Hlavné menu

Novinky na Ultrablogu
Chyba: nepodatrilo se nacist zdroj...
Rubriky

Najčítanejšie články
Posledné komenáre
 • Dobry den, dekuji za super clanek. Chtela jsem vam ho ohodnotit tou nejlepsi znamkou a v domneni, . . . (Lung-gom-pa. Tibetskí bežci.)
 • Denne sleduje Tvoje výkony.Držíme Ti všetci palce. (3100 Mile Race 2014)
 • KEep it up pranjal. There have been complaints that you have been drinking too much coffee! Grahak (3100 Mile Race 2014)
 • Podľa mňa, je to vec osobnej voľby. Všetky tieto ultraľahke topánky majú výhodu, že neupra . . . (Topánky na behanie)
 • A vivobarefoot topank? v poslednom čase su tie topanky vel'mi popularne... aky je vaš nazor? (Topánky na behanie)
 • Návštevy

  10 a 6 dňový beh 2008, New York

  Vydané dňa 04. 05. 2008 (6250 prečítaní)
  10 dňový beh, deň 10: Kaneenika vyhrala 10 dňový beh s fantastickým výkonom 667 míľ (1073km), čím s pravdepodobne prekonala aj mužský slovenský rekord na tejto trati. Už spomínaný otlak na päte ju nakoniec spomalil natoľko, že sa jej tepodarilo zabehnúť plánovaných 700 míľ. Ale aj tak jej výkon je viac ako obdivuhodný. U lenky sa posledné dva dni prejivaila únava a tak sa pred ňu dostala Iva. Československá dominancia v ženskej časti bola jednoznačná. Sylva taktiež zabehla svoj najlepší výkon a z 516 míľami sa dostala cez magickú hranicu 50 míľ za deň.
      Vlado, Ukrajinec, žijúci vo švajčiarsku a rozprávajúci aj po česky, skončil nakoniec tretí so 660 míľami. Rasťo sa prepracoval na šieste miesto s 590 míľami. Jirka taktiež zabehol svoj najlepší výkon a konečne sa dostal cez 500 míľ. Zabehol 501. Posledné ráno mal problémi so svalom a musel kráčať a ak chcel zabehnúť tých 500 míľ musel začať behať aj cez bolesť. Majo sa dostal na 470 míľ.

  6. dňový beh, deň 6: Ja som nakoniec skončil tretí s 375 míľami, čím som si splnil predsavzatie dostať sa cez 100km denne. Kamil pri svojej premiere na viacdenných behoch skončil piaty s 326 míľami. Myslím, že sa v ňom skrívajú veľké kapacity. Príjemne prekvapil brnenský Petr, ktorý skončil siedmi s 305 míľami. Druhý brňák Michal zabehol 282 míľ. Rodený ostravák Amiya skončil na 246 míľach a Pavel, zlínsky Poliak, dal 223 míľ.
      Na vyhlasovanie víťazov prišiel aj slovenský ambasádor pán Igor Pokojný, ktorý potom predával trofej víťazke 10 dňového behu slovenke Kaneenike Janákovej.
      Viac o celom preteku možno na Ultrablogu.
      Chcel by som ešte poďakovať Pranabovi za príspevky počas preteku. Pravopis  sa mi už ale po ňom opravovať nechcelo :-)

  Výsledky
  Rozprávania a videá nájdete tu a tu na blogu Utpala Marshala.


