami. Mne sa dnes išlo celkom dobre a spravil som 122 kôl.

  Deň 11: Dnes nebolo až tak teplo, no bolo príšerne vlhko. Od rána sme sa kúpali vo vlastnom pote. Skoro ráno mi to akosi nešo a až niekedy pred obedom sa to prelomilo. Po prestávke to začalo behať aj trochu rýchlejšie. Len posledné 2 hodiny už boli na doraz. Nakoniec som mal 124 kôl. Atmavir mal ťažký deň. Aj tá vlhkosť mu robila problémy a do 23:00 spravil 112 kôl. Ananda-Lahari mal dnes opäť tie svoje "šprintérské" kolá. Nakoniec mu ich napočítali 123.

  Deň 10: Ráno sa mi nejako nedarilo na plno sa rozbehnúť. Až po niekoľkých hodinách to už bolo ono. Deň bol teplý, ale nie vyslovene horúci. Ale na Atmavira aj toto posobilo odrovnavjúco. Od rána musel chodiť a až večer sa trochu rozbehol. Nakoniec mu to vydalo na 98 kôl. Ananda-Lahari mal tiež tažký deň a celý čas kráčal. No odišiel skor, ako som sa ho spýtal, koľko zabehol.

  Deň 9: Včerajši večer bol asi ten najťažší, čo som tu zažil. Celý deň som bol OK, až do 21:00, keď som začal byť totalne ospalý. Nič nepomáhalo a tak som sa tam motal až do úplenho konca. Bol som ako živá mŕtvola. Dnes som obaval niečoho podobného, no našťastie nič také neprišlo. Nakoniec som dal 124 kôl. Atmavirovi sa prátili, tie problémy, čo mal minulý rok. Trochu sa oteplý a už môže len chodiť. Preto aj dnes väčšinu dňa prechodil. Spravil 104 kôl. Ananda-Laharimu sa dnes darilo. Ráno dokonca robil tie svoje rýchle kolá. No nakoniec zmizol skor, ako som sa ho stačil spýtať, koľko zabehol.

  Deň 8: Som úplne mŕtvy. Spravil som 125 kôl. Atmavir sa cez deň trápil a spravil 120 kôl. Ananda-Lahari skoro celý deň kráčal. Spravil 97 kôl. Ikonama dňa dnes boli ukrajinci Igor a Srvagata, ktorí celý deň bežali v neuveriteľnom tempe.

  Deň 7: Prvý týždeň za nami. Dnes ako by sa všetci začali rozbiehať. No mne to naopak ráno akosi úplne nešlo. Bolo poriadne vlhko a pred obedom sa oteplilo až na 30°C. Večer, ako zvyčajne, som spomalil, ale vydalo to na 123 kôl. Ananda-Lahari ráno moc nebehal, Ale večer spravil par kôl hádam pod 4 min a tak nakonie tesne pred polnocu mal 114 kôl. Atmavir sa večer totálne trápil. Vravel, že ako by mal teplotu a nemal energiu. Nakoniec dal 124 kôl.

  Deň 6: Mokrý deň. Pršať začalo ešte niekedy v noci a pršalo ešte pri ceste na štart a aj na štarte. Pršalo až niekedy do 8:00. Ale ešte dalšie dve hodiny to vyzeralo, že sa to môže znova spustiť každú chvíľu, preto sme si mohli prezuť mokré tenisky až niekedy o 10:00. Znova začalo pršať, alebo skôr liať, opäť hneď po mojej prestávke asi o 15:30. Lialo asi do 19:00. Po chodníkoch a cestách sa liali potoky vody, no proste typický newyorsky monzúnový lejak. Aj napriek tomuto všetkému sa mi do polnoci podarilo zabehnúť 125 kôl. Atmavir to dotlačil dnes až na 129 kôl. A Ananda-Lahari sa dostal až na 110 kôl.

  Deň 5: Dnes to vyzeralo na horúci deň. Ráno bolo dosť vlhko, no ako vyšlo slnko, vlhkosť klesla. Teplo však bolo, aj keď nie tak ako včera. Celkom to dnes išlo. Až k večeru už tých síl toľko nebolo, ale nakoniec som dal 125 kôl, keď to posledné som spravil za 5:30. Atmavir sa držal svojho momentálneho štandardu a zabehol 128 kôl, aj keď bežal až do polnoci. Ananda-Lahari išiel dnes tiež celkom dobre, ale nestihol som sa ho spýtať, koľko spravil.

