3100 míľový beh 2010

Autor: Prānjal <pranjal(at)ultrabeh.sk>, Téma: Viacdenné behy, Vydáno dne: 14. 06. 2010

Deň 52: Dnešným dňom končí 14. ročník 3100 míľového behu. Dnes okolo 19:30 ešte dobehol Dharbasana, čím sa stal prvým novozélanďanom, ktorý kedy absolvoval takúto trať. Ostatní pretekáry tiež podali výborné výkony.Surasa, ako druhá žena, ktorá kedy štartovala na tomto závode, podala výborný výkon a zabehla viac ako 2700 míľ. Purna-Samarpan pri svojom druhom vystúpení zabehol rovných 2700 míľ, čím zlepšil svoj výkon z predchádzajúceho roku o viac ako 700 míľ. Ananda-Lahari a Baladev zaostali za svojimi maximami, ale obaja podali naozaj hrdinské výkony keď prihliadneme na to, že toto bolo najteplejšie leto v histórii New Yorku. Júlová priemerná teplota bola 32°C. Maximálnu teplotu sme mali 39°C, jeden deň s 38°C a niekoľko dní s 37°C. Niektoré dni sme sa museli maximálne sústrediť, aby sme v takom teple ostali vôbec pri vedomí, pretože na slnku a zo všetkými tými autami s kilatizáciami rútiacimi sa okolo, teploty stúpali vysoko cez 40°C. Tu ešte pridávam video z dobehu Dharbasana a reportáž, ktorú dnes odvysielali na americkej stanici ABC:


Konečné výsledky
Oficiálna stránka závodu
Oficiálna galéria
Blog Utpala Marshalla
Blog Stutisheela Lebedeva


Deň 51: Teplý deň bez vysokej vlhkosti. Pushkar dobehol okolo 15:30. Bol to jeho druhý dobeh pri jeho tretej účasti. No nebol to jeho najlepší, ale keď prihliadneme na počasie, ktoré tu panuje, je to stále obdivhodný výkon. Dharbashana by mal končiť zajtra podvečer. Ananda-Lahari a Baladev stále kráčajú a takto sa blížia ku koncu závodu, ktorý bude zajtra o polnoci. Tu je ešte video z dobehu Pushkara:


Deň 50: Atmavir mal na svoj posledný deň veľmi dobré počasie. Skončil okolo 12:30. Nebol to ani z ďaleka jeho najlepší čas, ale tento rok mal trochu zdravotné problémy, ktoré v kombinácii s extrémnym teplom, ktoré tento rok panovalo, sa odrazili na jeho výkone. Ostatní pokračovali na svojej ceste k cieľu. Pushkar by mal končiť zajtra medzi 16:00 a 17:00. V utorok by mal skončiť aj Dharashana, ktorý momentálne behá veľmi dobre. Baladev sa stále trápi z achylovkou. Dnes končil o 22:30 a spravil 78 kôl. Ananda-Lahari tiež celý deň kráčal a spravil 85 kôl. Tu je ešte krátke video z môjho dobehu, ktoré natočil Stutisheel:


Deň 49: Podobný deň ako včera. Teplo, ale nie horúco. Toto bol predposledný deň pre Atmavira. Dnes spravil 118 kôl a tak mu na zajtra ostáva ešte 43 kôl a končiť by mal medzi 11:30 a 12:00. Baladev sa aj dnes trápil s achylovkou a celý deň kráčal. Preto aj odchádzal skôr. Ananda-Lahari doobeda behal, no poobede už len kráčal. Nakoniec spravil 94 kôl.

Deň 48: Tak to mám za sebou. Dnes okolo 10:30 som dobehol 6 krát 3100 míľový beh. Tento rok som sa zlepšil o viac ako deň. Po krátkej oslave som hneď vyrazil na posledných 13 kôl, ktoré mi chýbali do 5000km. Ale závod ešte nekončí. Ostatní ešte pokračujú ďalej. Atmavir by mal končiť niekedy v nedeľu. Dnes spravil 116 kôl. Ananda-Lahari k večeru aj trochu behal a spravil 88 kôl. Baladev sa stále trápi s bolavou achylovkou. Večer už mal problém vôbec chodiť a tak skončil asi o 22:15. Ostatní, ktorí majú šancu skončiť v časovom limite 52 dní sú Pushkar, ktorý by rád skončil v pondelok večer a Dharbasana, ktorý pri svojej premiere tu bežal neuveriteľný závod. Mal veľa zranení a problémov, ale keď beží, dokáže byť neuveriteľne rýchli. On by mohol skončiť v utorok v noci.

Deň 47: Totálne vlhký deň. Takže sme sa kúpali vo vlastnom pote. No chvíľku aj v dažďovej vode, pretože predobedom asi 30 minút pršalo a to ešte pridalo na vlhkosti. Večer sa však ochladilo a klesla aj vlhkosť Tento rok to vyzerá, že behať sa dá len po zotmení, keď trochu klesne teplota. Dnes okolo 13:30 končil Asprihanal. Bol to jeho 10. finiš. Niečo po 22:10 končil Galya. Pre neho toto bol druhý finiš a tiež nový osobák o viac ako 1.5 dňa.Atmavir dnes išiel pekne a spravil 116 kôl. Ananda-Lahari aj Baladev aj dnes z väčšej väčšiny kráčali. Ananda-Lahari spravil 77 kôl, ale koľko Baladev, to neviem. Ja som sa dnes snažil spraviť čo najviac, aby som mohol končiť zajtra niekedy okolo 10:30 a tak som spravil 122 kôl. Na zajtra mi ostáva 32.

Deň 46: Dnes bolo teplo, ale oproti predchádzajúcim dňom bolo aj vlhko, čo to robilo ešte ťažšíe. Baladev a Ananda-Lahari išli lepšie ako včera, ale nestihli mi povedať, koľko dnes spravili kôl. Atmavir išiel veľmi dobre a spravil 120 kôl. So mnou to bolo trochu horšie.Nohy ma už nenesú tak dobre, ako na začiatku závodu, ale inak  to ide. Spravil som 116 kôl. Zajtra končí Galia a Asprihanal. Ja by som mal v piatok.

Deň 45: Dnes malo byť síce počasie rovnaké ako včera, ale zdalo sa mi, že bolo podstatne teplejšie. Ako som včera spomínal, Ananda-Lahari končil už okolo 22:30. Jeden z dôvodov, prečo končil tak skoro, bolo, že nepozornosťou chytil úpal a tak išiel radšej skôr späť. No tento problém pretrvával aj dnes. A Ananda-Lahari sa poriadne trápil. Nakoniec aj dnes odchádzal skôr, ale zabudol sa spýtať, koľko spravil kôl. Baladev rovnako ako včera kráčal  celý deň. K večeru sa mu začal zhoršovať problém s achylovkou, ktorá ho už pár dní trápi. Tiež končil skôr a jediné, čo sa mi podarilo zistiť, bolo, že spravil okolo 40 míľ. Mne sa bežalo celkom dobre prvú polovicu dňa, no potom som akosi spomalil. Nakoniec som spravil 115 kôl.