  10 dňový beh, deň 8: V stredu večer aj vo štvrtok doobeda počasie vydržalo pekné, akurát cez noc sa ochladilo tak, že nad ránom sa urobila námraza. č o niektorých bežcov odradilo natolko, že vybiehali neskôr rano a nad ránom bolo teda na trati tichšie ako zvyčajne. Napríklad Pranjal mi vravel, že vstal o štvrtej a keď videl aka je vonku zima tak sa vratil do  a zamuchlal sa tam tak hlboko, ze sa zobudil o hodinu neskôr na to ze sa v spacaku dusí :-)
  Vlada začal po včerajšom výkone večer ťahať shin. Vyzerá že to je skôr sposobené stresom ktorým prešiel a tiež tým ze sa blíži koniec a on sa snaží dostať nad 700míľ.inak sa do večera hýbal pekne, aj ked únava si robí svoje a trochu spomalil.
  Rasto má jemný problém s jednou achilovkou, ale nie je to moc vážne, v behaní ho to neobmedzuje, tiež má pár otlakov, ale stále dobrú náladu.
  Jirka si behá svoje, klenba sa už spravila a tak teraz behá relatívne v pohode a vyrovnane okolo 50 míl denne.
  Mário bol trochu nachladnutý a tak mu dnes trochu padli míle, ale vyzeral ze sa s tým celkom pekne vyrovnáva a že zajtra zas bude dobre.
  Dievčatá behajú furt ako vždy, akurát už na nich trochu vidieť únavu a to je aj to na čo sa najviac sťažujú. Kaneenika sa stále trápi so zlým otlakom na pate, ktorý ju velmi bolí s každým došlapnutím. Ale bije sa s tým statočne.
  Iva mala dnes trochu trápenie so žalúdkom, ale ráno to už vraj bolo dobré. Lenka a Sylva sú preovšetkým unavené. Rovnako ako aj ich pomocníčky, ktoré mi príde, že ani nechodia spať.
  6dňový beh, deň 4:  U chlapcov sa dnes vymenilo poradie na prvom mieste, kam sa posunul Igor. Prajnal Sa drží na tretom mieste, ale ako vraví je mu to jedno. Dnes ráno mal trochu chytené hrdlo, ale ho to rýchlo pustilo, behom dňa ho začal trochu ťahať shin, potom prišli aj kŕče to tej oblasti, ale jeho nový ketospray to vraj celkom dobre zvládol a vo štvrtok naobed bol spokojný.
  Kamilovi sa behá dobre, ale mu je už trochu dlho, už počíta hodiny kedy to už bude za ním. Inak ale vyzerá snád najlepšie zo všetkých šesťdňovkárov.
  Peťo sa nečakane prepracoval až na 7 miesto, a to zrejme ešte nie je všetko čo tento Brnenský borec ukázal.
  Michal si udržuje svoje tempo a dobrú náladu, inak sa v medickom stane ani neukáže, takže zrejme ziadne pohromy u neho nenastali.
  Paveu má stále trápenie s horúcimi a precitlivenými šlapami, tak  sa prechádza po trati a očakáva koniec.
  Zajtra sú hlásené prehánky na noc, tak to hádam nebude nijak moc zlé.

  10 dňový beh, deň 7: V utorok sa počasie vypeknilo a tak to zostalo aj v stredu. Ked svieto slnko je teplo, aj ked fúka studený vietor, ale akonáhle zapadne, je fest kosa. V stredu doobeda sa rozfúkalo hodne, tak je to proti vetru celkom fuška behat.
  Zranenia sa krutia furt okolo shin slintov, ktore oblažujú hlavne ruskú časť štartovného poľa, otlaky všetkých druhov a na rôznych miestach, nejaké tie namoženiny, hlavne achilovky.
  Dnes Vlado a Rasto zacali behat spolu, chytili rovnaky rytmus a behom noci a rana dali 50míl nonstop. To trochu vydesilo Glena, ktorý ešte živil nádej ze sa na Vlada dotiahne a tiez Achima, ktorý si hovel vedomý si velkého náskoku pred Vladom, ktorý sa ale povážlivo začal strácat, ked tí dvaja zacali tlačiť spolu.
  Nakoniec sa to zkomplikovalo tak, ze doslo až ku sťažnostiam a vyhrážkam a tlakom aby im to spoločné behanie bolo zakázané. No, koniec sa blíži, nervozita stúpa a začína sa závodit.Škoda akurát, že to nejde vždy úplne fér a bez takýchto výstupov. Faktom ale zostáva, ze Vlado aj Rasto mali výborný deň aVlado sa dosť nebezpečne priblížil Achomovi, ktorý bol nútený aj napriek protestom začat zas tlačiť, aby neprišiel o druhé miesto. Rasto v rebríčku tiež poskočil o pár mies hore a ma na zaverečný finiš dobrú východiskovú pozíciu.
  Majko dnes začal znovu pobiehat a tak mu aj poskocili míle, problémy čo mal sú zrejme zažehnané.
  Jirka dnes behal naparádu a tak sa tiez posunul o pár stupienkov hore, zrejme bez toho ze by to nejak riešil.
  Dievčatá- Kaneenika dnes trápi zlý otlak na pate. Bojuje s tým statočne, ale podla toho ako často sa dnes snazila s tým niečo spravit, je to zrejme velmi bolestivé. Tak hadam sa jej to cez noc trochu zlepší.
  Ostatné dievčatá mali dobrý den, nabehali ekné míle, a okrem drobných problémov vypadajú v pohode.
  6dňový beh, deň 3: Tu sa to na predných pozíciách začína tiež trochu hýbať. John aj Igor majú každý nejaké svoje problémy, tak záleží kto sa s tým lepšie vyrovná. Pranjal si ide svoje a ktovie ci ho to nakoniec este nevynesie este vyššie ako už je. Dnes behal v pohode a okrem otlakov je v celku v pohode.
  Kamil sa dnes rozbehol ako vietor a behal a behal...a nabehal. Paveu ten sa stále trápi so svojimi slapkami a bol z toho adekvatne znechutený, lebo inak svaly má odpočinuté a behat by mohol ,len ho tá bolest nepustí. Az vecer ked už bolo zle objavil blahodárne účinky Advilu a nálada a aj výkonsa zlepsil :-) .....
  Michal je spolahlivý ako hodinky. Asfalt sice netrhá, ale ide stále rovnako , svojim tempom. Podobne sa darí aj Petovi, ten chlapec fakt milo prekvapil svojou vyrovnanostou.

