Paula Radcliffe možno v Pekinkgu nepobeží

Autor: Prānjal <pranjal(at)ultrabeh.sk>, Téma: Maratón, Zdroj: Planetultramarathon.wordpress.com, Vydáno dne: 23. 05. 2008

Paula Radcliffe    Svetová rekordérka Paula Readcliffe bude asi musieť pre únavovú zlomeninu stehennej kosti vynechať maratón na Pekinskej Olympiáde.
    Magnetická rezonancia odhalila drobnú únavovú zlomeninu, ktorá ovplyvňuje aj jej bedrový kĺb. Ale podľa jej vlastných slov stále dúfa, že 19. augusta sa v Pekingu na štart postaví.

    „Peking bol neustále v mojej hlave. Bolo to pre mňa veľmi dôležité a veľmi som sa na to sústredila,“ povedala. „Myslím však pozitívne. Na 90-100% v Pekingu budem. Ostatní tomu veria menej. Ja to dokážem.“ Dve predchádzajúce magnetické rezonancie zranenie nedokázali odhaliť. „Som z toho frustrovaná – mohla som byť o barlách už skôr, ako na tom chodiť. Ale všetci robia svoju prácu ako najlepšie vedia,“ povedala. Paula dúfa, že sa k tréningu vráti za dva týždne. „Robím všetko pre to, aby som urýchlila hojenie.“
    Po tom, ako porodila dieťa, mala v septembri 2007 zranenia prsta, ale aj tak o dva mesiace neskôr dokázala vyhrať New York City Marathon. Pre ďalšie zranenie však musela vynechať tohtoročný London Marathon.