Deň 44: Dnes bolo počasie podobné, ako včera. Bolo nejakých 30°C, ale po teplotách, ktoré sme už prežili to pripadá ako zima. Už nemám rýchlosť, ako pred pár týždňami, takže som spokojný s každým výkonom, ktorý podám. Dnes to bolo 117 kôl. Baladev aj dnes len kráačal. Nohy stále slabé, tak mu nič iné neostalo. Ananda-Lahari tiež ako včera občas pobehol, ale odchádzal už o 22:30. Atmavir behal až do 23:15 a spravil 115 kôl.

Deň 43: Aj keď nebol vyslovene horúci deň, celkom som sa doobeda vytrápil. Proste som musel tlačiť zo všetkých síl, aby som sa aspoň niekam dostal. Po obede som sa však nejako spamätal a potom to už ako-tak išlo. Nakoniec som do polnoci dal 118 kôl. Aj keď nebolo najhorúcejšie ráno, ako vyšlo slnko jeho teplo zobralo všetku energiu z Atmavir. No ako zapadlo ako mihnutím čarovného prútika začal lietať. Takto dohnall niekoľko kôl, ktoré stratil chôdzou. Končil so 106 kolami. Baladev sa dnes trápil, Nohy bez energie znamenali celodennú chôdzu. Končil s 84 kolami. Ananda-Lahari bol na tom o maličko lepšie. On dokázal aspo trochu behať, ale odišiel skôr, ako mi povedal, koľko kôl spravil. Pomali sa začíname blížiť k cieľu. Ak pôjde všetko podľa plánu, ja by som mal končiť niekedy v piatok.

Deň 42: Dúfam, že toto bol posledný naozaj horúci deň. Od rána bolo riadne vlhko a ako vyšlo slnko naplno, začali sme plávať vo vlastnom pote. Toto opäť viacerých spomalilo, vrátane mňa. Atmavir bol z nás štyroch najviac ovplyvnený touto horúčavou. Ráno niekoľko hodín behal, ako ako stúpla teplota musel začať chodiť a nakoniec nachodil 119 kôl. Ananda-Lahari a Baladev ráno moc nebehali. Potom im iekto odporučil, aby si dali železo a to im evidentne pomohlo, pretože začali behať. Až k večeru im došla šťava a zvyšok dňa dochodili. Ananda-Lahari nakoniec nachodil 99 kôl. Daladev neviem. Ja som to dotiahol až na 115 kôl.

Deň 41: Vlhký deň. Celé doobedie bolo zatiahnuté a dážď bol na spadnutie. Pršať však začalo až poobede. Pršalo asi hodinu a potom sa začali mraky trhať, no všetka vlhkosť ostala. Takže keď slnko úplne vykuklo, bolo ako v saune. Potom večer okolo ôsmej sa s veľkým vetrom prihnali mraky a spustil sa typický New Yorský lejak. Lialo asi hodinu. Toto bol prvý pravý lejak. Keď bolo poobede tak vlhko, dosť ma dostalo. Musel som trochu spomaliť a tak som bol dosť prekvapený, keď sa mi nakoniec podarilo spraviť 116 kôl. Dnes sa väčšina z nás trápila. Atmavir tiež. Aj keď behal celý deň, nakoniec spravil 110 kôl. Ananda-Lahari dnes vyzeral celkom dobre no k večeru už musel chodiť. Baladev chodil väčšinu dňa. Ani Ananda-Lahari ani Baladev si počas dňa nesledujú kolá a veľa krát odchádzajú aj bez toho, aby sami vedeli, koľko vlastne nabehali. Aj dnes bol taký deň, takže ani ja to neviem. Zajtra nás čaká ďalší horúci deň.

Deň 40: Teplý deň, ale dnes našťastie nebola veľká vlhkosť, takže sa to dalo vydržať, Ale akokoľvek som sa doobeda a poobede snažil svoje nohy hýbať rýchlejšie, nešlo to. Akoby v ních nebolo viac sily. Večer to bolo lepšie. Nakoniec sa my podarilo spraviť 115 kôl. Atmavir, ktorý tiež počas dňa striedal beh s chôdzou, k večeru poriadne pridal a nakoniec spravil 112 kôl. Baladev doobeda ešte sem-tam pobehol, ale neskôr už iba kráčal. Včerajší deň vyčerpal všetku energiu v jeho nohách. Ananda-Lahari tiež väčšinu dňa prechodil. Obaja však odišli domou skôr, ako som sa ich stiho spýtať, koľko kôl spravili.

Deň 39: Budem sa opakovať, ale ďalší ťažký deň. Predpoveď počasia hlasila prehánky, ktoré nikdy neprišli. Zato bolo horúco, horúcejšie, ako predpovedali.Takže poobede sa tu väčšina z nás motala ako mrtvoli. Niekedy mám pocit, že už mi ani tak teplo nevadí, ale samotné slnko. Väčšinou keď zapadne večer slnko, akoby švihnutím čarovného prútika do nôh sa mi vráti sila. Dnes, akokoľvek som sa snažil to nevidalo na viac ako 112 kôl.Atmavir sa tiež trápil a končil ako vždy o 23:00 so 105 kolami. Baladev a Ananda-Lahari sa mi dnes zdali silnejší, ako predchádzajúce dni. Končili spoločne chvíľku po Atmavirovi a Baladev ma 102 kôl a Ananda-Lahari 98 kôl.

Deň 38: Ťažký deň. Nemyslím, že samotný deň bol ťažký, ale ťažký bol po včerajšku. Viaceri vraveli, že po včerajšku sú akosi unavení. Tak to bolo aj so mňou. Chcel som dnes urobiť čo najviac, tak som ráno pritlačil, no akosi to nešlo. Proste som bol unavený. Doobeda zašlo slnko, no poobede zase vyšlo a bolo horúco. Až keď slnko zapadlo, začalo sa mi viac dariť. Nakoniec som dokonca spravil až 118 kôl. Atmavir spomínal, že aj on mál ťažký deň, ale nakoniec si splnil svoje predsavzatie a zabehol 112 kôl. Baladev to mal ťažšie. Nebehalo mu to a tak bol odsúdený na chôdzu. Do 23:10 nachoril 91 kôl. Ananda-Lahari väčšinu dňa behal, ale pred odchodom som ho nestretol, tak neviem, koľko kôl spravil.

Deň 37: Náročný deň, aspoň pre mňa. Ráno bolo dosť vlhko a potom začalo pršať. Nepršalo však nejako dlho, len asi 30 minút, ale intenzívne, takže sme boli do nitky premočení. Toto sa väčšinou odrazí na celkovom výsledku toho dňa. Vždy si treba vysušiť nohy a vymeniť topánky a to chvíľku trvá. Takže aj dnes som na tomto stratil nejaké to kolo. Po dždi prišlo teplo a až večer sa počasie ako-tak umúdrilo. Chcelo by to pár dní chldnejšieho počasia, aby sme dočerpali trochu energie. Takto som dnes spravil 116 kôl. Atmavir sa aj dnes držal, napriek teplu. Poobede spomalil, ale večer už išiel naplno. Spravil 112 kôl. Baladev sa dnes tiež snažil. Striedal beh s chôdzou a nakoniec spravil 98 kôl. Ananda-Lahari doobeda tlačil, aby spravil čo najviac, no poobede mu už došli sily a zvyšok dňa už musel len pozerať. Neviem, koľko spravil, ale ako sám povedal, nebude to veľa.