  10 dňový beh, deň 6: V pondelok poobede pokračovalo daždivé, studené a depresívne počasie. Na trati sa tvorili velke mláky, cez niektoré sme postavili drevenné mosty, ale niektoré bežci museli obchádzat po tráve alebo ich brodit. Skoro nonstop sa na trati kaluže odčerpávali, ale dovod k spokojnosti prisiel asi az tak okolo polnoci, kedy jednak prestalo prsať a podarilo sa nam sprechodnit celú trať suchou nohou. V utorok ráno ešte pršalo do 11 hod ale potom sa vyčasilo a neskor poobede vyšlo slniečko.
  Toto pocasie sa dosť podpísalo aj na zraneniach a skoro celý deň sme mali medický stan nabitý a dvaja az traja doktori tam mali furt čo robiť. Prevládali otlaky z rozmočenej kože na nohách a shin splinty a achilovky, na čom sa zrejme hodne podpisali ťažké topánky a bezútešná atmosféra na daždi.
  Naši chlapi to ale niesli relativne statočne a počasie sa na nich podpisalo minimalne, myslim teda na zraneniach, akurat ze toho uz mali všetci večer plné zuby a šli skor spat. Tak to trochu vidno na ich denných mílach.
  Vlado(adoptovaný Ukrainec) sa ale držal statočne (je to inak fakt tvrdý chlapčisko, vie sa kusnúť a behá mu to toho roku fakt pekne) si zvýšil svoj náskok nad Glenom na 20 míl, a jemne sa priblížil Achimovi, ktorý mierne zvolnil, aj ked zranenia nema ziadne.
  Rasto už vypada dobre, behá, akurat to počasie mu nepridalo, tak sa dnes hodne zašíval a vykecával, takze jeho 50 míl, nezodpovedá tomu ako pekne sa dnes hýbal.
  Majo mal dnes trochu trápenia s tým harmstringom, a celý den prechodil, ale vypadal v celku v najlepsej nalade zo vsetkých našich chalanov. Teda až na Jirku, ten je úplne v pohode. Ten sa dnes vyspal do ruova a dážď pozoroval zo spacáku, ked akurát nebehal.
  Dievčatá zas vypadali v pohode, moc mi toho povedať nechcú, furt sa tvária ze je vsetko v pohode a o tom sa moc písať nedá:-) Tak či onak, Kaneenika spolu s Lenkou mali denné maximum 63 míl, a Iva je zanimi hned v závese.
  Sylva si beží vyrovnane svoje.
  6dňový beh, deň 2: Tu nám prvý John po nezdarenom pokuse na kvalifikáciu trochu zvolnil, ale ztrjme to bolo aj dazdom, nie len vyčerpaním zo včerajsej nahanačky s Dipali. Katsumoto zvolnil tiez, kvoli zraneniu na člekno, ktore mu počas dažďa zacalo. Takže sa do predu pomaly prediera Igor z Ruska a Pranjal , ktorí idú najvyrovnanejšie. Pranjal ma svoj denný limit nastavený na 62 denne, akurát dnes mal toho dažda plné zuby, tak šiel spat o už 10 večer.
  Kamil ten dážď niesol asi najhoršie, bolelo ho popri tom ešte jedno hiestorické zranenie na slapke a zacinal sa mu ozývať shin splint, ale to zrejme viac kvoli nalade ako z nejakeho konktrtneho dovodu. 3iel spat skoro, cca o 8 večer aje napriek tomu ze po doobednajsiemu chodeniu, večer krasne behal.
  Michal, Peto a Amyia si idu vyrovnane a s prehladom svoje, nevyzerali ze by ich ten dazd nejak moc vykolajil, ktoviemožno majú Brňáci nejakú predisozíciu dobre znášať dážď:-)
  Paveu sa po trati prechádza a horia mu šlapky( doslova, nikdy som nevidel tak rozhorúčené a červené šlapky na nohách), tak si ih každých pár kol chladí vo vode s ľadom a chystá sa na kariéru šachistu.