  Deň 4: Prvý teplejší deň. A hneď sa to odrazilo na rýchlosti. Teda aspoň mojej. Ono zase nobolo až tak horúco. Bolo 28°C. To by sme minulý rok ku koncu závodu považovali za chladný deň. le naše telá ešte nie sú aklimatizované na takúto teplotu. Pár dní cez 30°C a hneď nám 28°C bude pripadať ako príjemná teplota. K večeru som už len očami tlačil slnko dolu. A až keď zapadlo, trochu som sa rozbehol. Nakoniec som mal 119 kôl. Atmavir spravil opäť 128 kôl, ale dobrý deň mal aj Ananda-Lahari. V podstate celý deň behal a spravil 111 kôl.

  Deň 3: Od rána som mal problémy so žalúdkom. Celý čas ma pálila záha a tak som nasadil Tumsy. Su to také cukríky na spôsob sody bikarbóny. Problém je, že keď ich zoberiete príliš vela, má to za následok hnačku. Ale musel som to risknúť, pretože tej kyseliny som mal toľko, že ma to pálilo aj pri pití obyčajnej vody. Ak som si ich dal, hneď sa to zlepšilo. Okolo 19:00 sa spustil mierny dážď a ten akoby vysal so mňa všetku energiu. Niekoľko hodín som mohol len kráčať. Nakonic som spravil 125 kôl, čo nebolo až tak zle, keď si zoberem, ako som sa večer cítil. Atmavir mal tiež večer problémy. Ako vravel bolel ho každý sval v nohách a tak sa poriadne vytrápil. Ale aj tak nakonic zvládol 128 kôl. Ananda-Lahari mel oroti včerajšku lepší deň a tak to do 23:30 dotlačil až na 109 kôl.

  Deň 2: Ráno popŕchalo a popŕchalo asi až do 8:00. Našťastie to bolo veľmi jemné mrholenie, ktoré nás ani nedokázalo poriadne premočiť. Ráno som mal dosť náročné, pretože som zaspával a to asi až do 10:00. Potom to už bolo OK. Míle a kolá zatiaľ nejako ani neriešim, snažím sa ísť každý deň až na doraz a do pol noci. To má však za následok to, že večer už zatiaľ bývam dosť hotový. Tak to bolo aj dnes. Nakoniec som ale spravil 130 kôl. Výborne išiel Atmavir, ktorý spravil 138 kôl do 23:30. Ananda-Lahari sa síce rozhodol, že pôjde na začiatku pomaly, ale ako sám povedal, nepredpokladal, že pôjde až takto pomaly. Dns sparil len nejakých 93 kôl.

  Deň 1: Tak závod oficiálne začal. Ráno došli z ESPN a ešte jednej televízie a robili si nejaké zábery. Počasie bolo príjemné. Celý deň bolo zamračené a stále hrozilo, že sa spustí dážď, ale nakoniec to celý deň vydržalo. Na začiatku to išlo a aj všetky stúpania sme v pohode behali. Mne sa išlo celkom dobre. Ananda-Lahari si predsavzal, že prvých pár dní pôjde opatrne a tak striedal beh z chôdzou. Niekedy od šiestej som už začal cítiť únavu a tak som vedel, že to ku koncu bude krv. A aj bola. Niekedy od deviatej som už išiel len na zotrvačník. Nohy som mal úplne prázdne, bez energie. Bežal som až do úplného konca a spravil som myslím 147 kôl. Atmavir skončil o 23:30 a mal o nejaké kolo, dva menej. Ananda-Lahari tiež končil o 23:30 a spravil 112 kôl.

  Deň -1: Posledný deň pred štartom. Dnes sa zmenilo počasie a celý deň pršalo. Ráno sme ešte absolvovali 2 míľový závod, takže sme si posledný krát vychutnali rýchlosť. Poobede o tretej sme mali spoločný míting všetkých bežcov, pomocníkov a organizátorov. Zajtra bude na štarte rušno. Majú prísť aj dve televízie, jedna z nich ESPN, ktorá bude sledovať celý závod a chce z toho spracovať väčší materiál. Už včera s nami robili rozhovory. Zajtra má opäť pršať, takže nás asi čaká vlhký začiatok závodu.


  Deň -2: Do štartu 15. ročníka 3100 míľového behu ostávajú posledné dva dni. Posledné dva dni boli horúce. Teplota vystúpala až na 36°C. Len dúfam, že toto nebude predzvesťou toho, čo nás čaká počas závodu. Dnes sa našťastie „ochladilo“ a bolo „len“ 30°C. Tu je zoznam účastníkov tohtoročného behu. Máme tri nové tváre.