Deň 36: Horúci deň číslo neviem koľko. To teplo naozaj zabíja. Vycucáva z vás poslednú kvapku energie. Aj dnes som sa rozbehol celkom dobre, ale postupne som spomaľoval. Podvečer som už čakal len na to, kedy konečne zapadne slnko. A nebol som sám. Akonáhle zapadlo všetci akoby ožili a začali bežať o poznanie rýchlejšie. Mne sa nakoniec podarilo spraviť 116 kôl. Atmavir mal aj dnes problémy z teplom, ale oproti včerajšku sa cítil lepšie. Dokonca bol schopný niektoré úseky behať. Večer, keď slnko zapadlo, začal dokonca behať v celkom svyžnom tempe. Nakoniec spravil 100 kôl. Ananda-Lahari behal celý deň a odmenov mu bolo 110 kôl, ktoré spravil. Baladev sa rozbehol v celkom dobrom tempe, ale postupne ho sily opúšťali. Nakoniec spravil 110 kôl.

Deň 35: Dnes bolo horúco, čo opäť naplno zasiahlo Atmavira. Už včera večer začal cítiť, ako mu slnko odoberá silu, ale až dnes ho to zasiahlo naplno. Celý deň musel kráčať. Takto dokázal spraviť 85 kôl. Baladev aj dnes pokračoval s tými prestávkami. Fungovalo to, no postupne strácal rýchlosť. Ale aj tak sa mu podarilo spraviť 103 kôl. Ananda-Lahari tiež pokračoval so včerajšou taktikou, častých prestávok. Ale on strácal rýchlosť ešte rýchlejšie ako Baladev. Nakoniec musel od obeda chodiť. Spravil 92 kôl. Ja som mal veľmi dobré ráno, no tiež som postupne strácal rýchlosť, ale ani zďaleka nie tak rýchlo ako ostatní. Nakoniec som spravil 118 kôl.

Deň 34: Včerajší skorší odchod Baladevovi veľmi pomohol. Dnes celý deň behal a behal veľmi rýchlo. Dokonca behal tak rýchlo, že každé asi 2 hodiny si mohol dať krátku prestávku a aj tak mal niečo po 23:00 109 kôl. Ananda-Lahari skúšal podobnú taktiku. Každú 1-2 hodiny si dal krátku prestávku. Aj on takto dokázal behať celý deň, aj keď pomalšie ako Baledev. Nakoniec spravil 93 kôl. Počasie bolo dnes horúce, čo by nebol až taký problém, ale bolo vlhko. Veľmi vlhko. Celý deň sme sa kúpali v potokoch potu. Atmavir síce behal celý deň, ale ako mi vravel, to teplo ho poriadne vyčerpávalo. Zmizol skôr, ako so sa ho stihol spýtať, koľko kôl spravil. Mňa tá vlhkosť poriadne dorazila. Nielenže to s vás sťahuje aj tú poslednú kvapku energie, ale zároveň pot v kombinácii so špinou a trením, je veľmi agresívny na pokožku. Na najviac exponovaných miestach sa vám vytvoria zapareniny, odreniny a rôzne vyrážky. Všetko toto štípe a svrbí a toto vás ešte viac vyčerpáva. Ja som dnes v takýchto podmienkach zabehol 118 kôl.

Deň 33: Je neskoro, tak len v rýchlosti. Baladev sa dnes opäť trápil. Bol ráno úplne bez energie. Odporučili mu, aby šiel večer skôr spať a poriadne sa vyspal. Tak odchádzal okolo 22:00 a mal asi 70 kôl. Ananda-Lahari väčšinou chodil a spravil 95 kôl.  Atmavir dal 118, rovnako ako ja.

Deň 32: Dnes pred obedom išel Ananda-Lahari k Dr. Kumarovi. Uz dlhši čas mal žalúdočné a črevné problémy, tak chcel poradiť, čo s tým. Dostal nejaké lieky, takže dúfajme, že tu začne zase behať ako výchor. Inak celé doobedie pršalo, takže ráno bolo ťažké. Potom už bolo len zamračené, ale stále to bolo na spadnutie. Ananda-Lahari návštevou Dr. Kumara niečo stratil, ale aj tak bos schopný urobiť 94 kôl. Baladev behal cely den a spravil 102 kôl. Výborný deň mal aj Atmavir, ktorý urobil 124 kôl. Ja som stratil ráno pár kôl, ale večer som mal veľmi dobrý a tak som spravil 122 kôl.

Deň 31: Dnes okolo osmej som prekročil hranicu 2000 míľ. Čo bolo zaujímavé, bolo že v rovnakom kole prekonal 2000 míľ aj Asprihanal, takže po viac ako 30 dňoch behu a 2000 míľach bol medzi nami rozdiel len asi 300 metrov. Poobede začalo pršať a pršalo asi 4 hodiny. Pravdepodobne to nebude dostatok vody, aby sa tráva opäť zazelenala, ale zato to bolo dosť na to, aby mi to znepríjemnilo život. Otlaky sa večer po daždi opäť ozvali. Toto všetko ma poriadne spomalilo. Nakoniec som spravil 114 kôl. Atmavir bol dnes rýchly a dnes to dobehol až na 121 kôl. Ananda-Lahari a Baladev dobehli asi 20 min pre polnocou obaja mali 92 kôl. Bolo dobre vidieť Baladev ako sa pomaly rozbieha.

Deň 30: Ťažký deň, aspoň pre mňa. Opäť sa mi ozvali otlaky na spodkoch chodidiel, čo dosť znepríjemňuje beh. A k tomu sa zdá, že zajtra nás prvý krát asi neminie dážď za mesiac čo tu beháme. A ako je známe, dážď a otlaky sa nemajú radi. Takže teraz len musím dúfať, že sa to nezhorší. Ale napriek týmto nepríjemnostiam sa mi dnes podarilo zabehnúť 117 kôl. Baladev si dnes odskočil k Dr. Kumarovi, u ktorého bol predtým aj Atmavir. Povedal mu, čo má za problém a dal mu nejaké lieky. Takže teraz musíme dúfať, že mu zaberú a on začne opäť behať. Dnes  ale spravil 80 kôl. Atmabir dnes spravil 118 kôl. s tým, že to bola poriadna drina, pretože začal cítiť nastupujúci shin splint. Tak musel ísť opatrne. Ananda-Lahari dnes bežal výborne. Aspoň tak sa to zdalo na pohľad. Celý čas behal. Až k večeru mu nakoniec došla para a musel dačať chodiť. Spravil 102 kôl.