  10 dňový beh, deň 5: Dnes startovali 6 dňoví a bolo to od rána cítíť. Plno nových čerstvých ludí s kopou energie, to sa zrejme odrazilo aj na výkonoch 10 dnovkárov, mnohí z nich behali dnes lepšie a dlhsie do noci. Mozno to bolo aj tým ze v noci a druhý den ráno zacalo pršať, a tak ešte niektorí chceli nabehat trochu míľ do zásoby.
  Zo zranení nám začínajú pribúdať zranenia z preťaženia a únavy, takze tu , hlavne na dievčenskej strane máme pár Shin splintov(Tirtha napr.) a nejake namožené achilovky a pár bolavých kolien, hlvne od špatnej biomechaniky. s tým sa dá vysporiadat. Tu a tam nejake drobnosti ako pokazený žalúdok.
  Chlapi na desatdnovke idú pekne , akurát Madhupran musel ubrat kvoli tomu narazenému kolenu a nočný  a ranný dážď mu asi tiež nepridal.
  Naši borci idú pekne vyrovnane, Rasto sa rozbehal a skoro furt behá s Vladom Balatským (toho sme adoptovali za svojho, trochu kvoli tomu ze hovori po nasom, trochu aby sme mali nejaku medailovu nadej a trochu ze časť Ukrainy aj tak kedysi patrila Slovensku :-)))) a ide im to na paradu. Majko si ide svoje, trochu sa stazoval na bolavy harmstring a trochu sa to zrejme podpisalo na jeho milach.
  Jirka dnes behal na jednicku. Aj ked ho ta klenba este boli, ale bol som na trati az do jednej v noci a furt behal.
  dievcata idu furt rovnako pekne, budem sa musiet popytat pomocniciek, lebo inak nemam sajn co o nich napisat.
  6 dnový, prvý den: Chlapi to rozbehli z rozvakou, akurat John geesler, ktory sa snazi kvalifikovat na majstrovstva sveta na 24hod, to rozbehol , lebo musi spravit 138 mil, aby sa kvalifikoval, co sa mu nakoniec, tak trochu aj kvoli tomu dazdu nepodarilo.
  Nasi chlapi na 6 dni idu prezieravo, co si kto predsavzal to robi, akurat ten dazd im rano trochu vzal naladu, bolo tak pochmurne, zima a sychravo a usmoklene cely den. Na trati sme nestihali pumpovat vodu, aby sa dalo kade behat, a ludia skusali co sa dalo aby sa udrzali aspon relativne v suchu, tak bolo mozne na trati vidiet rozne zaujimave sposoby ako udrzat vodu mimo tenisiek. Inak su chalpi v pohode, aspon zatial, dazd sa bohuzial casto zle podpise na otlakoch a zraneniach.
  Dievcata - tu mame nasu akurat Sunanda z Prahy, ktora cely vecer a noc lietala ako diva, a vacsinu z tych 60 mil nabehala pred tym ako sla vecer spat. Dazdiverano a den holtbezcom moc neprial.


