Hlavné menu

Novinky na Ultrablogu
Chyba: nepodatrilo se nacist zdroj...
Rubriky

Najčítanejšie články

Neexistuji vhodna data!

Posledné komenáre
 • Dobry den, dekuji za super clanek. Chtela jsem vam ho ohodnotit tou nejlepsi znamkou a v domneni, . . . (Lung-gom-pa. Tibetskí bežci.)
 • Denne sleduje Tvoje výkony.Držíme Ti všetci palce. (3100 Mile Race 2014)
 • KEep it up pranjal. There have been complaints that you have been drinking too much coffee! Grahak (3100 Mile Race 2014)
 • Podľa mňa, je to vec osobnej voľby. Všetky tieto ultraľahke topánky majú výhodu, že neupra . . . (Topánky na behanie)
 • A vivobarefoot topank? v poslednom čase su tie topanky vel'mi popularne... aky je vaš nazor? (Topánky na behanie)
 • Návštevy

  3100 míľový beh 2009

  Vydané dňa 11. 06. 2009 (11327 prečítaní)
  Deň 61: Suprabha mala veľmi pekný záver 13. dokončeného 3100 míľového závodu. Ako jediný človek na svete sa zúčastnila všetkých ročníkov a vždy dobehla až do cieľa. Dnes bolo 13 a bol to jej 13. finiš takže číslo 13 nie je až také zlé ako sa o ňom hovorí...
  Suprabha pretla cieľovú pásku niečo po 15. hodine a v tom čase mierne mrholilo. Od rána bolo úplne zamračené a vyzeralo to každú chvíľu na dážď, ale začalo až po jej dobehu. Suprabha si naozaj posledný deň užila, ako sa patrí. Dobre sa jej behalo a od rána bolo v kempe viac ľudí ako obyčajne. Táto skutočnosť bežcovi veľmi pomáha, hlavne psychicky.
  Tak ako sľúbil tak aj splnil, pán Pokojný náš konzul v NY prišiel sa pozrieť a zagratulovať Suprabha k jej heroickému výkonu.
  Hovorí sa, že všetko má svoj začiatok aj koniec. Dnes po dobehnutí Suprabha skončil 13. ročník najdlhšieho ultrazávodu na svete Self Transcendence 3100 Mile Race. Pre mnohých z nás je nasledujúcich 10 mesiacov iba dlhšou pauzou pred ďalším štartom na tejto trati.
  Napadol ma jeden reklamný slogan: "Ak ju miluješ, nie je čo riešiť"  je to možno trochu inak, ale k tomuto závodu by som povedal asi toto:
  "Ak ho miluješ, bež,bež, nič nerieš..."

  Konečné výsledky
  Oficiálna stránka závodu
  Oficiálna galéria
  Blog Utpala Marshalla
  Blog Stutisheela Lebedeva


  Deň 60: Posledný celý deň pre Suprabha. Počasie jej naozaj prialo, bolo prevažne pod mrakom okolo 27°C. Celý deň pekne behala a končila 21:45 ale neviem koľko nabehala. Ale viem, že na zajtra jej zostalo 53 kôl, čo by mohla stihnúť zabehnúť do 15. hodiny. Ananda-Lahari a ja sme boli na návšteve u Slovenského konzula pána Pokojného, ktorý nás pozval na obed. Bol som milo prekvapený aký je to príjemný človek. Prvý deň nás bol pozrieť na štarte a chystá sa prísť pozrieť aj na Suprabha finiš.

  Deň 59: Ďalší veľmi horúci deň. Okolo obeda bolo na slnku neznesiteľne teplo. Suprabha však postupne ukrajovala míle z 3100 míľového koláča a do konca jej už zostáva posledný kúsok. Pred obedom prekročila 3000 míľ takže do cieľa by mala dobehnúť vo štvrtok medzi 16. a 17. hodinou. Pomocníčky jej už pripravujú rôzne dekorácie a tie použijú na výzdobu.
  Každý rok keď do cieľa dobieha Suprabha býva veľká oslava. Všetci zúčastnení majú veľkú radosť z toho, že Suprabha úspešne dokončuje ďalší z mnohých 3100 míľových závodov. Tohto roku to bude jej 13. úspešný finish.
  Dnes som opäť robil ochranku Suprabha na bicykli a poslednú hodinku som chytal mikro spánok. To teplo mi nerobilo dobre. Včera som bol príliš aktívny a dnes sa to prejavilo veľkou únavou. Včera mi Suprabha hovorila, že ona po závode pár dní ani nevyjde z domu. Aj napriek dnešnému teplu sa Suprabha podarilo nakrúžiť 84 kôl. Končila približne 21:45.
  Zajtra ju čaká posledný celý deň, tak jej držte palce...

  Deň 58: Najteplejší deň tohto roku. V tieni 36 °C, úplne jasno a fúkal jemný vetrík. Už ráno okolo 8 hodiny mohlo byť tak 27 °C. Suprabha si už pred obedom dávala ľad na krk aby sa aspoň trochu schladila. Má na to šatku do ktorej si dá sáčok s kockami ľadu. Dnes jej aj zmrzlina veľmi chutila. Jedlá ktoré obsahujú klasický cukor príliš nemusí. Má rada kombuchu s príchuťou citrónu a zázvoru, kokosovú vodu a tiež mangový nektár, ktorý tu predávajú fakt skvelý. Pravidelne každý deň jedáva avokádo s nejakým pečivom a veľa ovocia.

  Deň 57: Prvý deň, keď je na trati sama Suprabha. Pre Ananda-Lahari je to prvý deň relaxu. Prvé dva dni po závode je dôležité veľa oddychovať a spať. Telo si to pýta. Počasie bolo podobne ako včera iba s tým rozdielom, že sa trochu oteplilo a bolo viac zamračene Občas to vyzeralo na dážď, ktorý nakoniec neprišiel. Suprabha už par dni dozadu pravidelne naťahuje zadnú časť nôh. Jeden cvik je celkom zábavný, spojiva v tom,že sa postaví na betónový múrik s plotom, rukami sa zavesí na plot a naťahuje lýtkové svaly. Vyzerá to ako keby liezla hore na ten plot.

  Deň 56: Od dnes budú správy od Paliho. Na trati krúžia už iba dvaja bežci Suprabha a Ananda - Lahari. Pre Ananda- Lahari je to tohto roku posledný deň. Od rána sa Ananda-Lahari postupne rozbiehal a asi 4 hodiny pred dobehom do cieľa behal kolečko za 6 minút. Bolo to asi príliš skoro takto zrýchliť lebo postupne sa dostal na 8 minút na kolo. V tomto tempe dobehol až do cieľa. Počasie bolo v tento deň celkom prijateľné, pod mrakom tak do 30 stupňov. Suprabha ide pekne svojim tempom s nekončiacim úsmevom na tvary.

  Deň 55:
  Šťastný deň pre Paliho. Dnes sa stal štvrtým slovákom, ktorý zabehol najdlhší beh na svete, 3100 míľový beh. Spravil to za 54 dní 14 hodín 26 minút a 40 sekúnd. Slovensko sa tak stalo najúspešnejšou krajinou sveta na tomto behu. Žiadna karjina sa nemôže pochváliť štyrmi úspešnými účastníkmi. Ananda-Laharimu ostáva na zajtra 70 kôl. Dnes mal trochu smolu, keď ho pri pití nápoja pichla do úst osa, ktorá pred tým vliezla do konzervy z ktorej pil. Z osami tu býva koncom júla celkovo problém. Tento rok pichla jedna Suprabha, keď jej vilezla do topánky, ktorú si ona práve obúvala. Pred pár rokmi jedna pichla Pranaba do viečka, keď mu pri behu vletela medzi okuliare a oko. Nešťastie ani jedna z týchto nehôd nebola vážna, ani dnešný Ananda-Lahariho incident.

  Deň 54: Dnes sa po niekoľkých horúcich ddňoch trochu ochladilo. Pali dnes dorazil svoj posledný celý deň s 98 kolami a na zajtra mu ostáva 88 kôl, takže by mal končiť niekedy medzi 20-22:00. Ananda-Lahari sspravil 105 kôl a končiť by mal v sobotu večer. Ja už zajtra odlietam z New Yorku, takže ďalšie správy už budú iba sprostredkované.

  Deň 53:
  Horúci a vlhký deň, ale všetci bojujú ďalej. Ananda-Lahari bol dnes pomalší a spravil 96 kôl. Zato Palimu sa celkom darilo a končil niekde okolo 107 kôl. My ostatní, ktorí sme už skončili sme dnes večer mali vyhlasovanie víťazov a oceňovanie, pretože niektorí už cez víkend odlietame domov.

  Deň 52: Ďalší horúci deň. Ananda-Lahari mal k tomu ešte nejaké tráviace problémy. Ale napriek tomu obaja Pali a on dali nakoniec 101 kôl. Okolo 19:30 dobehol Diganta Adhikari. Posledné dni musel naozaj pritlačiť a aj napriek problémom, ktoré počas celého závodu mal sa mu podarilo úspešne dokončiť.

  Deň 51: Včerajšie daždivé počasie zobralo chalanom dosť síl a tiež dnešný horúci deň sa podpísal na ich celkovom výsledku. Ananda-Lahari dal 100 a Pali 101 kôl. Zajtrajší deň patrí Diganta Adhikari, ktorý by mal končiť niekedy večer.