Deň 29: Baladev mal aj dnes problémy. Vôbec mu netrávilo a tak mal aj problémy s energiou. Preto musel celý deň kráčať. Až k večeru sa mu trávenie upravilo, ale na energiu musel čakať dlhý čas. Takže musíme len dúfať, že zajtra už bude OK a bude môcť naplno behať. Ananda-Lahari musek tiež väčšinu dňa chodiť a keď som sa ho večer keď skončil spýtal kolko kôl má, ani mi nevedel povedať. Atmavir celý deň svižne behal a tak bol trochu sklamaný, keď mal nakoniec len 116 kôl. Ja som bol dnes máličko pomalší ako včera a to sa nakoniec odzrkadlilo aj na celkovom výsledku. Sparvil som 118 kôl.

Deň 28: Dnes bol skoro o 100% opačný deň ako včera. Naproti tomu, čo včera skoro nik nebehal, dnes behal skoro každý. Skoro každý. Baladev mal nejake črevné problémy, ktoré ho pripravili o všetku energiu a tak musel celý deň chodiť. Nakoniec spravil 85 kôl. Ananda-Lahari bol na tom lepšie. Síce dosť chodil, ale dokázal aj behať a tak nakoniec spravil 95 kôl. Atmavir bol na tom podstatne lepšie, Celý deň behal a to ešte dosť rýchlo. A tak o 23:10 mal už 120 kôl. Mne sa opať behalo v pohode a večer som sa snažil udržať svoje tempo. Nakoniec som tesne pred polnocou spravil 121 kôl. Dnes spadlo aj pár kvapiek. Ale len trochu pomrholilo a to sa nam ani neoplatilo brať so sebou celú noc.

Deň 27: Dnes bol veľmi zvlášny deň. Po prvé, na štarte chýbal Purna-Samarpan, ktorý mal už včera večer problémy s chrbtom. Prišiet až po niekoľkých hodinách, keď sa mu to ako-tak napravilo. Po druhé, skoro všetci dnes chodili. Ako keby až teraz začali doznievať útrapy tých horúcich dní. Dokonca aj taký borci ako Asprihanal sa dnes celý deň len prechádzali. Dúfajme, že zajtra bude všetko OK. Atmavir dnes šiel veľmi dobre a rovnako, ako včera. spravil 120 kôl. Baladev chodil väčšiu časť rána a potom poobede. Večer už aj behal, ale nebolo to jeho zvyčajné tempo. Nakoniec som ani nechytil, koľko spravil. Zato Ananda-Lahari musel chodiť celý deň a nokoniec spravil 86 kôl. Ja som mal celkom dobrý deň a tesne pred polonocou som spravil 119 kôl.

Deň 26: Konečne teplotne normálnejší deň. Nie že by bolo vyslovene chladno, aj tak bolo super, keď bolo len 32°C. Ráno dokonca pár minút pomrholilo. Doobeda sme dostali smutnú novinu, Stutisheel sa vrátil od doktora s tým, že má natrhnutý meniskus a nebude môcť viac pokračovať.. To bolo smutné, ale jeho zdravie je oveľa dôležitejšie. My ostatní sme pokračovali. Atmavirovi sa dnes darilo a o 23:00 skončil so 120 kolami. Baladev skončil 10 min pred polnocou so 109 kolami. Ananda-Lahari mal niečo medzi 90-100 kolami, presne neviem, pretože zmizol skôr, ako som stihol niečo vovedať.Ja som sa dnes cítil podstatne lepšie, ako počas tých horúcich dní a nakoniec som sparvil 118 kôl.

Deň 25: Hurúci, ťažký deň, plný prekvapení. Jedným z prekvapení bolo, že sa ráno na štare neukázal Stutisheel. Jeho koleno sa vôbec nezlepšilo a tak mu odporuili, že by mal dnes ostať doma. Poobede išiel na vyšetrenie do nemocnice, kompletné výsledky zatial ešte nemal, tak do vtedy asi nebude behať. Druhým prekvapením bolo, keď sa na štarte ukázal Asprihanal, ale mal také žalúdočné problémy, že nebol schopný vôbec odštartovať. Doobeda ležal vo aute a poobede ho zobrali do nemocnice na vyšetrenie. Potom sa už neukázal, ale zajtra by mal byť vraj OK. Výborne dnes išiel Atmavir. Po včerajšej návšteve doktora sa cítil lepšie a aj keď bolo príšerne horúco, dokázal behať v slušnom tempe celý deň a sparavill 118 kôl. Baladev išiel tiaž veľmi dobre. So svojim rovnomerným tempom spravil 113 kôl. Ananda-Lahari mal viac problémov a ako mi povedal okolo obeda, keď bolo najhorúcejšie, najdôležitejšie je prežiť. Nakoniec toto svoje predsavzatie dodržal a okolo 23:10 mal 90 kôl. Ja som mal veľmi ťažký deň. Hneď od rána mi bolo jasné, že budem mať problémy s energiou. Ako stúpala teplota, tak ma energia opúšťala. Bolo to zvlášne, pretože v nohách som cítil silu, ale akosi energia vo zvyšku tela ma opúšťala. Až večer, keď začalo zapadať slnko, akoby zázrakom sa vrátila. Nakoniec som dobehol asi 2 minúty pred polnocou asi 20m za Baladevom a spravil som rovnako ako on 113 kôl. Zajtra by sa malo ochladiť na 31°C, čo sa môže zdať byť horúco, ale po posledných dňoch sa nám to budes zdať akoby začalo snežiť.

Deň 24: Ako sa predpokladalo, ďalší horúci deň. Našťastie poobede prišlo pár mráčikov a tie aspoň z času na čas zakrili slnko. To teplo naozaj vyčerpáva, dokonca ani v noci si od neho neodýchnete. Napríklad teraz je skoro pol jednej  a tu v izbe mám 31°C. Takže aj celú noc sa potíte. Dnes sa stala ešte jedna vec a to, že Pali a Peťo dostali duchovné mená, takže od teraz budem používať tie. Pali je teraz Baladev a Peťo Atmavir. Takže Atmavir dnes išiel navštíviť Dr. Kumara, indického Ayurvedického doktora, aby sa na neho pozrel, prečo má tento rok také problémy, keď je teplo. Ako sa prerdpokladalo, má v sebe ešte nejakého vírusa, ktorý sa aktivuje teplom. Dal mu nejake tabletky a vravel, že by mal byť za pár dní OK. Dnes behal v podstate celý deň a spravil 100 kôl. Ananda-Lahari mal ťažší deň a naopak on skoro celý deň kráčal. Sparavil 90 kôl. Baladev asi pozbudený novým menom, akoby ani necítil tu horúčavu a bežal poriadne rýchlo. Nakoniec spravil 109 kôl. Ja ako včera som mal problémý doobeda a poobede som už len čakal, kedy sa ochladí. Spravil som 113 kôl.

Deň 23: Ďalší horúci deň a nanešťastie ešte nie posledný. Ešte nás čakajú minimálne 2 dni s teplotami okolo 37°-38°C. Už dnes to bolo poriadne ťažké. Ono sa to nezdá, ale každý deň takáto horúčava neuveriteľne vyčerpá telo. Už dnes po včerajšku som mal ráno naozaj problémy nájsť v tele dosť sily. Až poobede som sa ako-tak rozbehol, ale to už udrela horúčava naplno a bol som rád, že sa aspoň nejako hýbem dopredu. Nakoniec sa mi podarilo spraviť 115 kôl. Pali končil dokonca až po mne a spravil 106 kôl. Ráno mal tiež ťažké, ale k večeru sa rozhýbal. Ananda-Lahari končil asi o 23:45 a spravil 103 kôl. Tiež ho to teplo trochu dostalo, no ani zďaleka tak, ako Peťa. Opäť musel kráčať. Nakoniec spravil 80 kôl. Zatvárajú sa mi oči, idem spať.