  10 dňový beh, deň 4: Dnes bolo ešte pekne slnečno, aj ked fúkal studený vietor. Niektorí z bežcov zabúdajú piť, práve kvoli tomu studenému vetru z tak najbeznejsími problémami sú popri otlakoch práve veci spojené s dehydratáciou a slnkom. Ale zatial žiadna tragédia. Madhupran dnes na trati zakopol a padol a udrel si koleno a riki, tak ho to trochu spomalilo a vzalo mu to trochu naladu.
  Naši chlapi sa drzia, Rasto sa dnes zase rozbehol, vravel ze ho to uz prestalo baviť pochodovat po trati, ale asi sa mu tie odreniny trochu zlepsili, lebo do konca dna už lietal po trati ako drak. Majko si ide svoje velmi vyrovnane a vypada v pohode, neodpusti si ziadnu prilezitost zabavit sa, dnes napriklad provokovali kucharky tym ze si objednali s Rastom z čínskej reštauracie večeru a potom okoloiducich bezcov, ktori sa na nich zavistlivo pozerali posielali do kuchyne ze nech poprosia kucharky aby aj im take urobili.
  Jirka dnes dostal nove vlozky na jeho problem s klenbou a trochu to pomohlo a zacal behat- teda striedat beh s chôdzou. Aj ked na výsledku to este moc vidno nebolo, hybal sa o hodne lepsie. Asi isiel skor spat, ako bývalo kedysi jeho dobrým zvykom.
  Dievcata idu neopakovatelne, Kaneenika dala dnes 70 míl, a vsetky tri idu ako by to bolo to najprirodzenejsie co kedy robili.Sylva mala trochu trapenie s jednym nemenovaným svalom, ale rýclo sa s tým vysporiadala a tak to jej dennú dávku míl neovplyvnilo a drží to stále pekne cez 50 denne.
  10 dňový beh, deň 2: Na štart tochtoročného 10 dňového behu v New Yorku sa postavilo 28 bežcov a 21 bežkýň. Medzi nimi sú Kaneenika Janáková, Rastislav Uličný a Mário Komák zo Slovenska a Ivana Němcová, Lenka Švecová, Sylvia Strádalová a Jirka Ćáslava z Čiech. Na štarte je aj nemac Madhupran Schwerk, ktorý drží svetový rekord na 3100 míľ z roku 2006.
      Začiatok preteku bol na toto ročné obdobie veľmi horúci. Teploty sa vyšplhali až na 28°C. Po prvom dni bol na čele mužského závodu práve Madhupran zo 126 míľami. Nasledoval ho jeho krajan Achim Heukemes so 103 míľami a 1 míľu za ním bol američan Bob Oberkher. Rasťo spravil 75 míľ, 1 míľu menej spravil Jirka a Mário pri svojej premiere na 10 dňovom behu spravil 64 míľ.
      Oveľa napínavejšia situácia je v ženskom behu, kde po prvom dni viedala Ivana Němcová s fantastickými 91 míľami, 2 míle za ňou bola Lenka Švecová a len ďalšiu míľu za ňou Kaneenika. Tá mala záver prvého dňa ťažký pre žalúdočné potiaže. Sylva Strádalavá končila deň s 59 míľami.
      Začiatok druhého dňa mal ťažký aj Madhupran a tak na konci druhého dňa mal 223 míľ. Pred obedom sa mu ešte podarilo zakopnúť a spadnúť, pri čom si odrel koleno a narazil ruku. Naši chalani pokračovali pekne ďalej a na konci druhého dňa mal Rasťo 129 míľ, Jirka 120 (ten sa začal sťažovať na padnutú klembu na chodidle) a Mário 116 míľ.
      Dievčatá idú aj naďalej fantasticky a udržujú si prvé tri pozície. Prvá je teraz Kaneenika so 158 míľami, Ivana za ňou zaostáva 2 míle a 3 míle za ňou je Lenka. Sylva si drží rovnomerné tempo a druhý deň končila so 130 mílami.