  Deň 50: Dnes ráno dobehol Pushkar. Bol to jeho prvý úspešný pokus (a druhý celkovo) a stal sa tak prvým švajčiarom, ktorému sa to podarilo. Inak dnes bolo celý deň daždivo, takže to nebolo ľahké. Ale aj tak Ananda-Lahari dokázal zabehnúť 115 kôl a Pali dnes končil na 104. Zdá sa, že Ananda-Lahari sa dostáva do svojej starej formy, tak mu držte palce nech to vydrží až do konca.

  Deň 49: Takže to mám za sebou. 3100 míľ som absolvoval po 5 krát a v novom osobáku 48 dní a 6 hodín, čím som sa zlepšil o viac ako deň. Dnes sme končili až traja bežci, čo je možno tiež rekord. Vlado skončil asi o 8:30 a Stutisheel o 18:30. Pre vlada to bol prvý štart a hneď výborný výsledok, pre Stutisheela šiesty štart a nový osobák o skoro 2 dni. Takže na trati ešte ostávajú 5 bežci. Pushkar by mal končiť zajtra doobeda, Diganta Adhikari v utorok, Pali a Ananda-Lahari v piatok a potom ešte Suprabha. Ananda-Lahari a Pali to dnes naozaj rozbehli. Ananda-Lahari spravil 111 kôl a rovnako bude mať asi aj Pali.

  Deň 48: Predposledný, ale ťažký deň. Hneď ráno začalo pršať a pršalo asi 2 hodiny. Potom sa trochu vyjasnilo a začalo byť teplo a vlhko, takže aj keď nepršalo, aj tak sme sa kúpali v pote. A nakoniec, okolo 16:00, začalo znova pršať a pršalo až do 22:00. Nakoniec som spravil 115 kôl, čo mi necháva 44 na zajtra. Vlado by mal končiť medzi 8 a 9:00, ja okolo obeda a Stutisheel poobede. Pali a Ananda-Lahari mali celkom dobré dni a skončili obaja so 105 kolami.

  Deň 47: Vo včerajšej správe som akosi zabudol spomenúť jednu maličkosť a to že Peťo včera dokončil 3100 míľový beh. Jeho čas bol 45 dní 3:44:21, čím sa zlepšil o viac ako 3 dni. Dnes a zajtra máme voľno od finišov. Zato v sobotu budeme finišovať traja. Vlado, ja a Stutisheel. Ja by som mal končiť okolo obeda. Dnes to celkom išlo, až na posledné dve hodiny, keď mi došli sily, ale aj tak som spravil 118 kôl. Dnes mal konečne naozaj dobrý deň aj Ananda-Lahari, keď skoro celý deň behal a spravil 110 kôl. Pali spravil 104 kôl.

  Deň 46: Suprabha je späť. Včerajšok venovala doktorom a po konzultácii s nimi sa rozhodla pokračovať. Takže dnes začala znova behať aj keď pomaly. Je super mať ju zase späť. Dnes po dlhšom čase začal behať aj Ananda-Lahari. Ja len dúfam, že sa skoro vráti k svojej plnej sile. Dnes končil o 23:00 s 94 kolami. Pali bol dnes tiež rýchlejší a dal 105 kôl. Ja som mal celkom dobrý deň. Bolo zamračené a o 20:00 začalo pršať, ale aj tak som nakoniec dal 118 kôl.

  Deň 45: Dnes Suprabha odstúpila zo závodu. Ráno ešte skúšala behať, ale po niekoľkých kolách bolo jasné, že to nepôje. Muselo po byť pre ňu ťažké rozhodnutie, ale asi jediné správne. Je to zvláštne. Suprabha bola neoddeliteľnou súčasťou. Teraz mi pripadá ten okruh opustený, Dnes poobede dokončil aj Grahak. Opäťa sa proti minulému roku podstatne zlepšil. Ďalší na rade je Peťo, ktorý by mal končiť zajtra doobeda. Dnes dal 130 kôl. Ja som dal 117, Pali 104 a Ananda-Lahari 77 kôl.

  Deň 44: Takže Asprihanal to má za sebou. Končil okolo 22:30. Ako som ho videl po skončení uvedmil som si a to bude možno znieť divne, že sa na koniec ani tak neteším. Bude mi to chýbať. Človek si zvikne na všetko. Aj na takôto drinu a bolesť. Ja som dnes dal 115 koliečok. Ananda-Lahari ráno aj trochu behal, ale potom už zase iba kráčal. Nakoniec spravil 87 kôl. Pali mal dnes k večeru trochu problémi s členkom. Pred 23:30 končil s 92 kolami. Aj dnes mala Suprabha problémi s bedrom. Ráno ešte dokázala behať, ale potom sa to už iba zhoršovalo a podvečer už musela zastaviť úplne. Zajtra by sa mala rozhodnúť, čo ďalej.

  Deň 43: Dnes sme mali šialené počasie. Od rána bolo teplo a totálne vlhko. To ma trochu spomalilo. Ale okolo 16:00 sa spustil lejak. Trval len 5 min, ale za ten čas sme mali všetko mokré. Behom 30 min to vyzeralo, že už pršať nebude a tak sa večšina z nas prezula do suchého. Ale behom30 min sa spustila ďalšia prietrž mračien a tento krát aj s krúpami veľkými pomali ako golfové loptičky. Jedna ma trafila rovno do hlavy a druhá do kôl.  pleca. Našťastie tieto obrovské krúpy padali len niekoľko sekúnd. Celá prietrž netrvala viac ako 5 min, ale stihla si to odniesť hrubá vetva na jednom zo stromov. Ja som nakoniec spravil 114 kôl, Peťo 126. Pali opäť trochu zrýchlil a dnes spravil 101 kôl. Ananda-Lahari opäť len chodil a spravil 77 kôl. Už druhý deň má Suprabha veľké problémi so svojim bedrom. Včera odchádzala veľmi skoro a to bolo po prvý krát za 5 rokov, čo tu behám.

  Deň 42: Koniec šiesteho týždňa. Bolo vlhko a teplo, ale inak sme to prežili. Ananda-Lahari sa ďalej trápi, ale stále dúfa, že sa ešte rozbehne. Medzitým ztiaľ spravil 77. Pali je tiež pomalší a väčšinu dňa kráčal a spravil 92 kôl. Peťa som opäť minul. V pondelok večer by ma končiť Asprihanal a potom začnú končiť aj ostatní. Ja by som mal končiť v sobotu, ak pôjde všetko OK.

  Deň 41: Konečne prijateľné počasie. Nepršalo a teplo sa dalo vydržať. Napriek tomu to Palimu dnes moc nešlo. Ako sám povedal, zabudol si doma nohy. Nakoniec spravil 96 kôl. Ananda-Lahari mal podobný deň, ako ten včera. Väčšinu dňa kráčal a spravil 88 kôl. Peťo odyšiel skôr, ako som sa ho stihol spýtať, koľko spravil. Dnes zo závodu odstúpil Purna -Samarpan. Problémy z chrbtom sa nezlepšovali, práve naopak. Preto sa rozhodol, že to nemá zmysel ďalej talčiť a riskovať trvalé poškodenie.

  Deň 40: Ďalší ťažký deň. Od rána bola strašne vlhko a keď už okolo 14:00 to vlhko povoľuje, začalo pršať. A pršalo aš do konca. Nie silno, ale dostatočne na to, aby sme boli neustále premočený, takže som sa už nevedel dočkať, kedy ten deň skončí. Ananda-Lahari to ráno rozbehol, ale neskôr už musel opäť kráčať. Nakoniec spravil 94 kôl. Peťo spravil 125 a Pali 104 kôl. Purna -Samarpan mal už niekoľko dní problémy z chrbtom. Ušlo asi o nejaký privrznutý nerv. Vôbec sa mu to nezlepšovalo a dnes ráno už nebol schopný spraviť viac ako niekoľko kôl, pred tým, ako si musel dať znova prestávku.

  Deň 39: Dnes ráno som akosi nemohol nájsť rýchlosť. Nieže by som bol úplne pomalý, ale bol som pomalší, ako zvyčajne. Nakoniec som spravil 115 kôl. Dnes som aj prekročil hranicu 4000km, takže mám pred sebou posledných 1000km.  Ananda-Lahari mal ďalší deň bez energie. Celý deň kráčal a nakoniec niečo po 23:00 spravil 84 kôl a išiel spať. Pali spravil 105 kôl a Peťa som sa nestiho spýtať. Dnes nám položili nový asfalt na cestu, ktorú vyfrézvali. Konečne, pretože tá vyfrézovaná cesta bola riadne prašná.

  Deň 38: Ťažký deň. Od rána pršalo. A ku tomu bol utorok, kedy  čistia našu stranu cesty, preto tam nemôžu parkovať až do 10:00 žiadne autá. Takže autá museli byť odparkované oveľa ďalej, ako sme zvyknutý. Dážď vydržal bez prestávky až doobeda. Potom boli občasné prehánky až do asi 18:00, takže celý čas sme boli udržiavaný vo vlhku. Toto ma dosť spomalovalo. Nakoniec som bol schopný spraviť 113 kôl. Ananda-Lahari dnes išiel asi na 1,5 hodiny k doktorovi. Chcel vedieť prečo má tak málo energie. Doktor mu, ale asi moc nepomohol. Povedal mu, že nič vážne s ním nieje, je len vyčerpaný, načo som ho vysmial, ako môže byť unavený po biednych 3500km. Dnes nakoniec spravil 82 kôl. Peťa ten dážď moc nespomalil a dnes spravil 126 kôl a Pali 106 kôl.

