3100 míľový beh 2007

Autor: Prānjal <pranjal(at)ultrabeh.sk>, Téma: Viacdenné behy, Vydáno dne: 15. 06. 2007

Deň 59. Dnes okolo 14:00 Suprabha dokončila svoj jedenásty 3100 míľový beh. Na tomto okruhu tak už strávila viac ako 2 roky svojho života a nabehala tu viac ako 59000 km. Jej dobehnutím sa zároveň skončil aj tohoročný 3100 míľový beh. Už sa tešíme na dvanáste pokračovanie tohoto najdlhšieho behu na svete.

Počas celého priebehu 3100 míľového behu televízny štáb (Graphicplanet.com)natáčal dokumentárny film, ktorý by mal byť hotový začiatkom budúceho roku. Upútavku naň si môžete pozrieť tu.

Konečné výsledky 3100 míľového behu.

Deň 58. Suprabha dnes spravila 92 kôl a tak na zajtra jej ostáva 47 kôl. Končiť by mala okolo 14:00.

Deň 57.
Už aj Suprabha sa pomaly blíži k cieľu. Dnes spravila 92 kôl a už jej ostáva len 77 míľ. Končiť by mala v utorok.

Na stránke Behej.com uverejnil svoje spomienky na 3100 míľový závod aj Vlasta Dvořáček.

Deň 56.
Dnes skončil Abichal. Okolo 10:00 ukončil svoju 3100 míľovú púť a hneď sa pustil do posledných 13 kôl, ktoré ho delili od 5000km. Na trati už ostáva len Suprabha, ktorá dnes spravila 93 kôl.

Deň 55.
Abichalov pokus skončiť dnes zmarilo počasie. Celý deň pršalo a citeľne sa ochladilo. V nepríjemnom vlhkom chlade sa mu podarilo spraviť len 91 kôl a tak na zajtra mu ostalo 26 kôl. Suprabha spravila 89 kôl.

Deň 54.
Suprabha a Abichal, dvaja posledný bojovníci, ostávajú na okruhu. Abichal sa chce ešte pokúsiť dokončiť 3100 míľ zajtra a tak začal zostra. Počasie im prialo, horúčava, ktorá bola včera poľavila a behalo sa im ľahšie. Abichal nakoniec spravil 111 kôl a na zajtra mu ostáva 117, čo je dosť veľa (jeho najlepší výkon bol zatiaľ 115 kôl), ale on sa nevzdáva.Suprabha končila so 93 kolami.

Deň 53.
Môj a Peťov posledný deň začal poriadne vlhko. Už keď sme prichádzali na štart, pršalo. A presne o 6:00 sa spustil neuveriteľný lejak. Behom niekoľkých kôl bolo v najnižšej časti okruhu (pri ihriskách) po kolená vody. Kanále takéto množstvo vody nedokázali prijať, a tá sa rozliala na cestu a do okolitých záhrad. Niekoľko áut ostalo stáť uprostred tohoto jazera a my sme sa brodili v pol metra hlbokej vode. Našťastie lejak skončil asi o 7:30. Ja som dobiehal do cieľa asi o 13:00 a hneď som pokračoval v dokončení posledných 13 kôl do 5000 km. Tie sa mi podarilo urobiť okolo 15:00. Po mokrom ráne nasledoval horúci a vlhký deň (teploty stúpali až na 34°C). Peťovi sa podarilo dobehnúť svoj prvý 3100 míľový beh za 52 dní 12:54:08. Stal sa tak prvým Čechom, ktorému sa to podarilo. Posledných 13 kôl sa rozhodol dobehnúť zajtra ráno, aby sa mohol zúčastniť záverečnej ceremónie.

Deň 52.
Od dnes vám posledných pár dní behu bude opäť sprostredkovávať Pranjal. Chcel by som takto poďakovať hlavne Palovi Sárazovi, že mi svojimi príspevkami ušetril mnoho času. Dnes sme na okruhu ostali už len štyria. Predpoveď počasia hlásila horúci a vlhký deň, no našťastie slnko poobede zašlo za mraky, a tak nás ušetrilo nepríjemnej horúčavy. Ja som dnes zabehol 107 kôl, vychutnávajúc si posledný večer a na zajtra mi ostalo posledných 49 kôl. Peťo musel ísť naplno aj dnes, pretože zajtra o 20:00 začína záverečná ceremónia, na ktorej by nechcel chýbať. Spravil 119 kôl a na zajtra mu ostáva 91.

