Sky Run 2010 – Beh v oblakoch

Autor: Prānjal <pranjal(at)ultrabeh.sk>, Téma: Ultrabeh, Vydáno dne: 18. 05. 2010

   V dňoch 21. a 22. mája (piatok – sobota) sa uskutoční v Bratislave premiéra prvého vytrvalostného behu nad úrovňou zeme, podujatia, aké nemá na svete konkurenciu.

   Cieľom medzinárodného podujatia Skyrun – Beh v oblakoch, ktoré sa uskutoční pod patronátom starostu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Ing. arch. Andreja Petreka a generálnej riaditeľky Slovenského rozhlasu PhDr. Miloslavy Zemkovej, je propagácia behu a predstavením jeho extrémnej formy, známej ako ultrabeh.

   Originálnym ho robí predovšetkým nezvyklé miesto konania - účastníci 12 a 24 - hodinového vytrvalostného behu budú krúžiť po obvode strechy budovy Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici vo výške približne 60 metrov nad zemským povrchom. Okruh má celkovú dĺžku 226 metrov. Štart 24-hodinového behu je naplánovaný na piatok 20. mája o 10:00 hod. 12-hodinový beh odštartuje v ten istý deň o 22:00 hod. Oba behy sa zhodne skončia v sobotu 21. mája o 10:00 hod. Približne do pol hodiny po skončení budú známe aj oficiálne výsledky. Účastníci sa môžu prihlásiť ešte do štvrtka 12. mája do 12:00 hod, neskoršie prihlášky už nebudú akceptované.

   Žiadne podobné podujatie zatiaľ na svete neexistuje a organizátori by chceli založiť originálnu tradíciu, ktorá pomôže spropagovať amatérsky šport a ukáže, že behať možno naozaj na neobvyklých miestach a zároveň postupne priláka do Bratislavy nadšencov túžiacich po neobvyklom zážitku. Organizátori majú ambíciu postupne Skyrun rozšíriť aj do iných miest Slovenska a Európy. Podujatie ašpiruje na zápis do Slovenskej knihy rekordov.

   Skyrun organizuje občianske združenie Xtremerun DNV, viac informácií o ňom môžete získať na webe www.skyrun.sk, kde nájdete aj podrobné propozície. Môžete tiež priamo kontaktovať jeho hlavného organizátora Jozefa Rajchla na telefónnom čísle +421 949 124 131 alebo na mailovej adrese rajchl@tikdnv.sk. Viac informácií o ňom a jeho aktivitách získate na adrese www.xtremerun.com.

   Podrobnejšie informácie o pripravovanom Skyrune sa dozviete na tlačovej konferencii vo štvrtok 20. mája o 10:00 hod v Slovenskom rozhlase na Mýtnej ulici.

   Tí, čo sa chcú na Skyrun akreditovať, potvrďte svoju účasť elektronicky rajchl@tikdnv.sk alebo telefonicky na čísle 0949 124 131.

   Vstupy pre novinárov na strechu budovy sú limitované časom a bezpečnosťou. Budú možné len v piatok 21. mája 9:30 hod, 21:30 hod a v sobotu 22. mája 09:30 hod.