Deň 22: Dnes bol v Amerike Deň Nezávislosti, takže večer bolo vidieť niekoľko ohňostrojov, aj keď sú tu bez povolenia zakázané. Inak bol deň horúci. Príšerne horúci. Jeden moment teplomer v kempe ukazoval 37°C v tieni a zajtra by malo byť ešte teplejšie. Aj keď dnes bolo teplejšie, ako včera, Peťovi sa podarilo podstatnú časť dňa behať. Nebehal rýchlo a na viacerých úsekoch chodil, ale do 23:00 bol schopný urobiť 98 kôl, čo je podtatne lepšie, ako včera. Stutishhelovi sa koleno zatiaľ nezlepišlo a aj dnes musel celý deň len kráčať. Neviem, koľko nakoniec urobil Pali, ale behal až do 23:50 a myslím, že behal podstatne lepšie, ako včera. Ja som doobeda a tesne pobede nejako prežíval, ale po prestávke som postupne začal mať toho naozaj dosť. Teplo pomaly, ale isto so mňa vysávolo posledné kvapky energie. Keď zapadlo slnko, trochu sa ochladilo a to ma možno zachránilo a bol som schopný behať až do konca. Nakoniec som spravil 124 kôl. Ananda-Lahari, rovnako ako ja, išiel až do konca a spravil 115 kôl.

Deň 21: Dnes bolo teplo a to dnes opäť odrovnalo Peťa. Zdá sa, že s ním nieje teraz niečo v poriadku. Podobný problém mal pred pár rokmi Stutisheel. Akonáhle teploto vystúpila nad určitú hodnotu, jeho telo ako keby vyplo a stratil všetku energiu a bol schopný len chodiť. Rovnako aj teraz Peťo. Akonáhle vystúpi teplota, jeho telo sa vypne a akokoľvek sa snaží, nedokáže z tela dostať dostatok energie, aby mohol behať. Tak len kráča. Dnes do 23:00 tak spravil 82 kôl. Pali sa už tiež pomaly vracia do svojej formy.. Dnes spravil do 23:50 108 kôl.Ananda-Lahari tež dnes išiel veľmi dobre a do 23:50 spravil 113 kôl. Mne sa dnes prekvapivo darilo, aj napriek horúčave a dokázal som spraviť 127 kôl. Už druhý deň má dosť veľlé problémy z kolenom Stutisheel. Musí len kráčať.

Deň 20: Od zajtra sa začína opäť oteplovať. Teda nie že by posledné dni bola vyslovene zima, ale tento rok akosi teplota tesne pod 30°C sa dá považovať za príjemnú teplotu. Tento rok je naozaj nezvyčajne teplo a sucho. V podstate za 3 týždne, čo zatiaľ beháme pršalo asi 1 hodinu a najbližších niekoľko dní sa teda dažďa určite nedočkáme. Zajtra by sa mala teplota vyšplhať na 33°C a v nedeľu by sa to malo vyšplhať až cez 36°C. Ochladenie by sa dalo možno očakávať ku koncu budúceo týždňa.
udúceho týždňa. Peťo sa už zdá plne ok a dnes si dobehol po 124 kôl. Ananda-Lahari sa dostal až ku 112 a Pali sa opäť dostal cez 100 kôl, konkrétne 105. Ja som to dohnal až na 124 kôl. Dnes na Grand Centraly začalo horieť auto a plamene šľahali až tak, že oblizovaly most, ktorý ide na 168 ulici ponad Grand Celtral. Trvalo to len asi 5-10 minút, ale počas nich sa odtiaľ valili kudole nepríjemného čierneho, štiplavého dymu. Hasiči si tam na rohu 168 ulice z hydrantu naĺňali auto a akurát akosom bežal okolo, rozhodli sa tú hadicu odpojiť a mňa až nad členky zaliala voda, takže som si mohol ísť hneď vymeniť topánky.

Deň 19: Peťo je opäť ok a šlape na plno. Od rána behal a behal rýchlo. Nakoniec dnes behal až do 23:20 a spravil 129 kôl. Ananda-Lahari mal opäť trochu slapší deň. Niečo po 23:00 mal 98 kôl. Pali sa tiež pomaly z toho dostáva dnes spravil 95 kôl. Ja som mal opäť celkom dobrý deň. Asi 5 min pre polnocou som mal 125 kôl. Dnes som tiež prekročil hranicu 2000km, takže už len 3000km.

Deň 18: Konečne chladnejší deň. Peťo bol dnes na tom podstatne lepšie a zabehol 114 kôl. Ananda-Lahari sa tiež spamätal zo včerajších problémov a zabehol 111 kôl. No Pali mal aj dnes problémy z energiou a tak väčšinu dňa odchodil a tak spravil 90 kôl. Ja som mal celkom dobrý deň aj keď ráno som opäť totálne zaspával. No nakoniec som spravil 123 kôl.

Deň 17: Všetci dnes s nádejou očakávali, že sa konečne ochladí. Ale na to si budeme musieť počkať až do zajtra. Aj keď dnes nebolo tak horúco, ako posledné dni, všetci sú už z toho taký unavený, že len samotná predstava horúceho dňa nás vystraší. Peťo skúšal ráno behať, ale hneď, ako sa oteplilo, jeho včerajšie problémy sa vrátili a musel začať chodiť. Večer, keď už bolo chladnejšie skúšal opäť behať a trochu to už aj išlo. Zajtra, keď sa ochladí bude hádam opäť v poriadku. O 23:00 mal nejakých 87 kôl.Pali a Ananda.Lahari sa dnes tiež pridali k Peťovi a chodili. Proste obaja ako sami povedali, maju nohy úplne prázdne. Obaja končili okolo 23:00 a Pali mal 97 kôl a Ananda-Lahari o jedno-dve menej. Ja som mal ráno tiež problémy. Dostal som hnačkua veľmi skoro som bol dehydrovaný a bez energie. Našťastie do obeda som sa ako-tak spamätal a opäť som mohol behať. Večer už bolo príjemne, bez nepríjemnej vlhkosti. Končil som s 118 kolami.

Deň 16: Ďalší horúci a teda ja ťažký deň. Našťastie horúci bol len asi do 13:00, potom sa začalo mračiť a nakoniec ešte aj spŕchlo.. Ale to pomohlo prečistiť atmosféru. Viacro ľudí malo ale problémy v takomto teple 3 deň po sebe. Jedným z nich bol aj Peťo, ktorý hneď od rána vyzeral uvarený. Takže nakoniec celý deň len kráčal. To telo ho pripravilo aj o poslednú kvapku energie. Končil o 22:30 a nachodil 77 kôl. Ananda-Lahari nebol tým teplom zasiahnutý a večer si dokonca dovolil niekoľko šprintérskych kôl, keď kolo robil hádam okolo 4 min. Skončil o 23:30 so 112 kolami. Pali to dnes znášal o trochu lepšie ako včera, čo sa odrazilo aj na tom, že spravil do 23:25 111 kôl. Ja som od rána zaspával. To teplo ma poriadne dostalo. Ale aj tak som si dokázal zachovať nejakú tú rýchlosť. Večer bol už celkom príjemne chladno, len trochu vyššia vlhkosť. Končil som 3 minúty pre polnocou a mal som 124 kôl.