  Deň 37: Dnes boli Peťove narodeniny. Ak sa nemýlim má 31 rokov. Takže sme štartovali v párty klobúčikoch. Zvyšok dňa prebiehal ako zvyčajne. Tesne poobede to vyzeralo, že bude pršať, ale nakoniec sa to udržalo. Ananda-Lahari mal dnes opäť ťažký deň. V podstate celý deň kráčal. Nakoniec to dotlačil na 88 kôl. Peťo si dal narodeninivý darček v podobe 126 kôl. Pali dal 104 kôl. Ja som bol dnes trochu pomalší, ako zvyčajne a tak nakoniec som spravil 116 kôl.

  Deň 36: Každý deň nám na trať chodia spievať a hrať rôzne skupiny. Dnes večer, keď tu hrali a spievali Tirtha z Nemecka a Ivana z Prahy, pristavovali sa pri nich aj ostatný ľudia a počúvali. Vtedy ma napadla paralela na tento závod. Tento závod je ako jedno veľké telo, ktoré sa skladá z rôznych častí. My bežci sme nohami tohoto tela a kuchárky sú bruchom. Riaditelia závodu Rupanthar Sahishnu a Sandhani sú mozgom tohoto tela. Bipin a všetci jeho pomocníci sú rukami tohoto tela. Medici a maséry sú imunitným systémom. Utpal, ktorý sa stará o blog je ústami tohoto tela. Jowan, ktorý má na starosti galériu je očami tohoto tela. Všetky speváčky, speváci, hodobné skupiny sú srdcom tohoto tela. A Sri Chinmoy, zakladateľ závodu je dúšou. Toto veľké telo nemôže fungovať bez niektorej z týchto častí. Len solu tvoria spoločný, dokonalý celok.
  Peťo sa drží svojich sedemdesuatok. O jedenástej skončil so 128 kolami. Ananda-Lahari dal 104 kolá a Pali 110. Ja som končil so 121 kolami.

  Deň 35: 5 týždňov za nami. Dnes sme mali opäť teplo, ale našťastie nebolo vlhko. Niečo pred obedom prišiel autobus plný mladých ľudí, ktorí sa prišli na nás pozrieť. Bola to skupina mladých z Manhattanu, ktorí každú sobotu chodia na výlet autobusom, na nejaké zaujímalé miesto. Dnes sme to boli my. Väčšina z nás mala dnes c elkom dobré míle. Peťo dnes dokonca spravil 130 kôl. Ananda-Lahari dal 98 a Pali 114 kôl. Ja som nakoniec skončil so 120 kolami. Končím, zaspávam.

  Deň 34: Ďalší horúci a vlhký deň. Nev iem či to bolo horšie ako včeka, ale určite som to znášal oveľa horšie. Možno môj najťažší deň tento rok, aj keď výsledok tomu vôbec nenasvedčuje. 120 kôl je super. Len to, ako som sa celý deň cítil... Výborný deň mal dnes Pali, určite jeden z najlepších od začiatku závodu. 114 kôl je naozaj výborný výsledok. A to končil ešte pred 23:30. Ananda-Lahari stále bojuje. Aj keď jeden dň nemôže behať ráno, ďalší deň večer. Dnes mal 104 kôl a to musel večer kráčť. Koľko mal Peťo to neviem. Kým som sa ho stihol spýtať, bol preč.

  Deň 33: Prvý horúci deň. Ani nie tak horúci, ako vlhký. Teplota nevystúpila nad 30°C, ale aj tak sme sa kúpali vo vlastnom pote. Ananda-Lahari mal dnes ťažký začiatok dňa. Polomŕtvy sa tam len precházal, ale pred obedom zrazu dostal novú energiu začal opäť behať.Nakoniec o 22:50 skončil s 94 kolami. Pali šiel dnes dobre a skončil so 110 kolami 23:30. Peťo mal večer trochu večer problémy so schinmom a skončil o 23:00 so 126 kolami.  Ja som mal dnes celkom dobrý deň. Dokázal som večer udržať tempo a tak som nakoniec spravil 121 kôl.

  Deň 32: Slnečno a teplo. Mne sa dnes išlo dobre, až na večer, keď akokeby mojim nohám začali dochádza sily, ale podarilo sa mi vydrýať behať až do konca, keď som mal 118 kôl. Dobrý deň mal aj Pali, ktorý do 23:30 zabehol 110 kôl. Po včerajšom dni potreboval dobrý deň aj Ananda-Lahari. A myslím, že sa mu to aj podarilo. Tiež o 23:30 končil so 104 kolami. Peťo mi unikol skôr, ako som zistil koľko zabehol, ale mysslím, že dosť.

  Deň 31: Opäť slnečný a teplý deň. Asprihanal sa už opäť zdá byť v plnej forme. Zato Ananda-Lahari mal ďalší ťažký deň. Celý ho prechodil a spať išiel s 84 atil u chiropratika /a kolami. Zato Pali sa vrátil k svojim dvom prestávkam za deň a aj tak spravil 107 kôl. Peťo opäť spravil svojich 70 míľ (128 kôl) a ja som to dotlačil až na 116 kôl. Nejaké kolo som stratil u chiropratika a potom večer u holiča, ale inak som mal dobrý deň.

  Deň 30: Slnečný a teplý deň. Po včerajšom incidente so zlodejmi sme mali na trati hádam viac gardov ako počas celého zvyšku závodu dokopy. Ale boli tu len medzi 15:00 a 18:00, kedy bola najväčšia pravdepodobnosť, že sa znova objavia. Asprihnal sa dnes pokúšal rozbehnúť včerajší deň. Nebehal rýchlo, ale celý deň. Ananda-Lahari ešte doobeda behal, ale poobede už len kráčal. Nakoniec spravil 98 kôl. Pali skončil pri 104 kolách. Ja som mal zas celkom dobrý deň skončil som na 117 kolách.

  Deň 29: Deň plný udalostí. Dnes sa vrátili tí zlodeji. Okolo 17:00 som práve bežal dole kopcom za školou, keď som si všimol trojčlennú skupinku idúcu oproti mne na bicykloch. Keď okolo kňa prechádzali, uvedomil som si, že to je tá istá skupinka, ktorá napadla to dievča a zobrali jej telefón. Keď som sa obzrel, všimol som si, že mňou beží Suprabha. Ona ich poznala tiež, ako tých, ktorí ju napadli a začala na mňa mávať. Tí chalani ma tiež spoznali, lebo ako sa blížili k Suprabha začali sa obzerať, ako zareagujem. Keď si všimli, že som zastal a díval sa, čo spravia, len okolo Suprabha prešli a neurobili nič. Tak nateraz sme mali šťastie. Okolo 21:00 sme mali ďalšiu zaujímavú udalosť, keď na opačnej strane Grand Centralu havarovalo auto a začalo horieť. Behom chvíľky, bol celý okruh zahalený v štiplavom umelom dyme. Našťastie behom chvíľky dorazili požiarnici a všetko dali do poriadku. Zdalo sa, že sa ani nikomu nič nestalo. Dnes mal veľké problémy Asprihanal. Hneď od štartu bol schopný ledva chodiť. Mal vážne žalúdočné problémy, ktoré ho pripravili o všetku energiu. Niekoľko krát vracal a aj po hodinovej prestávke bol ledva schopný odkráčať jedno kolo. Preto ho radšej zobrali k doktorovy, ktorý mu dal nejaké lieky. Po nich prestal vracať, ale energia sa mu ešte nevrátila. Celý deň bol schopný len odkráčať niekoľko kôl a potom musel ísť na prestávku. Všetci dúfajú, že zajtra bude na tom lepšie. Aj Ananda-Lahari dnes iba chodil, nemal v nohách dostatok sila na to, aby mohol behať. Pali a Peťo išli svoju klasiku. Peťo skončil o 23:00 so 128 kolami a Pali o 20 min. neskôr so 107 kolami. Mne sa dnes išlo celkom dobre a skončil som na 118 kolách.

  Deň 28: Štvrtý týždeň za nami. Dnes mal Ananda-Lahari zaujímavú príhodu. Poobede behal v tom svojom špeciálnom oblečení proti slnku. Mal na sebe aj čiapku, ktorá mu zakrívala celú tvár, a slnečné okuliare. Ako tak kráčal k rohu za školou, na semafóroch zastavilo auto a z neho začala hystericky kričať pani "Michail Jacson". Musela to byť naozaj veľká fanúšička, keď si ani nevšimla, že jej idol pred pár týždňami zomrel. Cez deň nám svietilo slnko, ale k večeru sa zatiahlo a o 23:00 začalo pršať. Ostatné len v rýchlosti. Pali mal dobrý deň a o 23:20 mal 107 kôl. Aj Ananda-Lahari mal dobrý deň, spravil 113 kôl. Peťo dal 125 a ja 117.

