Paula Radcliffe pobeží ING New York City Marathon

Autor: Prānjal <pranjal(at)ultrabeh.sk>, Téma: Maratón, Zdroj: www.iaaf.org, Vydáno dne: 04. 10. 2007

Paula Radcliffe    Po viac ako dvoch rokoch bez maratónu sa 4. novembra svetová rekordérka Paula Radcliffe vráti na ING New York City Marathon.
    33 ročná Britka posledný krát bežala maratón v Helsinkách v roku 2005, keď vyhrala Svetový šampionát. Medzi tým 17. januára porodila svoju prvé dieťa, dcérku z menom Isla.

    Paula sa vrátila k súťaženiu v nedeľu 30. septembra, keď skončila druhá časom 1:07:53 na Great North Run, polmaratóne v Anglickom Newcastle.
    „Je to jej veľmi očakávaný návrat k maratónu, po dvoch rokoch absencie a len osem mesiacov po pôrode dcéry. Mohla si zvoliť jednoduchšiu cestu, ale toto je typická Paula, rozhodla sa vrátiť do jedného z najlepšie obsadených ženských štartovných polí, aké sa kedy zišlo,“ povedala Mary Wittenberg, riaditeľka maratónu.
    Paula vyhrala ING New York City Marathon v roku 2004, len 10 týždňov po tom, ako vzdala olympijský maratón v Aténach.
    „Som šťastná, že sa vraciam práve na ING New York City Marathon,“ povedala Paula. „Tento pretek má špeciálne miesto vo svete maratónu a taktiež v mojom srdci. Mám rád hukot mesta, jedinečnú atmosféru preteku a neuveriteľnú podporu divákov. Som šťastná, že môžem biť opäť súčasťou tohto podujatia.“
    Paula je držiteľkou ženského svetového rekordu v maratóne z časom 2:15:25, ktorý dosiahla v roku 2003 v Londýne. V súčasnosti je zároveň držiteľkou štyroch z piatich najrýchlejších časov v histórii a vyhrala šesť maratónov zo siedmich štartov.
    Tento rok sa Paula pridá v New Yorku k najsilnejšiemu ženskému štartovnému poľu v histórii. Zúčastnia sa ho tiež Jelena Prokopcuka, dvojnásobná víťazka v New Yorku, Gate Wami, víťazka z Berlínskeho maratónu 2006 a 2007, Catherine Nbereba, svetová šampiónka 2003 a 2007 a tohtoročná víťazka Bostonského maratónu Lidiya Grigoryeva.