Deň 15: Horúci a vlhký deň. Teplo a vlhkosť každého vycucávala ako citrón. Až do prestávky o tretej som strašne zaspával. Ale aj tak som boh schopný udržať celkom pekné tempo. Až potom už to tepo začalo na mne zanechávať svoj podpis. Postupom času som spomaľoval. Nakoniec sa mi podarilo spraviť 124 kôl, ale už som mal dosť. Pali mal dnes ťažký deň, veľa kráča. Nakoniec o polnoci mal 105 kôl.Ananda-Lahari mal naopak dobrý deň a zdalo sa, že horúčava akoby na neho ani nevplývala. Okolo 23:20 mal 112 kôl. Peťo dnes šiel tiež trochu pomalšie o 23:00 išiel spať so 120 kolami. Dnes 4 bežci prekročili hranicu 1000 míľ. Asprihanal, Peťo, Vlado (ktorý dnes dostal nové meno) a ja. Pre mňa to bol obrovský úspech. 4 krát som sa pokúšal zabehnúť 1000 míľ pod 15 dní počas 1000 míľovéo behu, ale najlepšie čo sa mi podarilo bolo 870 míľ. Teraz som to spravil za asin 14 dní 16 hodín.

Deň 14: Dnes mal niekto lepší deň, iní horší. Ananda-Lahari mal dobrý, pretože do 23:20, kedy odchádzal, spravil 117 kôl. Pali mal taký normálny, za 112. Zato Peťo mal ťažší. Ráno a tesne poobede mu to ešte išlo, ale potom, akoby došla šťava a musel poriadne spomaliť. Nakoniec zabehol 117 kôl. Ja som mal celkom dobrý deň, aj keď ma zase začali trápiť otlaky, ale s týmto akosi nemôžem nič robiť. Včera a dnes sa mi akosi robili ľahšie, ako v predchádzajúcich dňoch. Do polnoci som mal 126 kôl. Dnes naám deň spríjemnila návšteva Billa Pearla, niekoľkonásobného Majstra Olympie.

Deň 13: Celkom príjemný deň. Horúco, ale nie nejako šialene, takže sa to ako tak dalo zniesť. Pali mal dnes trochu problémy. Od rána zaspával a naprebral poriadne až do večera. Nakoniec zabedhol 105 kôl do asi 23:15. Podobne aj Ananda-Lahari končil okolo 23:15, ale zato zabehol 112 kôl. Neviem koľko kôl zabehol Peťo, pretože sa mu podartilo zmiznúť skôr, ako som sa ho na to mohol spýtať. Ja som mal celkom dobrý deň. Spravil som 126 kôl.

Deň 12: Ďalší horúci deň a tentokrát, už s tým mali viaceri problémy. Dokonca aj taký borci ako Peťo a Asprihanal sa dnes vytrápili. Okolo tretej sa zatiuahlo s tým, že sa spustí poriadny lejak, no akosi nás to obyšlo. Ochladilo sa až po 20:00, keď zapadlo slnko. Bola to aj pre mňa poriadna krv (hlavne posledné 3 hodiny). Nakoniec som ale spravil 122 kôl. Peťo skončil o 23:00 a mal 118 kôl. Ananda-Lahari a Pali skončili o 23:30 so 112 kolami

Deň 11: Horúci deň. No našťastie fukal vietor a nebolo až tak vlhko, takže sa to nakoniec dalo prežiť. Ale na zajtra je predpoveď až 34°C, takže uvidíme. Mne sa dnes bežalo dobre. Stále ma síce dosť zamestnavajú otlaky, ale už sa to podstatne zlepšilo. Celý deň som sa snažil bežať rovnomerne rýchlo a o 23:55 som nakoniec mal spravených 124 kôl, To je môj tretí najlepší deň od začiatku. Ale počas dňa sa nejako obzvláš nesnažím sledovť svoje kola, proste sa len snažím nabehať čo najviac. Peťo si stále drži svoje štandard: 128 kôl do 23:00. Pali dnes bahal až do 23:55 a nakoniec mal 110 kôl. Ananda-Lahari mi opäť utiekol skôr, ako mi stihol povedať, ako ich zničiť. Vo Wall Street Journal vyšiel článok o 3100vke. Tu je link.

Deň 10: Ďalší horúci deň. Našťastie vlhkosť nebola vysoká. Moje otlaky sa začínajú trochu upokojovať, tak som dnes mohol bežať trochu rýchlejšie. Len večer nás trochu prekvapila asi hodinová búrka, ale aspoň trochu schladila vzduch. V podstate od začiatku závodu to bol ešte len druhý dážď, ktorý sme mali. V celku bolo prvých 10 dní závodu veľmi suchých. A v najbližších dnoch sa to asi ani moc nezmení. Na zajtra je hlásených nejakých 32°C.. Ale to je až zajtra, takže s tým sa budem trápiť až zajtra. Nakoniec som do polnoci zabehol 121°kôl. Pali mal ťažší deň, nemal energiu. Ale 110 kôl, ktoré dnes zabehol, neboli až také zlé. Ananda_Lahari mal celkom prijateľný deň a 112 kôl. Peťo spravil 128.

Deň 9: V porovnaní zo včerajškom ovela lepší deň. Síce bolo stále cez 30°C, ale nebolo vlhko, takže sa to dalo vydržať. Keďže som nemal stále prepotené ponožky aj otlaky sa dali zniesť. Potrvá ešte nioľko dní, kým sa zahoja. Behal som až do 23:55, ale podarilo sa my spraviť 117 kôl. Dobrý deň mal aj Peťo, ktorý dnes do 23:00 spravil až 129 kôl. Ananda-Lahari a Pali spravili po 112 kôl, Pali asi o 23:05 a Ananda-Lahari asi 10 min za ním. Ťažký deň mala aj Surasa, ktorej sa zhoršil shinsplint. a musela celý deň kráčať.

Deň 8: Bezpochyby zatial pre mňa najťažší deň. Hneď ráno my bolo jasné, že to bude poriadne ťažké. Otlaky, ktoré sa my väčšinou počas noci zlepšia, sa tentoraz naopak zhoršili. A aby to nebolo všetko, od rána bolo príšerne vlhko. Bolo to ako behať bosí v saune po rozbytom skle. Musel som sa nezvyčajne často zastavovať, aby som tie otlaky poupravoval, aby to menej bolelo. Vôbec my nešlo o to, aby som nabehal čo najviac míľ, ale len aby som tento deň nejako prežil. Nokoniec som končil o 23:05 so 105 kolami. Ostatní neboli ani zďaleka počasím tak ovplyvnení. Peťo dal do 23:05 v pohode svojich 127 kôl. Dobrý deň mal aj Anananda-Lahari, ktorý dal niekedy do 23:30 112 kôl, rovnako ako Pali, ktorý ale skončil asi o 15min skôr.