  Deň 27: Dnes sa na okruhu udiali dve zaujímavé veci, ktoré nemali toho moc spoločného s behom. Prvá bola, že okolo obeda začali opravovať Grand Central Service Road (už to naozaj potrebovala), popri ktorej beháme. Za niekoľko hodín zfrézovali cestu v dĺžke asi 500m a nechali tak. Teraz už iba treba dúfať, že v dohľadnej dobe prídu položiť nový asfal, strašne sa práši. Druhá vec, čo sa stala bolo , že som po trati naháňal zlodeja. Asi okolo 17:00, keď som vychádzal z kempu som si všimol asi 12 ročné dievča idúce opačným smerom a telefonovala. Chvíľku na to ma predbehla trojčlenná skupinka asi 12-14 ročných chalanov na bicykloch. Ako ma predbehli jeden z nich sa otočil a začal sa dívať smerom na to dievča, ktoré bolo už asi 50m ďaleko. Keď som sa mu pozrel do tváre, zarazili ma jeho oči. Boli úplne prázdne a hneď som mal pocit, že niečo nieje v poriadku. Ten chalan sa potom otočil a začal sa rýchlo vracať k tomu dievčaťu. Ako k nemu dorazil, hodil bicykel na zem a snažil sa jej vytrhnúť telefón z ruky. Hneď som sa za ním rozbehol. Keď som bol už skoro pri nich, skočil späť na bicykel a snažil sa ujsť. Ale už po niekoľkých metroch mu bolo jasné, že ten bicykel nedokáže rozbehnúť skôr, ako ho dostanem. Tak ho hodil na zem a začal utekať pešo. Ešte chvíľu som sa ho snažil dobehnúť, ale po 1700 míľach bolo 100m šprintu všetko, čo som dokázal zo seba vidať. Chalanisko si ani neuvedomil, aké mal šťastie, že som ho nechytil. Nechápem, ako Ananda-Lahari dokáže robiť tie svoje šprinty. Po tých 100m som sa spamätával hodinu. Čo sa týka behu, Peťo mal dnes trochu problémy s bedrami a tak spravil "len" 122 kôl. Problémy mal aj Ananda-Lahari, ktorý sa celý deň prechádzal, ale aj tak spravil nejakých 96 kôl. Pali už beháva len s jednou prestávkou a dnes okolo 23:30 spravil 104 kôl. Mne sa dnes behalo vcelku dobre a skončil som tesne pred polnocou so 118 kolami.

  Deň 26: Dnes odletel Pranab. Závod sa pre neho skončil už pred nejakým časom, ale ešte stále tu ostával a pomáhal. Dnešný deň zatienila nepríjemná udalosť, keď poobede niekoľko chalanov napadlo Suprabha a pokúšali sa jej ukradnúť prehrávač. Našťastie sa jej nič nestalo, len si trochu odrela ruku, ako ju zhodili na zem a dokonca ani prehrávač sa im nepodarilo ukradnúť pred tým, ako sa dali na útek. Podobný incident sa stal pred pár rokmi a od vtedy po zotmení s ňou vždy jazdí cyklista. Našťastie Suprabha okrem toho, že je jednou z najlepších ultrabežkýn na svete, je tiež vnútorne veľmi silná a táto udalosť na nej nezanechla žiadne následky. Inak deň bol  celku normálny. Peťo dnes spravil 124 kôl, Ananda-Lahari aj vďaka svojmu šprintu v posledných dvoch hodinách spravil 114 kôl. Pali mal tiež dobrý deň. Okolo 23:30 odchádzal so 107 kolami. Ja som dnes spravil 117 kôl.

  Deň 25: Dnes doobeda som dosiahol hranicu 1550 míľ, čo je presne polovica závodu. Od teraz ideme z kopca. Dnes bol slnečný, nie príliš horúci deň. Tento rok všeobecne nás horúčavy ešte nezastihli. Zvyčajne bývajú 30°C horúčavy už prvý týždeň závodu. Tento rok sme mali zatial len jeden deň s teplotou 30°C. Myslím, že aj to nám dosť pomohlo. Ja som sa dnes cítil silnejší ako včera. Otlak na ľavom chodidle pomaly ustupuje, ale trochu sa mi zapálilo nechtové lôžko na palci ľavej nohy. Ale pri behu to necítim, tak sa s tým moc netrápim. Dnes som nakoniec spravil 119 kôl. Peťo si dal svojich obligátnych 70 míľ (128 kôl). Ananda-Lahari sa dnes tiež snažil a o 23:15 skončil na 115 kolách. Palimu sa zdá, že je príliš pomalý a tak dnes zrušil jednu zo svojich dvoch prestávok. Uvidíme, či to pomohlo. Dnes ale Pali skončil an 104 kolách.

  Deň 24: Znova bolo teplo a slnečno, ale okolo 15:00 sme mali aj dážď. Našťastie akurát vtedy som mal prestávku, tak ma to nezasiahlo. Dnes som nemal takú krízu ako včera, ale aj tak som bol pomalší, ako predtým. Ale aj tak som nakoniec dokázal zabehnúť 116 kôl. Aj Ananda-Lahari dnes vyzeral na nerozpoznanie oproti včerajšku. Večer zas behal ako vietor a nakoniec spravil 128 kôl, čo je 70 míľ. Aj Peťo dnes za ním zaostal. Do 23:00 spravil "len" 124 kôl. Pali sa tiež snažil a o 23:25 končil so 104 kolami.

  Deň 23: Ťažký deň. Aspoň pre mňa asi najťažší tento rok. A pritom tomu nič nenasvečovalo. Počasie bolo slnečné, ale nie neznesiteľne horúce. Ale akosi od rána som nemal energiu. Silu v nohách som cítil, ale celkovo akoby v tele nebola energia. Okolo obeda som už uvažoval, že pôjdem predčasne na prestávku, ale nakoniec som to nejako do 15:00 vydržal. Potom sa to trošku zlepšilo, ale stále to nebolo ono. Nekoniec som ale až tak zle nedopadol. Spravil som 114 kôl. Ale nebol som sám, kto mal dnes problémy. Ananda-Lahari to mal prvú polovičku dňa celkom dobre rozbehnuté, ale k večeru už vyzeral ako chodiacas mŕtvola. Vravel, že po druhej prestávke mu úplne odyšla všetka energia. Nakoniec skončil okolo 22:45 a spravil 98 kôl. Pali išiel svoju klasiku, aj keď možno plánoval viac. Peťo išiel stále výborne. O 23:00 mal 128 kôl a dnes dokonca prekročil polovicu závodu.

  Deň 22: Teplý a slnečný deň, ale horúčavy ešte neddorazili. Teploty sa zatial hýbu okolo 28°C. Dnes mal ťažší deň aj Peťo, tak to netlačil až na doraz. Končil o 23:00 so 123 kolami. Ananda-Lahari mal po dlhšom čase dobrý deň a o 23:10 odchádzal spokojný so 111 kolami. Pali mal naopak trochu ťažší deň. Nohy ho až neniesli a tak o 23:35 odyšiel so 102 kolami. Ja som mal stále problémy s otlakom, tak som to tiež nechcel moc tlačiť a nakoniec som končil o polnoci so 119 kolami. Skupina dievčat, ktorá nám chodia každé ráno spievať s rozhodli, že nám na trať skrášlia vysadením nových kvetov a tak celý deň prichádzali autá so sadeničkami a náradím. Do večera nebolo pomaly kde zasadiť ďalší kvet.

  Deň 21: Tri týždne za nami. Dnes sme mali teplý a slnečný deň. Bolo 4. júla, čo je v USA Deň nezávislosti. Pranab sa nám zmenil na obuvníka a vymieňal nám podrážky na topánkach. Celkom sa jeden  mi to hodí, pretože nové Asics GT 2140 majú prikrátku výdrž. Zvyčajne po 2 dňoch je podrážka úplne preč, ale vždy sa z nich snažím dostať ešte jeden extra deň. Takže, keď si prepočítam výdrž topánky (90 USD) na km, tak 1 km behania v týchto topánkach je hádam drahší, ako jazda autom. Peťo mal dnes svoj klasický deň, o 23:00 odchádzal so 126 kolami. Ananda-Lahari sa dnes celkom trápil. Teda aspoň poobede. Nakoniec spravil 108 kôl. Pali mal podobne. Ja som mal opäť dobré ráno. No pred prestávkou (o 15:00) sa mi začal ozývať nový otlak na chodidle. Cez prestávku sa to trošku umúdrilo. Ale okolo 21:00 sa to opäť ozvalo a posledné 2 hodiny už bola krv. Nakoniec som to zabalil o 30 min skor so 116 kolami.

  Deň 20: Dnes sme mali slnečné počasie, až na asi 5 min prehánku okolo 16:00. Po včerajšom ťažkom dni pre Asprihanala, bol dnešný deň ovela lepší. Teda až okolo obeda sa začal cítiť lepšie. Peťo mal dnes další dobrý deň. Do 23:00 spravil 70 míľ (128 kôl). Pali to dnes vytiahol až na 106 kôl a Ananda-Lahari 108. Ja som to do polnoci vytiahol na 120 kôl.

  Deň 19: Predpoveď počasia sa našťastie nenaplnila. Nepršalo celý deň, ale mali sme len dve búrky, ale tie stáli zato. Prvá prišla niečo po 17:00 a trvala asi 15 minút, ale za ten čas bolo všetko zaliate vodou. Druhá prišla asi o dve hodiny neskôr a trvala asi 20 min a tiež všetko zatopila. Toto je vždy ten najhorší scenár. Po prvej búrke sa prezujete a keď príde druhá máte všetko znova mokré. Pri tej druhej búrke sa aj poriadne blískalo a udiaralo to dosť blízko. Jeden blesk dokonca zasiahol plot okolo školy asi 50m od Ananda-Lahari. Našťastie nik sa toho plotu v tom momente nedotýkal. Dnes mal veľmi ťažký deň Asprihanal. Skoro celý deň kráčal. Aj druhý v poradí Grahak mal problém s nepríjemným otlakom na chodidle. Za ním na 3. mieste je zatiaľ Peťo, ktorý dnes do 23:10 spravil 125 kôl.  Pali dal 105 kôl a Ananda-Lahari 108: Ja som mal opäť dobré ráno, dážď ma však trochu spomalil, ale aj tak sa mi do 23:50 podarilo spraviť 122 kôl.