Deň 51.
Dnes končil Grahak a Stutisheel. Grahak dobehol tesne po 9:00 a pri svojej prvej účasti zabehol výborný čas a zároveň zlepšil austrálsky rekord o niekoľko dní. Jeho výkon je o to úctyhodnejší, že najdlhší závod, ktorý doteraz absolvoval bol jeden 47 míľový beh. Stutisheel dobehol v neuveriteľnom tempe niečo po 18:00, a pri svojej prvej účasti sa prvý raz dostal pod 51 dní. Pranjal zabehol 105 a Peťo 118 kôl.

 

Deň 50.  Dnes sa konečne po šiestich dňoch trochu ochladilo, stále je slnečno, ale pofukoval dnes príjemne chladný vietor, ktorý to robil pre bežcov znesiteľnejším. Ananda-Lahari sa dnes znova trápil a musel to tlačiť, pretože mu svaly stále nejak nechcú spolupracovať a dnes svoj posledný deň behal hore kopcom, čo je náročnejší smer práve na svaly. Tak či onak, držal si priemer 6 kôl za hodinu, čo ho bezpečne dostalo do zdarného konca niečo málo po jedenástej. Presný čas budem vedieť zajtra a bude v priebežných výsledkoch. Do cieľa dokráčal v pohode a po krátkej prestávke sa vydal urobiť ešte pár kôl ku 5000km aby toho zajtra mal o čosi menej.

Pranjal behá stále rovnako, "ako traktor", akurát dnes mu to šlo trochu lepšie, lebo nezaspával od horúčavy, ale dosť veľa pil, a tak musel chodiť často na záchod. No nakoniec dal rovnako ako včera - 107 kôl.

Peťo behal pekne, len ho stále pobolievajú tie jeho nešťastné bedrá, tak ho to stojí zvýšené úsilie udržať si rýchlosť. Ale i napriek tomu do pol dvanástej nakrúžil pekných 114 kôl.

Zajtra je posledný deň pre Grahaka (cca 30 kôl) a pre Stutisheela ( cca 90 kôl) takže sa máme na čo tešiť, ale na druhej strane sa počet zostávajúcich bežcov na trati znova zníži a zvyšní to budú mať zase o čosi tažšie. Rovnako je zajtra aj posledný deň oficiálneho limitu, ale organizátori povolili všetkým bežcom dokončiť. Takže o dôvod viac im držať palce, prípadne poslať povzbudivý e-mail. To by ich potešilo asi najviac.