  Asprihanal Aalto (40 rokov, Helsinky, Fínsko)

  Asprihanal je s svojím výkonom 43 dní 04:26:32 druhý vo svetových tabuľkách 3100 míľového behu. Tento závod vyhral sedem krát, v rokoch 2000, 2001, 2004, 2007, 2008, 2009 a 2010. Tri roky po sebe sa zúčastnil na troch viacdenných behoch v New Yorku v jednom roku (6 dňový , 3100 míľový a 700 míľový beh). 6 dňový beh vyhral trikrát, posledný tento rok s výkonom 505 míľ (812km) a trikrát zvíťazil v 700 míľovom behu (najlepší čas 9 dní 5 hodín).


  Atmavir Spáčil (32 rokov, Zlín, Česká republika)

  Toto je pre Atmavira jeho 5 účasť na tomto závode. V roku 2009 zabeho za 45 dní 3 hod.V roku 2007 zabehol svoj prvý 3100 míľový beh za 52 dní 12 hod. len niekoľko týždňov po tom, ako zvíťazil na 10 dňovom behu s výkonom 670 míľ (1078km). Má za sebou 19 ultrazávodov a aj jeden dlhý triatlon. V roku 2004 počas 1300 míľového behu zabehol za 18 dní 1085 míľ (1746km). Na 24 hodinovom behu zabehol 209km.

  Pranjal Milovník (38 rokov, Bratislava, Slovensko)

  Pranjal štartuje po siedmy krát. Minulý rok zabehol svoj najlepší čas na tejto trati, 47 dní 4 hod. Za 17 rokov behu absolvoval 66 maratónov a 43 ultrabehov, z toho 12 viacdenných. Má za sebou aj tri dlhé triatlony.

  Stutisheel Lebedev (41 rokov, Kiev, Ukrajina)

  Stutisheel bežal 3100 míľový beh 7 krát, s najlepším časom z roku 2009 48 dní a 12 hod. Bežal viac ako 45 ultrabehov a jeho najlepší maratón je za 2:46


  Ananda-Lahari Zuščín (36 rokov, Kisak, Slovensko)

  Ananda-Lahari tento rok nastúpi na štart 3100 míľového behu po 7. krát. Najlepší výkon mal v roku 2006 49 dní 14:25:37. Behá už viac ako 20 rokov a v mladosti bol výborný orientačný bežec.


  Surasa Maier (52 rokov, Viedeň, Rakúsko)

  Surasa sa po druhý krát

  postaví na štart 3100 míľového behu. V roku 2003 prekonala svetové rekordy na 1000 km (7 dní+16:08:37) a 700 míľ (8 dní+15:34:13). V roku 2001 prekonala svetový rekord na 1300 míľ (17 dní 21 hodín). Jej medzičas na 1000 míľ je aj v súčasnosti druhý najlepší v histórii (13 dní 17 hodnín). V roku 2000 tiež vyhrala 1000 míľový beh za 14 dní 12 hodín. V roku 2007 vyhrala 10 dňový závod z 595 míľami.  Purna-Samarpan Querhammer (34 rokov, Hamburg, Nemecko)

  Toto je jeho tretí pokus na tejto trati. Minulý rok zabehol 2700 míľ. Za 14 rokov zabehol 25 ultrabehov, 5 mnohodňové behy a množstvo maratónov.

  Igor Mudryck (37 rokov, Vinnitsa, Ukraina)

  Za 15 rokov čo behá Igor zabehol 6 mnohodňových závodov. V roku 2009 zabehol 712 míľ na 10 dňovom závode a 6 Dńovom závode mal najlepší výsledok 434 míľ.


  Sarvagata Ukrainsky (37 rokov, Berdansk, Ukraina)

  Sarvagata absolvoval 9 ultrabehov a 5 mnohodňových behov. Len pred niekoľkými týždňami dokončil 10 dňový závod s výkonom 605 míľ.

  Pradeep Hoogakker (32 rokov, Den Haag, Holandsko)

  Pradeep behá 12 rokov. Toto je jeho prvá účasť na 3100 míľovom behu. Doteraz zabehol 15 ultrabehov a 5 mnohodňových behov.