  Deň 18: Celé doobedie to vyzeralo, že každô chvíľu začne pršať, ale nezačalo. Poobede sa už vyčasilo a bolo teplo. Myslím si, že aj toto pomohlo dnešným celkom dobrým výsledkom. Najlepší z nás bol samozrejme Peťo, ktorý to vytlačil až na 128 kôl a to končil okolo 23:00. Ja som sa cítil doobeda dosť unavený, tak som bol dosť prekvapený, keď som nakoniec spravil 121 kôl. Pali a Ananda-Lahari obaja spravili po 106 kolách, s tým, že Pali po dlhšom čase skoro celý deň behal. Uvidíme čo nás čaká zajtra, pretože podľa predpovede by malo celý deň pršať.

  Deň 17: Deň začal ako včera slnečno a teplo. Cez obed bolo možno až trošku príliš teplo, ale o 19:00 sa spustil lejak. Našťastie to trvalo tak hodinu. Pali mal dnes trošku ťažší deň. Ale statočne bojoval, až do 23:30, kedy odchádzal s 96 kolami. Ananda-Lahari sa tiež vytrápil. Nohy mal bez energie, ale nestihol som ho, aby mi povedal, koľko dnes nabehal. Peťo mal zdá sa tradičný deň a o 23:00 končil so 124 kolami. Ja som a tiež dobrý deň. Už ráno som to mal celkom dobre rozbehnuté. Nakoniec so mal 120 kôl. Zas nad tým zaspávam, idem spať.

  Deň 16: Včera sa mi z nejakého dôvodu nepodarilo publikovať správu, tak dnes publikujem dve. Dnes sme mali další slnečný deň s teplotami okolo 27°C. Dnes 4 bežci prekročili hranicu 1000 míľ. Peťo skoro ráno, Pushkar okolo obeda, ja niečo po 20:00 a nejaké 2 hodiny po mne Vladimír. Peťo dnes spravil 70 míľ a odchádzal okolo 23:00. Hmm, žeby začínal zrýchlovať? Ananda-Lahari dnes dal 102 kôl, a odchádzal okolo 23:15.Pali dal 98 kôl do 23:30. Ja som ostál, ako zvyčajne, až do konca. Nejako sa mi podarilo vyškrabať na 116 kôl.

  Deň 15: Teplý a slnečný deň. Nie horúci. Doteraz sme mali len 1 deň, keď bolo okolo 30°C, čo je dosť nezvyklé. Čo si pamätám, vždy sme mali aj na začiatku niekoľko dní cez 30°C. Peťo dnes skončil len niekoľko míl pod 1000 míľ, takže zajtra skoro ráno prekoná 1000 míľovú hranicu. Dnes spravil do 23:00 123 kôl. Už včera sa za ňu dostal Asprihanal, a dnes aj Grahak. Ananda-Lahari mal zase jeden ťažší deň. Nohy mu poriadne nefungovali a tak v podstate celý deň prechodil. Išiel domov o 23:15 s 91 kolami. Pali mal tiež ťažší deň. Vravel, že veľkú časť dňa zaspával. Nakoniec spravil 98 kôl do 23:20. Mne sa dnes išlo celkom dobre. Síce som ráno zaspával, ale to je skoro každé ráno, Ale inak mi nohy celkom slúžili. Behal som až do polnoci a spravil 117 kôl. Dnes sme sa opäť vážili. Stratil som nejaké 2 kilá, čo je zatiaľ vporiadku. Ananda-Lahari však pribral, tak sme sa bavili, že mu budeme musieť nasadiť diétu.

  Deň 14: Dva týždne za nami. Predpoveď počasia tak uplne nevyšla. Bolo teplo, ale nepršalo. Ananda-Lahari sa opäť rozbehal, ale až večer. Behal až do 23:15 a urobil 111 kôl. Peťo sa atále drží na tretom mieste. Dnes mal o 23:00 125 kôl. Pali pomaly zríchlje. O 23:30 mal 106 kôl. Ja som sa do polnoci dostal na 118 kôl. Končím. Oči sa mi zatvárajô nad počítačom.

  Deň 13: Dnes ráno nás na štarte čakala smutná správa. Organizátory sa rozhodli stiahnuť Pranaba zo závodu. Po dvoch dňoch volna, ktoré mal 4 a 5 deň, sa mu ta jeho alergia dala trochu dokopy. Ale ako začal znova behať, začalo sa to opäť zhoršovať. Ani lieky, ktoré mu predpísali v nemocnici mu nezabrali. Tak padlo rozhodnutie, že v záujme jeho zdravia bude lepšie, ak závod ukončí. My ostatní sme mali kombinovaný deň. Ráno nám pršalo, ale poobede začala byť horúčava, no a nakoniec večer sa spustil opäť lejak. Ananda-Lahari mal zase jeden z dní, keď sa mu nedalo behať. V podstate skoro celý deň kráčal. Nakoniec mal okolo 23:30 93 kôl. Pali pokračuje vo svojich dobrých výsledkoch. Dnes končil o 23:30 a mal 105 kôl. Ja som behal až do konca a mal som 117 kôl. Peťo sa zatiaľ stále drží na 3 mieste a dnes do 23:00 spravil 122 kôl. Zajtra nás čaká asi podobný deň ako dnes. Pravdepodobne spŕchne, ale nemalo by byť až tak horúco ako dnes.

  Deň 12: Konečne deň bez dažďa. Myslím, že to bol zatial len druhý takýto deň. Väčšine sa dnes vcelku darilo. Teda okrem Ananda-Lahariho. Ako aj posledných niekoľko dní, aj dnes od rána chodil, ale na rozdiel od predchádzajúcich dní, ani večer sa mu nepodarilo rozbehnúť. Nakoniec mal okolo 23:15 asi 87 kôl. Pranab od rána behal, ale podvečer mu a krátky čas došlisily. Končil o 23:15 so 114 kolami. Peťo sa stále drží v predu, Dnes už o 23:00 končil so 122 kolami. Pali tiež pomaly zrýchuje. O 23:30 mal 105 kôl. Mne to celkom dnes išlo. Konečne ma neotravovali žiadne otlaky a tak som mohol trochu zrýchliť. O 23:55 som mal 117 kôl. Zajtra by malo byt prvý krát cez 30°C, ale pravdepodobne s dažďom.

  Deň 11: Ako aj pedchadzajúce dni, aj dnes pršalo a to dva krát. Boli to dve rýchle prhánky. Zajtra by už konečne pršať nemalo a to by bol druhý deň bez dažďa. Peťo stále rovnomerne behá, aj keď ho už pár dní trápi nábeh na shinsplin. Koľko ale dnes spravil, to som sa nestihol spýtať. Pranab sa tiež pomaly dostáva do formy. Aj keď ho pred obedom opäť bolel shin o 23:15 mal 115 kôl. Aj dnes sa celé doobedie a poobedie Ananda-Lahari len tak vliekol, aby to večer potom naplno napálil. Celý čas potom robieval koliečka za 3-4 min. O 23:20 mal 111 kôl. Zdá sa, že Pali má už shinsplin za sebou a začína pridávať. Končil okolo 23:15 so 103 kolami. Ja som mal pomalé doobedie. Stále ma trápil otlak, ale poobede sa to zlepšilo a mohol som trochu pridať. Až do asi 23:15 sa mi bežalo dobre, ale potom som už mal dosť. To že mám dosť viem vtedy, keď začínam vidieť veci, ktoré nie sú. Stalo sa mi to čo minulý rok pri 6 dňovom behu. Ako som bežal a zaspával, zrazu som mal pocit, že na kraji chodníka stojí trpaslík a pozerá na mňa. Až po chvíli som si však uvedomil, že to nieje trpaslík, ale hydrant.

  Deň 10: Dnes sme sa prvý krát vážili, takže na buduci tyzden budeme moct zistit, či nechudneme príliš. Zatiaľ sa moja hmotnosť príliš nezmenila. Dnes nám pršalo len raz a to večer, krátko ale výdatne. Pranab  mal dnes okolo obeda opäť problémy s bedrom a tak niekoľko hodín len kráčal. Nakoniec mal o 23:15 113 kôl. Ananda-Lahari sa ráno dosť trápil. Ale večer nasadil svoje 3 min. tempá na kolečko. Nakoniec mal o 23:15 111 kôl. Peťo sa prepracúva do predu a dnes spravil 123 kôl. Pali dnes konečne skoro celý deň mohol behať. Nakoniec mal o 23:15 100 kôl. Ja som sa aj dnes trápil s mojim otlakom. Posledne 3 hodiny boli naozaj ťažké. Nakoniec som do polnoci spravil 112 kôl. Jeden príbeh z trate. Stalo sa to Diganta. Okolo obeda pred pár dňami, keď bolo dosť teplo, si plný blaženosti zobral nealkoholické pivo a vykračoval si s ním po trati. Zratu sa pri ňom zastavili policajti a pýtali sa ho, ako sa má. Ukázal im pivo a povedal, že teraz výborne. Až potom si uvedomil, že v New Yorku je zakázane piť akékoľvek alkoholické nápoje na verejnosti, tak im hneď povedal, že je to len nealkoholické. Len sa na neho usmiali a povedali, že to museli skontrolovať.