Deň 7:  Prvý týždeň za nami. Až do dnes sa zranenia všetkým vyhbali. Dnes však Surasa a Dharbasana musely kráčať. Surasa už niekoľko dní trápil začínajúci shinsplin a dnes s ozval naplno. Dharbasana zas mal problémy z členom, ktorý mu opuchol. Dúfajme, že sa čo najskôr dajú dokopy. Pali mal celkom dobrý deň. Niečo po 23:00 mal 112 kôl. Ananda_Lahari bol o niečo pomalší., ale končil prede 23:30 so 105 kolami. Peťo ide stéle výborne a opäť končil niečo po 23:00 so 127 kolami. Ja som mal ráno celkom dobré a bol som aj trochu rýchlejší ako zvyčajne, no poobede sa moja rýchlosť začal strácať a musel som bežať až do polnoci aby som spravil 117 kôl.

Deň 6: Prvý naozaj horúci deň. Teplota dnes vystúpila an 30°C a v najbližších niekolkých dňoch by sa mala stále udržiavať okolo alebo cez 30°C. Snažil som sa na to teplo nemyslieť a to my myslím pomohlo prežiť tento deň. Posledné 3 hodiny to už ale aj tak bola poriadna drina. Bežal som až do 23:55 a urobil som 117 kôl. Peťo ide stále výborne, zdá sa byť v pohode a je stále jedným z najrýchlejších na trati. Skončil asi o 23:00 a mal 127 kôl. Ananda_Lahari končil asi o 22:45 a mal 106 kôl. Pali dnes bežal výborne a o 23:25 mal 115 kôl. To už bude musieť dnes stačiť, zaspávam nad tým.

Deň 5: No dnes sa mi išlo o trochu lepšie. Aj keď som ráno zaspával, nebolo to také zlé ako včera. Včera večer som zistil, že mi opuchlo pravé koleno. Ale pri behu to zatial nebolí, tak sa z tym zatial netrápim. Poobede prišiel Aklanta, nemecký chiropraktik a homeopat. Išiel som za ním, aby sa na to koleno pozrel a konštatoval, že to bude zakyslenie organizmu..Dal mi na to nejaké tabletky, tak uvidíme. Pali išiel počas dňa pomalšie, ale k večeru sa opäť rozbehol. Nakoniec mi však ušiel a nezistil som, koľko zabehol. Peťo končil niečo pred 23:00. Momentálne je jedným z najrýchlejších bežcov na trati. Dnes urobil opäť 128 kôl čo je 70 míl.Ananda-Lahari končil so mňou niečo pred 23:45 a spravil 115 kôl, s čím bol veľmi spokojný. Ja som spravil 117 kôl. Asprihanal sa opäť rozbehol a pomaly naberá svoju rýchlosť.

Deň 4: Ďalší náročný deň, aspoň pre mňa. Doobeda som opäť zaspával. Poobede to celkom išlo, ale posledné dve hodiny som mal naozaj dosť. Bojujete o každé kolo, o každý meter. Posledné kolo som mislel, že ani nedobehnem. Proste dáte do toho všetko, že ste úplne mŕtvy. Ale nemôžete myslieť na to, že o pár hodín sa budete musieť opäť postaviť na štart. Skončil som niečo po 23:30 a mal som 120 kôl. Peťo ide stále výborne. Hrdlo sa mu zlepšuje a už druhý deň po sebe nabehal najviac. Dnes to bolo 128 kôl a končil už pred 23:00. Pali mal výborné ráno, ale poobede chytil stenu. Proste úplne mu došla energia. Tak to tu býva, niekedy to ide a o hodinku máte pocit, že už nespravíte ani kolo. A o chvíľu už zase beháte. Aj Pali večer sa spamätal a nakoniec o 23:00 mal 115 kôl. Ananda-Lahari sa zdal byť celý deň ok, ale zmizol skôr, ako som sa ho mohol spýtať, kolko mal. Dnes sa celkom trápil Asprihanal. Nabýva zvykom, aby končil už pred 23:00, ale on sa vždy veľmi rýchlo pozviecha.

Deň 3:
Tretí deň býva väčšinou ťažký a zdá sa, že aj dnes sa to potvrdilo. Väčšina z nás sa sťažovala, že má ťažký deň. Ja som sa tiež dosť vytrápil, ale nie pretože by som nevládal, ale dostal som otlaky do preostred každého chodidla. Otlaky sú neoddeliteľnou súčasťou tohoto behu, teda aspoň pre mňa. Závidím tým, ktorý tým netrpia. Takže tie otlaky ma spomalili, ale nakoniec to nebolo až také zlé. Nakoniec som končil o 23:30 so 121 kolami. Peťo išiel celkom dobre a končil už o 23:00 so 124 kolami. V tom istom čase končil aj Pali a ten dnes dal 117 kôl. Ananda-Lahari končil so mňou o 23:30 a mal 115 kôl. Tiež mal ťažší deň, keď musel občas aj kráčať, ale podvečer si aj tak neodpustil niekoľko svojich šprintov.

Deň 2: Dnes som bol od rána nejaky ospatý. Možno to bolo aj počasím. Bolo pod mrakom, ale inak teplo. Prvú krízu som mal od 8:00 do 10:00 a druhú asi okolo obeda. Úplne to prešlo až po prestávke. Všetci sa zatiaľ držia, ale závod v podstate ešte ani nezačal. Okrem tej ospalosti sa mi bežalo celkom dobre. Poobede sa mraky začali pomaly trhať a začalo byť aj dosť teplo. Posledné hodiny už boli dosť ťažké. Sily už dochádzali a ja som sa už začal tešiť na koniec. Končil som o 23:30 so 130 kolami. Peťo mal rovnako 130 kôla ale končil o polhodinu skôr. Ananda-Lahari so 120 kolami a Pali o 22:45 so 118 kolami. Zatial sa všetci celkom držia.

Deň 1:
Ráno sme dorazili všetci na štart trochu skôr, aby sme stihli pripraviť posledné veci. Veľmi milo nás prekvapil Slovenský konzul v New Yorku Igor Pokojný, ktorý sa prišiel pozrieť na štart aj so svojou manželkou. Pravideľne prichádza na takýto druh podujatí, na ktorých štartujú slovenský bežci. Predpoveď počasia sľubovalamožné prehánky, ale vôbec to tak nevyzeralo. Bolo teplo a polooblačno. Každý si nasadil svoje tempo. Mne sa išlo celkom dobre a tak som išiel trochu rýchejšie.Peťo naopak začal trochu pomalšie, pretoče ešte stále nemá úplne doliečenú chrípku, ktorú chitil pred závodom. Dnes bol k tomu ešte aj celkom pekne zachrípnutý. Trošičku pomalšie začínal aj Asprihanal, ktorý je tiež pochorobe, ale s postupujúcim časom stéle zrýchloval. Po prestávke, ktorú som mal od 15:00 do 15:30, začal ten prepovedaný dážď. Nebol niejko super silný a tak padol celok vhod, pretože poobede začalo byť dosť teplo a vlhkosť bola tiž dosť vysoká. Pršalo chvíľu silnejšie, chvíľu slapšie, ale s prestávkami až do konca. Trošku tým trpeli moje chodidlá, na ktorých sa objavilo pár otlakov. Ku koncu dňa som už začal mať dosť, zato ostatní ako keby chitil druhý dych. Prvý z nás končil Ananda-Lahari o 22:15 som 125 kolami, za ním o 15 minút neskôr Pali s výbornými 131 kolami a o 23:00 Peťo so 139 kolami. Ja som to konečne zabalil o 23:35 so 145 kokami. Zajtra je sľubované zase teplé počasie.