Deň 49.   Dnes bolo horúco a k tomu ešte relatívne vysoká vlhkosť, takže chlapi adekvátne tomu cez obed trpeli. Našťastie mali príjemne vlahé ráno a chladnú noc (na tunajšie pomery). Od rána tu bol mierny rozruch, pretože Smarana sa od včera tvrdo začal snažiť o prekonanie rakúskeho rekordu, a už po pár hodinách  bolo jasné, že to s prehľadom zvláda. Stalo sa niečo čo neplánoval a to, že prekonal aj čas ôsmeho najlepšieho muža na svete (Namithabha Arsic) a to o 5 minút. Takže sa s časom 48 dní 4 hod. 13min. 54sek. posunul v celkovom poradí z 10. miesta na 8. miesto a skončil na štvrtom mieste. Vysmiaty  a šťastný.
Naším chlapom sa začína s približujúcim sa záverom dariť lepšie, Ananda-Lahari sa včera rozbehol a do pol noci nakrúžil 110 kôl, čo mu bude slúžiť ako výborný predpoklad na zajtrajší finiš. Zostáva mu na zajtra ešte 110 kôl, a kedže posledný deň sa vždy beží lepšie, tak by to mohol zapichnúť tak medzi 22. - 23. hod.
Pranjal referoval, že aj napriek tomu, že ho shin splin už nebrzdí v rozlete, tak to už rýchlejšie holt nejde, ale aj napriek tomu sa mu včera minútu pred polnocou podarilo dať 107 kôl. V podstate by bolo reálne aj viac, ale to dlhotrvajúce  teplo a vlhko si žiada svoju daň, a chlapci sa svorne sťažujú, že v tom najväčšom hice to nebehá, takže tlačia skôr ráno a v noci.
Peťo sa po štvrtkovej dvojfázovej chiropraktickej kúre (Mitch sa mu venoval vo švrtok celkom dlho a prišiel dva razy za deň) v piatok pekne rozbehol a dnes dal ešte o tri míle viac, takže to čosi po 23. hod. uzavrel na pekných 113 kolách. Ak sa mu bude tak pekne dariť aj ďalej, a problémy s bedrami povolia, tak by to do stredy mohol mať za pár. Dnes tu bol chlapov naprávať nejaký nový chiropraktik - juhoslovan žijúci v Amerike, ktorý sa vraj hral aj s energiami a občas sa počas toho celý triasol, vraj to vyzeralo, ako keď lieči nejaký indiánsky šaman. Ananda-Lahari z toho bol celý nesvoj a velmi mu to nerezalo, ale Peťo si ho hodne chválil, a celý bol vytešený, že ako mu fajnovo pomohol. Tak možno tam tkvejú tie tri kolečká.
Tak držte palce všetkým a špeciálne pre Ananda-Lahari, aby to zajtra stihol.

Deň 48. Ďalší veľmi horúci deň. Od rána bolo teplo a vlhko. Smarana atakuje rakúsky aj osobný rekord. Do cieľa by mal dobiehať zajtra doobeda medzi 10:00 a 11:00 . Naši chlapci sa držia veľmi statočne a bojujú o každé kolo. V tom teple im veľmi nechutí jesť. Dnes si dali dva krát zmrzlinu, ktorú nikdy neodmietnu. Peťo sa od rána pekne rozbehol a behal celý deň aj napriek ešte stále pobolievajúcim bedrám. Bolo vidieť že ak behá a nie chodí má hneď lepšiu náladu. Najviac ho bolí to, keď nemôže behať a musí chodiť. Končil o 23. hodine a nabehal 110 kôl. Ananda-Lahari sa snaží dostať do tempa ale nohy ho nepustia aby bol rýchlejší. Strieda chôdzu s behom. Aj napriek tomu je stále v dobrej nálade a často žartuje a smeje sa hlavne s Pranjal. Ananda-Lahari končil až o polnoci so 104 kolami. Pranjal dnes potvrdil, že jeho zranenie na pravej holeni sa už skoro úplne vyliečilo. Behal celý deň tiež v dobrej nálade a končil ako inak o polnoci so 105 kolami

Deň 47. Pranab finišoval do cieľa pár minút po 20:00 hodine. 3100 míľ zvládol v osobnom aj slovenskom rekorde za 46 dní 14 hodín 2 minúty a 54 sekúnd a skončil na 3.mieste. Zlepšenie takmer o celý deň. Ayojan finišoval doobeda pred 9. hodinou. Jeho výsledný čas 46 dní 2 hodiny 46 minút a 35 sekúnd, obsadil 2. miesto. Obaja dnes bežali veľmi rýchle kolá a na tvárach im žiarili šťastné úsmevy. V cieli máme prvých troch bežcov v dvoch osobných rekordoch. Na osobáky to majú rozbehnuté ešte aj ďalší bežci.

Ananda-Lahari dnes trochu zrýchlil a zabehol 101 kôl. V sobotu by sa mal dostať cez 3000 míľ. Posledné dni ešte určite zrychlí. Dnes končil o polnoci a celý deň behal a občas chodil. Peťo sa doobeda nemohol poriadne rozbehnúť aj kôli ešte citlivým bedrám. Poobede sa to trochu zlepšilo. Končil tesne pred 23. hodinou a zabehol 95 kôl. Pranjal si drží tempo a ide s jednou poobednajšou prestávkou. Táto prestávka je 15 minútová a snaží sa ju celú prespať. O polnoci končil so 104 kolami. Dnes sa na oboch finišujúcich prišiel pozrieť aj priekopník ultrabehu v USA Ted Corbitt . Môžete ho vidieť na niektorých fotkách, sedí na stoličke a má modrobielu šiltovku.