  Deň 9: Aj dnes zapršalo, aj keď našťastie len na krátko a nie silno, takže počasie bolo po dlhšom čase príjemné, ale viacerí z nás sa celkom vytrápili. Ťažký deň mal aj Peťo, ktorý ho komentoval ako najťažší doposial. Začal cítiť začínajúci shinsplint a tak trochu spomalil. Ale ani to mu nezabránilo urobiť 115 kôl, do 23:00. Ťažký deň aj pre Pranaba, ktorému sa opäť ozval bedrový kĺb, preto musel spomaliť. O 23:10 mal 113 kôl. Anana-Lahari mal pomalý deň. Až večer nasadil niekolko rýchlich kôl a končil o 23:30 so 113 kolami. Ja som mal celkom dobrý deň, až na otlaky na chodidlách. Ku koncu už dochádzali sily, ale o 23:45 som mal 112 kôl. Pali zmizol skôr, ako som zistil, koľko nabehal, ale ešte stále sa trápi so shinsplinom.

  Deň 8: Prší, prší a prší. Tento rok sme mali hadam už viac daždivých dní, ako minulý rok za celý závod. Pršalo už, keď sme prišli na štart. Prestalo pred obedom len na to, aby sa poobede spustila prietrž mračien a potom ešte jedna večer. Už si hádam ani nepamätám, ako to je bežať v suchom oblečení a teniskách. Pali sa ráno už cítil celkom dobre a zdalo sa, že najhoršia časť shintsplinu je preč. Ale, keď sa poobede spustila prietrž mračien, tak ho to opäť naplno chitilo a dokonca ešte horšie. Mohol znova len chodiť a do večera spravil 82 kôl. Ananda-Lahari dostal večer svoj záchvad šialene rýchleho behu. Potom mohol skončiť už o 22:40 so 115 kolami. Peťo išiel celkom dobre, ale nechytil som koľko spravil. Pranab končil o 23:10 so 120 kolami. Dostáva sa do formy a ešte určite prehovorí do celkového poradia. Mne sa išlo celkom dobre, aj keď dážď očividne mojím otlakom na spodkoch chodidiel, vôbec nepomohol, práve naopak. Skončil som okolo 23:55 so 111 kolami. Dnes sa tu tiež behal Father's Day maratón, tak to bolo naozaj zaujímale, pozerať iných ľudí behať.

  Deň 7: Ďalší daždivý deň. Vlastne celý prvý týždeň bol daždivý. Ak dobre počítam, mali sme 4 dni so 7 daždivé. A daždivé dosť. A podľa predpovede nás ešte nejaké daždivé dni čakajú. Pranab sa evidentne celkom dobre zotavi. Dnes končil o 23:10 a mal 121 kôl. Pekné bolo aj vidieť Paliho na trati opäť občas pobehnúť. Končil tiež o 23:10 s 87 kolami. Možno už zajtra bude schopný opať bežať. Ale to ešte uvidíme. O 23:30 končil aj Ananda-Lahari, ktorý sa dnes trápil s nedostatkom energiea začínajúcim shintsplint. Dal 101 kôl. Mne sa išlo celkom dobre až asi do 22:00. Potom začalo opäť pršať a to mi zobralo dosť síl. Končil som krokom o 23:40 so 113 kolami.

  Deň 6: Po včerajšom daždivom dni nás dnes čakalo pekné počasie. Dnes sa po dvoch dňoch absencie na štarte objavil aj Pranab. Najprv len chodil, ale nakoniec to poriadne rozbehol. Vravel, že mu veľmi pomohol Gaurish, chiropraktik, ktorý náss chodí navštevovať zhruba každý druhý deň. Na jeseň Pranab zle padol a narazil si pánvu. Aj keď bolesť skoro odišla, akosi sa mu nebehalo dobre. Dnes mu tam Gaurish niečo napravil a hneď sa mu zdalo, ako keby až teraz začal naplno používať všetky svali na nohách. Nepamätám si, koľko urobil, ale bolo to viac ako 100 kôl. Palimu ani dnes shinsplint nedovolil behať a tak do 23:00 spravil. Peťo aj dnes išiel výborne a o 23:00 mal 117 kôl. Ananda-Lahari mal aj dnes ťažší deň a o 23:00 končil so 101 kolami, ak sa nemýlim. Mne sa dnes išlo celkom dobre, až na otlaky, ktoré som dostal predchádzajuce dni. Behal som až do polnoci a končil som so 112 kolami. Asprihanal ma už druhý deň nezvyčajné zranenie. Má presilené predlaktie. Má to pravdepodobne z nosenia dáždnika očas dažďa, alebo z jeho jedinečného bežeckého štýlu, pri ktorom dosť máva rukami. Smejeme sa mu, že dostal shinsplint na ruku.

  Deň 5: Mokrý deň. Pršalo bez prestania od rána až asi do 15:00. A potom s prastávkami až do konca. To znamená zhoršnie otlakov, aspoň v mojom prípade. Pranab dnes ešte nebehal. Absolvoval odber krvy a do 10 dní by sa mal dozvedieť, či to nieje niečo vážnejšie. Ale zajtra by sa mal objaviť na štarte. Ešte stávo ho síce trápi shinsplint, ale napriek tomu to po dvoch dňoch bez behu skúsi. Pali dnes absolvoval ďalší tažký chodecký deň, schinplint mu vôbec nedovolil behať. Končil s 81 kolami. Ananda-Lahari sa trápi s miernym nachladením. Je pravde, že od začiatu závodu tu nepanujú vôbec horúčavy, práve naopak, hlavne večer je dosť chladno. Nakoniec okolo 23:30 končil s 91 kolami. Peťo zase v pohode do 23:00 zabehol 116 kôl. Veľkú časť dňa behal z Vladom z Ukrajiny, ktorý kedisi študoval v Čechách, tak nemá problémy konverzovať v češtine. Ja som to počas dažďa zbytočne netlačil. Nechcel som, aby sa mi otlaky, ktoré už mám na spodkoch chodidiel ešte zhoršili, čo sa mi asi aj tak nepodarilo. Okolo 22:00 mi ešte tomu došla energia a tak som až asi do 23:50 urobil ak sa nemílim 106 kôl.

  Deň 4: Pranabova alergia sa cez noc vobec nezlepšila, prave naopak. Hneď bolo jasné, že s tým bude musieť ísť k doktorovi. Celé nohy a ruky mal posiate vodnatými pluzgiermi, niektoré z priemerom až 5cm. Nedovolili mu s tým ani behať a poobede išiel k lekárovi. Ten mu povedal, že s najväčšou pravdepodobnosťou to je alergia na nejaku chemikáliu a dal mu na to nejaky krém. Organizátory sa rozhodli, že dnes a ani zajtra behať nebude a potom sa rozhodne ako ďalej. Dnes mal ťažký deň aj Pali. Naplno na neho udrel shinsplint a zmenil ho na chodca. Nakoniec končil o 22:15 s 86 kolami. Paťo ide zatiaľ výborne, bez nejakých problémov. Skončil o 22:45 so 117 kolami. Mne sa po včerajšku napravilo trávenie, ale aj tak som bol schopný spraviť do 23:40 110 kôl. Ananda-Lahari skončil chvíľku predo mňou a mal o nejaké 2 kolá menej. Zatial nás troch našťastie nejaké zranenia obchádzajú, ale k večeru to je aspoň pre mňa riadna krv. Ale aj o tom je tento závod. Zajtra nás zase čaká ďalší daždivý deň, tak sa máme na čo tešiť.

  Deň 3: Dnes bol prvý deň, keď nám nepršalo. Ale aj tak to bol pre niektorých naozaj ťažký deň. Jedným z nich bol Pranab. Ako minulý rok sa mu po celom tele vyhádzali veľké vodnaté pluzgiere ako alergická reakcia na slnko alebo niečo, čo sa nachádza v newyorskom ovzduší. K tomu sa mu pridal shinsplint a problémy s pricviknutým nervom na chrbte. Keďže tie pluzgiere mal aj na shinoch nemohol si ich ničím natierať. Takže celý deň kráčal a končil o 22:00 s 81 kolami. Paliho tiež od rána chytal shinsplin, ale dokázal s tým behať. Ananda-Lahari behal a chodil až do konca a spravil 118 kôl. Beh striedal s chôdzov skoro celý deň. Peťo z nás vyzerá asi najlepšie. Zatiaľ bez nijakých veľkých problémov. Končil niekedy o 23:00 so 117 kolami. Mńa hneď ráno chytila hnačka a tak som veľkú časť dňa strávil na záchode. Aj tak ma ale nohy sklamali až okolo 22:00, kedy som musel začať chodiť.