  Související články:
  10 a 6 dňový beh 2009, New York - nový svetový rekord! (03.05.2009)
  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  | Autor: Prānjal | Počet komentárov: 1 | Pridať komentár | podpor nás na vybrali.sme.sk podpor nás na vybrali.sme.sk| Informační e-mailVytlačiť článok
  Google

  Novinky
  08.11.2010: 100 km E.A.A. EUROPEAN CHAMPIONSHIP
  Muži:
  1. JONAS BUUD, SWE, 6:47:40
  2. OLEKSANDR HOLOVNYTSKYY, UKR, 6:51:03
  3. ANDRÉ COLLET, GER, 6:51:54

  7. DANIEL ORÁLEK, CZE, 6:58:26
  21. ONDREJ EVIN, SVK, 7:25:53
  27. PETER TICHY. SVK, 7:35:28
  34. MILAN ADAMEC, CZE, 7:49:20
  49. JAROSLAV BOHDAL, CZE, 8:14:53
  55. SLAVOMIR LINDVAI, SVK, 8:35:17
  61. RUDOLF LORENCIK, SVK, 8:55:11
  63. JAN BUJNAK, SVK, 9:23:34

  Ženy:
  1. ELLIE GREENWOOD, GBR, 7:29:05
  2. MONICA CARLIN, ITA, 7:30:50
  3. LIZZY HAWKER, GBR, 7:33:26

  30. ALENA ŽÁKOVSKÁ, CZE, 9:34:32
  32. MARTINA JUDA, CZE, 9:56:17
  33. VILMA PODMELOVÁ, CZE, 10:21:09

  28.09.2009: Spartathlon 2009
  Muži:
  1. Ryoichi Sekiya, JPN, 23:48:24
  2. Lars Christofferse, DAN, 24:31:45
  3. Jon Berge, NOR, 25:09:38

  10. Slavomír Lindvai, SVK, 27:16:10

  Ženy:
  1. Sumie Inagaki, JPN, 27:39:49
  2. Yoshido Matsuda, JPN, 31:16:12
  3. Lisa Bliss, USA, 32:23:26

  11.05.2009: Self-Transcendence 12+24 Stunden-Lauf Basel
  24-hodinový beh

  Muži:
  1. Kai Horschig, GER, 212,686km
  2. Ananda-Lahari Zuščín, SVK, 209,747km
  3. Victor Rodionov, LAT, 209,121km

  Ženy:
  1. Carmen Hilderbrand, GER, 207,390km
  2. Nicole Kresse, GER, 176,358km
  3. Ramona Thevenet-Smith, GBR, 166,224km

  12-hodinový beh

  Muži:
  1. Simon Schmid, SUI, 129,120km
  2. Udo Stossberger, GER, 127,512km
  3. Grigire Cilipic, MDA, 127,370km

  Ženy:
  1. Regina Berger-Schmitt, GER, 111,331km
  2. Caroline Girod, SUI, 98,300km
  3. Belinda Eckert, GER, 96,309km

  05.05.2009: IAU 24h World Challenge, Bergamo, Taliansko
  Muži:
  1. Henrik Olson, SWE, 257,042km
  2. Ralf Weis, GER, 244,492km
  3. Yuji Sakai, JPN, 242,713km

  29. Petr Dostálek, CZE, 213,466km
  34. Slavomír Lindvai, SVK, 208,898km
  39. Miroslav Osladil, CZE, 206,233km
  64. František Gállik, SVK, 183,951km
  74. Martin Huncovský, CZE, 177,319km
  137. Ján Bujňák, SVK, 52,161km

  Ženy:
  1. Anne-Cecile Fontaine, FRA, 243,644km
  2. Brigitte Bec, FRA, 234,977km
  3. Monica Casiraghi, ITA, 223,848km

  38. Martina Nemečková, CZE, 175,098km
  50. Pavnína Procházková, CZE, 154,900km
  56. Dagmar Hurková, CZE, 137,963km

  05.05.2009: Self-Transcendence Six and Ten Day Race, New York
  10-dňový beh

  Muži:
  1. Madhupran Schwerk, GER, 777 míľ
  2. Igor Mudryk, UKR, 712 míľ
  3. Yuri Trostenyuk, UKR, 629 míľ

  12. Chakradhara Čáslava, CZE, 501 míľ
  13. Rastislav Uličný, SVK, 495 míľ
  19. Padyatra Komák, SVK, 408 míľ

  Ženy:
  1. Kaneenika Janáková, SVK, 707 míľ (Slovenský rekord)
  2. Sarah Barnett, AUS, 684 míľ
  3. Jayasalini Abramovskikh, UKR, 619 míľ