  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  | Autor: Prānjal | Počet komentárov: 9 | Pridať komentár | podpor nás na vybrali.sme.sk podpor nás na vybrali.sme.sk| Informační e-mailVytlačiť článok
  Google

  Novinky
  08.11.2010: 100 km E.A.A. EUROPEAN CHAMPIONSHIP
  Muži:
  1. JONAS BUUD, SWE, 6:47:40
  2. OLEKSANDR HOLOVNYTSKYY, UKR, 6:51:03
  3. ANDRÉ COLLET, GER, 6:51:54

  7. DANIEL ORÁLEK, CZE, 6:58:26
  21. ONDREJ EVIN, SVK, 7:25:53
  27. PETER TICHY. SVK, 7:35:28
  34. MILAN ADAMEC, CZE, 7:49:20
  49. JAROSLAV BOHDAL, CZE, 8:14:53
  55. SLAVOMIR LINDVAI, SVK, 8:35:17
  61. RUDOLF LORENCIK, SVK, 8:55:11
  63. JAN BUJNAK, SVK, 9:23:34

  Ženy:
  1. ELLIE GREENWOOD, GBR, 7:29:05
  2. MONICA CARLIN, ITA, 7:30:50
  3. LIZZY HAWKER, GBR, 7:33:26

  30. ALENA ŽÁKOVSKÁ, CZE, 9:34:32
  32. MARTINA JUDA, CZE, 9:56:17
  33. VILMA PODMELOVÁ, CZE, 10:21:09

  28.09.2009: Spartathlon 2009
  Muži:
  1. Ryoichi Sekiya, JPN, 23:48:24
  2. Lars Christofferse, DAN, 24:31:45
  3. Jon Berge, NOR, 25:09:38

  10. Slavomír Lindvai, SVK, 27:16:10

  Ženy:
  1. Sumie Inagaki, JPN, 27:39:49
  2. Yoshido Matsuda, JPN, 31:16:12
  3. Lisa Bliss, USA, 32:23:26

  11.05.2009: Self-Transcendence 12+24 Stunden-Lauf Basel
  24-hodinový beh

  Muži:
  1. Kai Horschig, GER, 212,686km
  2. Ananda-Lahari Zuščín, SVK, 209,747km
  3. Victor Rodionov, LAT, 209,121km

  Ženy:
  1. Carmen Hilderbrand, GER, 207,390km
  2. Nicole Kresse, GER, 176,358km
  3. Ramona Thevenet-Smith, GBR, 166,224km

  12-hodinový beh

  Muži:
  1. Simon Schmid, SUI, 129,120km
  2. Udo Stossberger, GER, 127,512km
  3. Grigire Cilipic, MDA, 127,370km

  Ženy:
  1. Regina Berger-Schmitt, GER, 111,331km
  2. Caroline Girod, SUI, 98,300km
  3. Belinda Eckert, GER, 96,309km

  05.05.2009: IAU 24h World Challenge, Bergamo, Taliansko
  Muži:
  1. Henrik Olson, SWE, 257,042km
  2. Ralf Weis, GER, 244,492km
  3. Yuji Sakai, JPN, 242,713km

  29. Petr Dostálek, CZE, 213,466km
  34. Slavomír Lindvai, SVK, 208,898km
  39. Miroslav Osladil, CZE, 206,233km
  64. František Gállik, SVK, 183,951km
  74. Martin Huncovský, CZE, 177,319km
  137. Ján Bujňák, SVK, 52,161km

  Ženy:
  1. Anne-Cecile Fontaine, FRA, 243,644km
  2. Brigitte Bec, FRA, 234,977km
  3. Monica Casiraghi, ITA, 223,848km

  38. Martina Nemečková, CZE, 175,098km
  50. Pavnína Procházková, CZE, 154,900km
  56. Dagmar Hurková, CZE, 137,963km

  05.05.2009: Self-Transcendence Six and Ten Day Race, New York
  10-dňový beh

  Muži:
  1. Madhupran Schwerk, GER, 777 míľ
  2. Igor Mudryk, UKR, 712 míľ
  3. Yuri Trostenyuk, UKR, 629 míľ

  12. Chakradhara Čáslava, CZE, 501 míľ
  13. Rastislav Uličný, SVK, 495 míľ
  19. Padyatra Komák, SVK, 408 míľ

  Ženy:
  1. Kaneenika Janáková, SVK, 707 míľ (Slovenský rekord)
  2. Sarah Barnett, AUS, 684 míľ
  3. Jayasalini Abramovskikh, UKR, 619 míľ