  Deň 2: Ťažký deň. Už ráno, ako sme odchádzali z domu pršalo. To je asi jedna z vecí, ktorú väčšina bežcov neznáša. Ešte ani nezačnete behať a už ste celý premočený. Pršalo asi 2 hodiny. Ja som mal potom celé doobedie zaspaté. Stále som zaspával. Bolo to asi aj tým počasím. Až okolo obeda sa vyčasilo a aj ja som sa cítil lepšie. Teda až do asi 17:30, keď sa opäť zatiahlo a začalo pršať. Pršalo asi hodinu a pol, ale stačilo to na to, aby to vyčerpalo aj posledné zvyšky energie z každého z ná. Väčši na z nás začala chodiť. Pranabovi sa niekedy vtedy začal ozývať schin splint a tak kráčal, mne došla energia a tak som sa tiež vliekol. Zdalo sa, že z nás len Pali a Peťo to zvládali. Peťo skončil už okolo 22:30, keď mal 123 kôl  a Pali okolo 22:50 mal rovnako 123 kôl. Pranab to dokráčal tiež do 22:50 so 115 kolami. Ja som išiel až do 23:35 a mal som 121 kôl. Keď som odchádzal Ananda-Lahari mal už 125 kôl a stále pokračoval. Dnes mal dosť veľké problémy aj Stutheeshil askoro celý deň kráčal.
    Inak Pali Sáraz sa rozhodoll každý deň zverejňovať audionahrávky, z toho, čo sa dialo na trati. Nájdete to na našom Ultrablogu.

  Deň 1: Na štart sme sa ráno vybrali trochu skôr, aby sme si pripravili posledné veci. Velmi milo nás prekvapilo keď sa na nás prišiel pozrieť Slovenský konzul v New Yorku pán Igor Pokorný s manželkou. Štart bol presne o 6:00 a hneď po zaznaní povelu štart začalo pršať. Bol to velmi zvlášne ako taký očistný dážď. Pršalo len niekoľko kôl a potom už bolo pod mrakom. Dážď štartovné pole rostrhal, niektorý hneď po prvok kole hľadali dáždniky a prišiplášte, takže niekoľkých bežcov som stretol až poniekoľkých hodinás, pretože sme bežali podobným tempom. Deň mi celkom ubiehal a cítil som sa OK. Po prestávke o 15:00 som ale začal mať krízu, začala mi dochádzať energia. Musel som sa poriadne najesť a za nejake 2 hodiny to už bolo lepšie. Na trati nás ešte veľmi milo prekvapilo, že tam niekto k stromom nasadil niekoľko kvetín, takže nám to veľmi spríjemňovalo atmosféru. Len dúfam, že tam aspoň niektoré ostanú až do konca závoda, preože už k večeru niektoré zmizli. Poobede sa vyčasilo a začalo svietiť slnko. Aj keď nebolo nijako extrémne teplo museli sme do seba liať čo najviac vody. Všetci naši chalani bežali výborne. Pali Sáraz končil prvý, ale poslednú hodinu to poriadne roztočil. Končil okolo 22:45, ale mal na svojom kole už 139 kôl. Okolo 23:00 končil Peťo Spáčil so 142 kolami. Pranab sa dnes trochu trápil a posledný niekolko kôl už kráčal ale skončil asi o 23:15 so 138 kolami. Ja som to zabalil chvílu pred 23:30 so 140 kolami. A nakonie o 23:45 skončil Ananda-Lahari s 80,5 míľami. Zajtra by malo byť podobné počasie ako dne, aku rát s tým, že ráno by mao byť teplo a poobede možno dážď.

  Deň -1: Posledný deň pred štartom závodu. Ráno sme tu mali závod na 2 míle. Väčšina z bežcov sa ho zúčastnila. Bola to naša posledná spomienka na rýchlosť. Od zajtra to bude všetko pomaly. Poobede sme mali ešte spoločné stretnutie všetkých bežcov a organizátorov, kde sa preberali posledné pokyny a naše požiadavky na jedlo a podobne.

  Deň -2: V noci na dnes, asi o 3:00, sa spustila typická newyorská prietrž mračien a vytopilo nám pivnicu, v ktorej je ubytovaný Pranab. Až niekedy do 5:30 musel vynášať v kýbloch vodu. Večer sme preto urobili spoločnú brigádu a okolo jednej časti domu vykopali asi 30cm hlboký odvodňovací kanál, ktorý dúfame, že pri ďalšom lejaku vodu odvedie na ulicu. Inak sa bude musieť Pranab presťahovať niekde na vyššie poschodia. Večer sme potom boli ešte spoločne pozerať dokument o Suprabha, ktorého triler som dával na blog. Je to naozaj pekne spravené a vrelo odporúčam každému pozrieť.

  Deň -3: Sú tri dni do štartu 13. ročníka najdlhšieho certifikovaného behu na svete. 3100 míľový beh začína v nedeľu 14.6.2009. Už sú tu všetci bežci okrem Asprihanala, ktorý má prísť až tesne pred začiatkom závodu. Zatiaľ tu vládne sychrave počasie, občas prší a večer býva chladno. Všetci robia nákupy a posledné prípravy pred štartom. Tento rok sa nás na štart postaví 13 bežcov. Tu sú ich profily:

  SuprabhaSuprabha Beckjord (53 rokov, Washington DC, USA)
      Suprabha je jedinou ženou, ktorá sa kedy zúčastnila na tomto závode a zároveň je jedinou osobou, ktorá zabehla všetkých dvanásť ročníkov! Jej najlepší čas bol 49 dní a 14 hodín. Je držiteľkou amerických ženských rekordov na 700, 1000 a 1300 míľ. Je jediný človek, ktorý dokončil 1300 míľový závod viac ako tri krát. Bola držiteľkou svetového rekordu na 100 míľ a jej najlepší výkon v 6 dňovom behu je 459 míľ (738 km).

  AsprihanalAsprihanal Aalto
  (37 rokov, Fínsko)
      Asprihanal je s svojím výkonom 43 dní 04:26:32 druhý vo svetových tabuľkách 3100 míľového behu. Tento závod vyhral päť krát, v rokoch 2000, 2001, 2004, 2007 a 2008. Tri roky po sebe sa zúčastnil na troch viacdenných behoch v New Yorku v jednom roku (6 dňový , 3100 míľový a 700 míľový beh). 6 dňový beh vyhral trikrát, posledný tento rok s výkonom 505 míľ (812km) a trikrát zvíťazil v 700 míľovom behu (najlepší čas 9 dní 5 hodín).
  PranabPranab Vladovič (33 rokov, Trnava, Slovensko)
      Pranab pobeží tento rok po piaty krát. Jeho najlepší výkon bol minulý rok, kedy 3100 míľ zabehol za 45 dní 13 hod. Je držiteľom všetkých slovenských rekordov od 6 dní nahor. Má za sebou 10 ultrabehov a najlepší maratón za 2:56.  Grahak CunninghamGrahak Cunningham
  (32 rokov, Perth, Austrália)
      Minulý rok Grahak pri svojom druhom pokuse zabehol 3100 míľ za 46 dní 11 hod., čím sa posunul zo 14. na 5. miesto svetových tabuliek 3100 míľového behu.

  Petr SpáčilPetr Spáčil
  (30 rokov, Zlín, Česká republika)
      Minulý rok skončil Petr na štvrtom mieste za 48 dní 11 hod. V roku 2007 zabehol svoj prvý 3100 míľový beh za 52 dní 12 hod. len niekoľko týždňov po tom, ako zvíťazil na 10 dňovom behu s výkonom 670 míľ (1078km). Má za sebou 17 ultrazávodov a aj jeden dlhý triatlon. V roku 2004 počas 1300 míľového behu zabehol za 18 dní 1085 míľ (1746km). Na 24 hodinovom behu zabehol 209km.
  PranjalPranjal Milovník
  (36 rokov, Bratislava, Slovensko)
      Pranjal štartuje po piaty krát. Minulý rok zabehol svoj najlepší čas na tejto trati, 49 dní 10 hod. Za 15 rokov behu absolvoval 50 maratónov a 33 ultrabehov, z toho 10 viacdenných. Má za sebou aj tri dlhé triatlony.

  Ananda-LahariAnanda-Lahari Zuščin
  (34 rokov, Kysak, Slovensko)
      Ananda-Lahari tento rok nastúpi na štart 3100 míľového behu po piaty krát. Najlepší výkon mal v roku 2006 49 dní 14:25:37. Behá 20 rokov a v mladosti bol výborný orientačný bežec.

  StutisheelStutisheel Lebedyev
  (39 rokov, Kiev, Ukrajina)
      Stutisheel bežal 3100 míľový beh 5 krát, s najlepším časom minulý rok 50 dní a 11 hod. Bežal viac ako 25 ultrabehov a jeho najlepší maratón je za 2:46.

  Diganta Andhikari PobitzerDiganta Adhikari Pobitzer
  (29 rokov, Innsbruck, Rakúsko)
      V roku 2006 Diganta Andhikari absolvoval svoj najlepší 3100 míľový beh za 50 dní 11:52:27. Tento rok pobeží po štvrtý krát.

  Pavol SárazPavol Sáraz
  (33 rokov, Komjatice, Slovensko)
      Toto je Pavlov druhý pokus na 3100 míľovom behu. Minulý rok po nekonečnom množstve problémov zabehol 2700 míľ. Behá 10 rokov a má za sebou 24 ultrabehov z toho 4 viacdenných. V roku 2007 zabehol na 10-dňovom behu 636 míľ (1024 km).
  Christopher MullauerPushkar Mullauer
  (35 rokov, Zurich, Švajčiarsko)
      Toto je jeho druhý pokus na 3100 míľovom behu. Minulý rok zabehol 2290 míľ, keď ho zranenia donútili odstúpiť. Má už za sebou 20 ultrabehov a z toho 6 viacdenných.