Deň 46. Ďalší horúci deň. Dnešný deň bol posledný celý deň pre Ayojan a Pranab. Zajtra budú dobiehať do cieľa počas dňa. Ayojan doobeda a Pranab večer. Pranab behal celý deň bez menších problémov, a aj nálada sa mu vylepšila. Koleno ešte stále cíti, ale nebránilo mu v tom, aby svoj posledný celý deň zabehol 70 míľ. Končil 25 minút po 23. hodine so 128 kolami. Pranjal behal celý deň bez náznaku nejakých problémov, čo znamená, že jeho zranenie sa doliečilo. Berie ešte pár liekov, ktoré by to mali úplne vyliečiť. O pol noci končil tento deň so 107 kolami. Ananda-Lahari aj s Peťom išli podobnou rýchlosťou a majú aj podobný problém, že v nohách necítia silu. Tak striedali beh s chôdzou. Mali aj viac prestávok ako obyčajne. Končili pred 22:30 a nabehali: Peťo 93 kôl a Ananda-Lahari 94 kôl. Zajtra máme v cieli prvého z našich borcov. Pranab by mal prekonať 3100-míľovú hranicu okolo 22. hodiny tunajšieho času.

 

Deň 45.Veľmi horúci deň. Peťo začal od rána opatrne. Behal pomalšie ale vytrvalo. Bedrá ho už tak neboleli. Končil až po 23. hodine a nabehal 85 kôl. Pranjal sa dostáva do tempa, behal celý deň bez problémov. Behal až do polnoci a nabehal 108 kôl. Ananda-Lahari sa snažil, ale nešlo to tak ako by chcel. Celková únava mu nedovolila aby behal rýchlejšie. Ale aj napriek tomu si stále udržiava výbornú náladu a často žartuje a smeje sa. Končil už o 22:30 a nabehal 98 kôl. Pranab bol dnes najrýchlejší na trati. Koleno ho stále drží pri pozornosti. Dnes si dal vystrihnúť posledný pár tenisiek v ktorých už dobehne až do cieľa. Jeden pár mu vydrží 5 dní. Končil o 23:30 a nabehal 127 kôl. Dnes prišlo chalanom kopec mailov, za čo sú vám vďačný. Veľmi im to pomáha.   


Deň 44. Asprihanal dnes doobeda dobehol do cieľa v čase 43 dní 4 hodiny 26 minút 32 sekúnd. Vylepšil si svoj osobák približne o 10 hodín. Takže od dnes budeme mať na trati o jedného bežca menej a po niekoľkých dňoch nám začnú ubúdať skoro každý deň. Peter mal dnes najťažší deň z tých 43 čo už majú za sebou. Bedrá ho boleli do takej miery, že mohol iba chodiť. Doobeda ešte behal, ale poobede a k večeru už nemohol kvôli silnej bolesti ani pobehnúť. Končil pred 23. hodinou a vybojoval 92 kôl. Pranab mal dnes tiež ťažké chvíle keď ho k večeru začalo bolieť pravé koleno. Na chvíľu ho to spomalilo, ale naštastie bolesť po pár hodinách trochu ustúpila a on mohol pokračovať v dobre rozbehnutom dni. Končil 20 minút po 23. hodine a nabehal 125 kôl. Pranjal dnes nemal nejaké vážnejšie problémy zo svojim zranením ktoré sa pomaly dáva do poriadku. Spomínal, že ho to ešte občas silne zabolí. Išiel svojim tempom a cez obed si urobil krátku prestávku aby si mohol na 15 minút pospať. Ananda-Lahari cítil vo svojich nohách predošlí deň keď zabehol 70 míľ. Začal rátať koľko potrebuje behať denne kôl aby si vylepšil svoj osobák. Potrebuje 111 kôl čo je 60 míľ. Myslím, že to hravo zvládne. Dnes sa dal priamo pri trati ostrihať kaderníkovi. Predpoveď počasia nám sľubuje veľmi pekné a horúce dni.