Deň -1:
Ráno sme tu mali 2 míľový beh. Bežalo nás 5 z 11 bežcov, ktorí zajtra štartujeme. Všetci piati sme sa zmestili do prvých šiestich miest. Vyhral Ananda-Lahari, ktorý sa už takto pravdepodobne pripravuje na svoje šprinty, ktorými nás počas závodu vždy šokuje. Večer sme potom mali spoločný predštartovné stretnutie, kde sa povedali základné veci a zjedli sa štyri kartóny pizze. Teraz sa už všetci chystáme spať a pokúsime sa vychutnať si asi posledný trochu dlhší spánok na najbližšie skoro dva mesiace.

Deň -2:
Všetci dnes robia prosledné prípravy. Ešte dokupujeme posledné veci, kažný sa snaží upraviť si izbu, aby mu to čo najlepšie vyhovovalo, upratujeme. Existuje hromada drobností, ktoré vám potom počas závodu môžu uľahčiť život.

Deň -3:
Posledné tri dni ostávajú do štartu už 14. ročníka najdlhšieho certifikovaného behu na svete. Tento rok sa na štart postaví 11 bežcov z 8 krajín. Zo Slovenska tento rok pobežia traja bežci a z Čiech jeden. Zásadná zmena sa udiala v ženskej kategórii. Prvý krát po 14 rokoch teraz nepobeží Suprabha, ktorá až doteraz ako jedná dokázala absolvovať všetkých 13 ročníkov. Tu je zoznam všetkých bežcov:

Surasa Maier Surasa Maier (51 rokov, Viedeň, Rakúsko)
   Surasa sa ako druhá žena v histórii postaví na štart 3100 míľového behu. V roku 2003 prekonala svetové rekordy na 1000 km (7 dní+16:08:37) a 700 míľ (8 dní+15:34:13). V roku 2001 prekonala svetový rekord na 1300 míľ (17 dní 21 hodín). Jej medzičas na 1000 míľ je aj v súčasnosti druhý najlepší v histórii (13 dní 17 hodnín). V roku 2000 tiež vyhrala 1000 míľový beh za 14 dní 12 hodín. V roku 2007 vyhrala 10 dňový závod z 595 míľami.


Asprihanal AaltoAsprihanal Aalto (39 rokov, Fínsko)
    Asprihanal je s svojím výkonom 43 dní 04:26:32 druhý vo svetových tabuľkách 3100 míľového behu. Tento závod vyhral šesť krát, v rokoch 2000, 2001, 2004, 2007, 2008 a 2009. Tri roky po sebe sa zúčastnil na troch viacdenných behoch v New Yorku v jednom roku (6 dňový , 3100 míľový a 700 míľový beh). 6 dňový beh vyhral trikrát, posledný tento rok s výkonom 505 míľ (812km) a trikrát zvíťazil v 700 míľovom behu (najlepší čas 9 dní 5 hodín).

Petr SpáčilAtmavir Petr Spáčil (32 rokov, Zlín, Česká republika)
    Minulý rok skončil Petr na 3. mieste za 45 dní 3 hod. V roku 2008 zabeho za 48 dní 11 hod.V roku 2007 zabehol svoj prvý 3100 míľový beh za 52 dní 12 hod. len niekoľko týždňov po tom, ako zvíťazil na 10 dňovom behu s výkonom 670 míľ (1078km). Má za sebou 17 ultrazávodov a aj jeden dlhý triatlon. V roku 2004 počas 1300 míľového behu zabehol za 18 dní 1085 míľ (1746km). Na 24 hodinovom behu zabehol 209km.Vladimir Balatsky
Galya Vladimir Balatsky (38 rokov, Doneck, Ukrajina)
   Vladimír pri svojej minuloročnej premiere na 3100 míľovom behu zabehol za 48 dní 2 hodiny. Za 9 rokov čo behá absolvoval 10 ultrabehov a 6 viacdenných behov. Jeho najlepší výkon na 10-dňovom behu bol 660 míľ a na 6-dňovom 427 míľ.Pranjal Milovník
Pranjal Milovník (37 rokov, Bratislava, Slovensko)
    Pranjal štartuje po šiesty krát. Minulý rok zabehol svoj najlepší čas na tejto trati, 48 dní 6 hod. Za 16 rokov behu absolvoval 58 maratónov a 37 ultrabehov, z toho 11 viacdenných. Má za sebou aj tri dlhé triatlony.Stutisheel Lebedyev
Stutisheel Lebedyev (40 rokov, Kiev, Ukrajina)
    Stutisheel bežal 3100 míľový beh 6 krát, s najlepším časom minulý rok 48 dní a 12 hod. Bežal viac ako 25 ultrabehov a jeho najlepší maratón je za 2:46
Pushkar MullauerPushkar Mullauer (36 rokov, Zurich, Švajčiarsko)
    Minulý rok zabehol 3100 míľ za 49 dní 2 hodiny. Minulý rok zabehol 2290 míľ, keď ho zranenia donútili odstúpiť. Má už za sebou 22 ultrabehov a z toho 6 viacdenných.Ananda-Lahari ZuščinAnanda-Lahari Zuščin (35 rokov, Kysak, Slovensko)
    Ananda-Lahari tento rok nastúpi na štart 3100 míľového behu po 6. krát. Najlepší výkon mal v roku 2006 49 dní 14:25:37. Behá už viac ako 20 rokov a v mladosti bol výborný orientačný bežec.Pavol Sáraz
Baladev Pavol Sáraz (34 rokov, Komjatice, Slovensko)
    Minulý rok Pavol absolvoval 3100 míľ za 54 dní 14 hodín. Behá 10 rokov a má za sebou 27 ultrabehov z toho 5 viacdenných. V roku 2007 zabehol na 10-dňovom behu 636 míľ (1024 km).

Purna-Samarpan QuerhammerPurna-Samarpan Querhammer (33 rokov, Hamburg, Nemecko)
  Toto je jeho druhý pokus na tejto trati. Minulý rok zabehol 1884 míľ, keď musel pre zranenie odstúpiť. Za 13 rokov zabehol 23 ultrabehov, 4 mnohodňové behy a množstvo maratónov.
Dharbasana LynnDharbasana Lynn (31 rokov, Auckland, Nový Zéland)
   Toto bude jeho premiera na 3100 míľovom behu. Za 12 rokov zabehol 14 ultrabehov a 4 mnohodňové behy. Na 6 dňovom behu zabehol 347 míľ a na 10 dňovom 442 míľ.