  Vladimir BalatskyVladimir Balatsky
  (37 rokov, Doneck, Ukrajina)
     Vladimír pobeží 3100 míľový beh po prvý krát. Za 9 rokov čo behá absolvoval 10 ultrabehov a 6 viacdenných behov. Jeho najlepší výkon na 10-dňovom behu bol 660 míľ a na 6-dňovom 427 míľ.  Purnasamarpan QuerhammerPurna-Samarpan Querhammer
  (32 rokov, Hamburg, Nemecko)
     Toto je jeho prvá účasť na tomto behu. Za 12 rokov zabehol 13 ultrabehov, z toho jeden 6-dňový, a 38 maratónov, z toho 15 tento rok, ako prípravu na 3100-míľový beh.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  | Autor: Prānjal | Počet komentárov: 19 | Pridať komentár | podpor nás na vybrali.sme.sk podpor nás na vybrali.sme.sk| Informační e-mailVytlačiť článok
  Google

  Novinky
  08.11.2010: 100 km E.A.A. EUROPEAN CHAMPIONSHIP
  Muži:
  1. JONAS BUUD, SWE, 6:47:40
  2. OLEKSANDR HOLOVNYTSKYY, UKR, 6:51:03
  3. ANDRÉ COLLET, GER, 6:51:54

  7. DANIEL ORÁLEK, CZE, 6:58:26
  21. ONDREJ EVIN, SVK, 7:25:53
  27. PETER TICHY. SVK, 7:35:28
  34. MILAN ADAMEC, CZE, 7:49:20
  49. JAROSLAV BOHDAL, CZE, 8:14:53
  55. SLAVOMIR LINDVAI, SVK, 8:35:17
  61. RUDOLF LORENCIK, SVK, 8:55:11
  63. JAN BUJNAK, SVK, 9:23:34

  Ženy:
  1. ELLIE GREENWOOD, GBR, 7:29:05
  2. MONICA CARLIN, ITA, 7:30:50
  3. LIZZY HAWKER, GBR, 7:33:26

  30. ALENA ŽÁKOVSKÁ, CZE, 9:34:32
  32. MARTINA JUDA, CZE, 9:56:17
  33. VILMA PODMELOVÁ, CZE, 10:21:09

  28.09.2009: Spartathlon 2009
  Muži:
  1. Ryoichi Sekiya, JPN, 23:48:24
  2. Lars Christofferse, DAN, 24:31:45
  3. Jon Berge, NOR, 25:09:38

  10. Slavomír Lindvai, SVK, 27:16:10

  Ženy:
  1. Sumie Inagaki, JPN, 27:39:49
  2. Yoshido Matsuda, JPN, 31:16:12
  3. Lisa Bliss, USA, 32:23:26

  11.05.2009: Self-Transcendence 12+24 Stunden-Lauf Basel
  24-hodinový beh

  Muži:
  1. Kai Horschig, GER, 212,686km
  2. Ananda-Lahari Zuščín, SVK, 209,747km
  3. Victor Rodionov, LAT, 209,121km

  Ženy:
  1. Carmen Hilderbrand, GER, 207,390km
  2. Nicole Kresse, GER, 176,358km
  3. Ramona Thevenet-Smith, GBR, 166,224km

  12-hodinový beh

  Muži:
  1. Simon Schmid, SUI, 129,120km
  2. Udo Stossberger, GER, 127,512km
  3. Grigire Cilipic, MDA, 127,370km

  Ženy:
  1. Regina Berger-Schmitt, GER, 111,331km
  2. Caroline Girod, SUI, 98,300km
  3. Belinda Eckert, GER, 96,309km

  05.05.2009: IAU 24h World Challenge, Bergamo, Taliansko
  Muži:
  1. Henrik Olson, SWE, 257,042km
  2. Ralf Weis, GER, 244,492km
  3. Yuji Sakai, JPN, 242,713km

  29. Petr Dostálek, CZE, 213,466km
  34. Slavomír Lindvai, SVK, 208,898km
  39. Miroslav Osladil, CZE, 206,233km
  64. František Gállik, SVK, 183,951km
  74. Martin Huncovský, CZE, 177,319km
  137. Ján Bujňák, SVK, 52,161km

  Ženy:
  1. Anne-Cecile Fontaine, FRA, 243,644km
  2. Brigitte Bec, FRA, 234,977km
  3. Monica Casiraghi, ITA, 223,848km

  38. Martina Nemečková, CZE, 175,098km
  50. Pavnína Procházková, CZE, 154,900km
  56. Dagmar Hurková, CZE, 137,963km

  05.05.2009: Self-Transcendence Six and Ten Day Race, New York
  10-dňový beh

  Muži:
  1. Madhupran Schwerk, GER, 777 míľ
  2. Igor Mudryk, UKR, 712 míľ
  3. Yuri Trostenyuk, UKR, 629 míľ

  12. Chakradhara Čáslava, CZE, 501 míľ
  13. Rastislav Uličný, SVK, 495 míľ
  19. Padyatra Komák, SVK, 408 míľ

  Ženy:
  1. Kaneenika Janáková, SVK, 707 míľ (Slovenský rekord)
  2. Sarah Barnett, AUS, 684 míľ
  3. Jayasalini Abramovskikh, UKR, 619 míľ

  6. Ivana Nemcová, CZE, 559 míľ
  10. Sylva Stradalová, CZE, 525 míľ
  14. Zuzana Dócziová, SVK, 503 míľ

  6-dňový beh

  Muži:
  1. Darren Worts, USA, 420 míľ
  2. Vilodymyr Hlushchuk, UKR, 391 míľ
  3. Vlastimil Dvořáček, CZE, 375 míľ

  11. Ales Pliva, CZE, 293 míľ
  12. Michal Petříček, CZE, 285 míľ

  Ženy:
  1. Dipali Cunningham, AUS, 513 míľ (WR)
  2. Pam Reed, USA, 490 míľ
  3. Lenka Švecová, CZE, 372 míľ

  9. Sunanda Mináriková, CZE, 284 míľ

  05.05.2009: Podvihorlatský maratón 2009
  Muži:
  1. Ferenc Biri, HUN, 2:43:09
  2. Vladislav Lipovský, SVK, 2:44:46
  3. János Zabari, HUN, 2:45:24

  Ženy:
  1. Anna Balošáková, SVK, 3:35:26
  2. Zlatica Semanová, SVK, 3:40:23
  3. Erika Billá, SVK, 3:43:39

  16.04.2009: Athens Ultramarathon Festival 24h, 48h, 72h and 7 days
  7 dňový beh

  Muži:
  1. SICHEL WILLIAM, GBR, 805km
  2. LO WEI NING, TPE, 789,217km
  3. NOMIKOS NIKITAS, GRE, 771km

  Ženy:
  1. JANOSI ELVIRA, HUN, 436,156km

  72 hodinový beh

  Muži:

  1. BATZOGLOU VAGELIS, GRE, 415km
  2. KOROVESIS GEORGE, GRE, 304,305km
  3. PRIMUS THOMAS, AUT, 300km

  Ženy:

  1. HUANG SHU MIN, TPE, 407,507km

  48 hodinový beh

  Muži:
  1. KAZOURIS DIMITRIS, GRE, 300km
  2. JONES COLIN, GBR, 275km
  3. PAPACHARALABOUS NIKOS, GRE, 216km

  Ženy:
  1. GIANNAKOPOULOU DIMITRA, GRE, 201km
  2. VENITI MARIA, GRE, 134,72km

  24 hodinový beh

  Muži:
  1. GEORGIOPOULOS KONSTANTINOS, GRE, 211km
  2. NIKOLIS CHARALAMBOS, GRE, 207,228km
  3. MUSTALA ARI, FIN, 204,892km

  Ženy:
  1. BERCES EDIT, HUN, 201,237km
  2. CHIA LUH SIN, TPE, 193,52km
  3. AHLHOLM TUULA KRISTIINA, FIN, 185,462km

  07.04.2009: Marathon Des Sables 2009
  Muži:
  1. Mohamad Ahansal, MAR, 16:27:26
  2. Aziz El Akad, MAR, 16:31:40
  3. Salameh Al Aqra, JOR, 17:15:06

  234. Stanislav Kmec, SVK, 31:04:25

  Ženy:
  1. Touda Didi, MAR, 23:30:44
  2. Meghan Hicks, USA, 24:29:16
  3. Luz Perez Carbajo, ESP, 24:38:32

  47. Ivana Pilarova, CZE, 40:50:12

  29.03.2009: ČSOB Bratislava Marathon
  Muži:
  1. HAURYCHENKO Aliaksej, BLR, 2:21:40
  2. BARTKIEWICZ Krzysztof, POL, 2:31:38
  3. HOLEČKO Martin, SVK, 2:31:47

  Ženy:
  1. FÖLDINGNÉ NAGY Judit, HUN, 2:50:21
  2. PETNUCHOVÁ Ingrid, 2:51:05
  3. MARTINCOVÁ Ivana, 2:54:17

  23.03.2009: Furčianský maratón
  Muži:
  1. Slavomír Lidvai, SVK, 2:53:25
  2. Ondrej Evin, SVK, 2:55:12
  3. Rudolf Lorenčík, SVK, 2:56:50

  Ženy:
  1. Zlatka Semanová, SVK, 3:55:08
  2. Eva Hatalová, SVK, 3:55:23
  3. Alžbeta Tiszová, SVK, 4:15:05
  Archív správ...

  Táto web stránka bola vytvorená prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.
  Vaše pripomienky, podnety a námety zasielajte na náš mail ultrabeh - ZAVINÁČ - ultrabeh.sk .