  6. Ivana Nemcová, CZE, 559 míľ
  10. Sylva Stradalová, CZE, 525 míľ
  14. Zuzana Dócziová, SVK, 503 míľ

  6-dňový beh

  Muži:
  1. Darren Worts, USA, 420 míľ
  2. Vilodymyr Hlushchuk, UKR, 391 míľ
  3. Vlastimil Dvořáček, CZE, 375 míľ

  11. Ales Pliva, CZE, 293 míľ
  12. Michal Petříček, CZE, 285 míľ

  Ženy:
  1. Dipali Cunningham, AUS, 513 míľ (WR)
  2. Pam Reed, USA, 490 míľ
  3. Lenka Švecová, CZE, 372 míľ

  9. Sunanda Mináriková, CZE, 284 míľ

  05.05.2009: Podvihorlatský maratón 2009
  Muži:
  1. Ferenc Biri, HUN, 2:43:09
  2. Vladislav Lipovský, SVK, 2:44:46
  3. János Zabari, HUN, 2:45:24

  Ženy:
  1. Anna Balošáková, SVK, 3:35:26
  2. Zlatica Semanová, SVK, 3:40:23
  3. Erika Billá, SVK, 3:43:39

  16.04.2009: Athens Ultramarathon Festival 24h, 48h, 72h and 7 days
  7 dňový beh

  Muži:
  1. SICHEL WILLIAM, GBR, 805km
  2. LO WEI NING, TPE, 789,217km
  3. NOMIKOS NIKITAS, GRE, 771km

  Ženy:
  1. JANOSI ELVIRA, HUN, 436,156km

  72 hodinový beh

  Muži:

  1. BATZOGLOU VAGELIS, GRE, 415km
  2. KOROVESIS GEORGE, GRE, 304,305km
  3. PRIMUS THOMAS, AUT, 300km

  Ženy:

  1. HUANG SHU MIN, TPE, 407,507km

  48 hodinový beh

  Muži:
  1. KAZOURIS DIMITRIS, GRE, 300km
  2. JONES COLIN, GBR, 275km
  3. PAPACHARALABOUS NIKOS, GRE, 216km

  Ženy:
  1. GIANNAKOPOULOU DIMITRA, GRE, 201km
  2. VENITI MARIA, GRE, 134,72km

  24 hodinový beh

  Muži:
  1. GEORGIOPOULOS KONSTANTINOS, GRE, 211km
  2. NIKOLIS CHARALAMBOS, GRE, 207,228km
  3. MUSTALA ARI, FIN, 204,892km

  Ženy:
  1. BERCES EDIT, HUN, 201,237km
  2. CHIA LUH SIN, TPE, 193,52km
  3. AHLHOLM TUULA KRISTIINA, FIN, 185,462km

  07.04.2009: Marathon Des Sables 2009
  Muži:
  1. Mohamad Ahansal, MAR, 16:27:26
  2. Aziz El Akad, MAR, 16:31:40
  3. Salameh Al Aqra, JOR, 17:15:06

  234. Stanislav Kmec, SVK, 31:04:25

  Ženy:
  1. Touda Didi, MAR, 23:30:44
  2. Meghan Hicks, USA, 24:29:16
  3. Luz Perez Carbajo, ESP, 24:38:32

  47. Ivana Pilarova, CZE, 40:50:12

  29.03.2009: ČSOB Bratislava Marathon
  Muži:
  1. HAURYCHENKO Aliaksej, BLR, 2:21:40
  2. BARTKIEWICZ Krzysztof, POL, 2:31:38
  3. HOLEČKO Martin, SVK, 2:31:47

  Ženy:
  1. FÖLDINGNÉ NAGY Judit, HUN, 2:50:21
  2. PETNUCHOVÁ Ingrid, 2:51:05
  3. MARTINCOVÁ Ivana, 2:54:17

  23.03.2009: Furčianský maratón
  Muži:
  1. Slavomír Lidvai, SVK, 2:53:25
  2. Ondrej Evin, SVK, 2:55:12
  3. Rudolf Lorenčík, SVK, 2:56:50

  Ženy:
  1. Zlatka Semanová, SVK, 3:55:08
  2. Eva Hatalová, SVK, 3:55:23
  3. Alžbeta Tiszová, SVK, 4:15:05
  Archív správ...

  Táto web stránka bola vytvorená prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.
  Vaše pripomienky, podnety a námety zasielajte na náš mail ultrabeh - ZAVINÁČ - ultrabeh.sk .