  6. Ivana Nemcová, CZE, 559 míľ
  10. Sylva Stradalová, CZE, 525 míľ
  14. Zuzana Dócziová, SVK, 503 míľ

  6-dňový beh

  Muži:
  1. Darren Worts, USA, 420 míľ
  2. Vilodymyr Hlushchuk, UKR, 391 míľ
  3. Vlastimil Dvořáček, CZE, 375 míľ

  11. Ales Pliva, CZE, 293 míľ
  12. Michal Petříček, CZE, 285 míľ

  Ženy:
  1. Dipali Cunningham, AUS, 513 míľ (WR)
  2. Pam Reed, USA, 490 míľ
  3. Lenka Švecová, CZE, 372 míľ

  9. Sunanda Mináriková, CZE, 284 míľ

  05.05.2009: Podvihorlatský maratón 2009
  Muži:
  1. Ferenc Biri, HUN, 2:43:09
  2. Vladislav Lipovský, SVK, 2:44:46
  3. János Zabari, HUN, 2:45:24

  Ženy:
  1. Anna Balošáková, SVK, 3:35:26
  2. Zlatica Semanová, SVK, 3:40:23
  3. Erika Billá, SVK, 3:43:39

  16.04.2009: Athens Ultramarathon Festival 24h, 48h, 72h and 7 days
  7 dňový beh

  Muži:
  1. SICHEL WILLIAM, GBR, 805km
  2. LO WEI NING, TPE, 789,217km
  3. NOMIKOS NIKITAS, GRE, 771km

  Ženy:
  1. JANOSI ELVIRA, HUN, 436,156km

  72 hodinový beh

  Muži:

  1. BATZOGLOU VAGELIS, GRE, 415km
  2. KOROVESIS GEORGE, GRE, 304,305km
  3. PRIMUS THOMAS, AUT, 300km

  Ženy:

  1. HUANG SHU MIN, TPE, 407,507km

  48 hodinový beh

  Muži:
  1. KAZOURIS DIMITRIS, GRE, 300km
  2. JONES COLIN, GBR, 275km
  3. PAPACHARALABOUS NIKOS, GRE, 216km

  Ženy:
  1. GIANNAKOPOULOU DIMITRA, GRE, 201km
  2. VENITI MARIA, GRE, 134,72km

  24 hodinový beh

  Muži:
  1. GEORGIOPOULOS KONSTANTINOS, GRE, 211km
  2. NIKOLIS CHARALAMBOS, GRE, 207,228km
  3. MUSTALA ARI, FIN, 204,892km

  Ženy:
  1. BERCES EDIT, HUN, 201,237km
  2. CHIA LUH SIN, TPE, 193,52km
  3. AHLHOLM TUULA KRISTIINA, FIN, 185,462km

  07.04.2009: Marathon Des Sables 2009
  Muži:
  1. Mohamad Ahansal, MAR, 16:27:26
  2. Aziz El Akad, MAR, 16:31:40
  3. Salameh Al Aqra, JOR, 17:15:06

  234. Stanislav Kmec, SVK, 31:04:25

  Ženy:
  1. Touda Didi, MAR, 23:30:44
  2. Meghan Hicks, USA, 24:29:16
  3. Luz Perez Carbajo, ESP, 24:38:32

  47. Ivana Pilarova, CZE, 40:50:12

  29.03.2009: ČSOB Bratislava Marathon
  Muži:
  1. HAURYCHENKO Aliaksej, BLR, 2:21:40
  2. BARTKIEWICZ Krzysztof, POL, 2:31:38
  3. HOLEČKO Martin, SVK, 2:31:47

  Ženy:
  1. FÖLDINGNÉ NAGY Judit, HUN, 2:50:21
  2. PETNUCHOVÁ Ingrid, 2:51:05
  3. MARTINCOVÁ Ivana, 2:54:17

  23.03.2009: Furčianský maratón
  Muži:
  1. Slavomír Lidvai, SVK, 2:53:25
  2. Ondrej Evin, SVK, 2:55:12
  3. Rudolf Lorenčík, SVK, 2:56:50

  Ženy:
  1. Zlatka Semanová, SVK, 3:55:08
  2. Eva Hatalová, SVK, 3:55:23
  3. Alžbeta Tiszová, SVK, 4:15:05
  Archív správ...

  Táto web stránka bola vytvorená prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.
  Vaše pripomienky, podnety a námety zasielajte na náš mail ultrabeh - ZAVINÁČ - ultrabeh.sk .