Deň 43.Dnes si obloha poplakala, pršalo od obeda až do 17. hodiny. Bol to náročný deň pre všetkých bežcov aj pomocníkov. Asprihanal potrebuje zajtra zabehnúť už iba 22 míľ. Mal by končiť okolo obeda v osobnom rekorde, čím si  zlepší svoj najlepší čas až o 10 hodín. Ananda-Lahari bol v daždi vo svojom živle. Mal dobrú náladu, a to sa odrazilo aj na jeho nabehaných míľach. Až do večera bol najrýchlejší na trati a spomalil až k záveru dňa. Končil o 23:30 a nabehal 129 kôl. Pranjal v daždi vôbec nestrácal na rýchlosti a behalo sa mu celkom dobre. Jeho zranenie sa stále zlepšuje a menej ho to bolí. Končil ako inak o polnoci a nakrúžil 106 kôl. Peťo prežíval ťažké chvíle počas toho dažďa. Má radšej tropy ako dážď. Je to skúsený borec, takže sa s tým dokázal popasovať. Končil tesne po 23.hodine a nabehal 113 kôl. Pranab si dal za cieľ behať každý deň 125 kôl. Dnešný dážď bol pre neho ako behať do kopcov, lenže Pranab je v kopcoch dosť dobrý. Aj napriek ťažkým chvíľam, ktoré počas toho dažďa prežíval, svoj denný cieľ splnil, a o 23:30 mal nabehaných 125 kôl. Takže zajtra budeme mať v cieli prvého bežca. Ayojan a Pranab by mali dobehnúť do cieľa vo štvrtok.

 

Deň 42 Aj napriek vysokej vlhkosti a teplote cez 30 °C sa našim chlapcom darilo. Zranenie, ktoré ma Pranjal viac ako dva týždne, sa pomaly dáva do poriadku, a aj dnes ho už bolelo menej. Pranjal behal až do polnoci a zabehol 105 kôl. Ananda-Lahari nabral znovu silu do nôh a prevažne behal, občas chodil. Dnes končil až o polnoci a nabehal rovnako ako Peťo čiže 111 kôl. Peťo nemal väčšie problémy až na to, že vynecháva jedno hlavné jedlo za deň a znovu ho pobolievali bedrové kĺby. Končil ako už pravidelne o 23. hodine. Pranab bol po dnešnom dni dosť vyčerpaný. Cez deň behal dosť rýchlo a k večeru sa mu dostavila únava z tohto náročného dňa. Končil o 23:30 a nakrúžil úctihodných 125 kôl. Asprihanal sa dnes dostal cez 3000 míľ a do cieľa mu už veľa nechýba. Deň 41.
Počasie dnes vydržalo celý deň a hlásené búrky neprišli. Vlhkosť vzduchu stúpla, a preto sa bežci poriadne potili. Ananda-Lahari dnes prevažne chodil, mal veľmi unavené nohy s tých predošlích dní keď behal denne 70 míľ. Keď prišiel chiropraktik, tak mu ponarovnával čo sa dalo. Končil už o 22:30 a mal zabehnutých 91 kôl. Zranenie, čo má už dlhú dobu Pranjal sa začína pomaly uvoľňovať, a preto mohol o niečo rýchlejšie behať. Takže držte palce aj naďalej, aby sa mu to úplne vyliečilo. Končil ako vždy až o polnoci a nabehal 104 kôl. Peter sa dal tiež "polámať" chiropraktikovi a celý deň neúnavne krúžil na okruhu. Ako môžete vidieť na fotkách často používa malú gumennú loptičku, ktorá ho ženie vpred. Aj dnes si pochutil na zmrzline, ktorá býva pravidelne každý deň. Pranab mal dnes jeden z lepších dní, čo sa týka jeho niekoľkých malých zranení. A aj na jeho tvári bolo vidieť uvoľnenie a častý úsmev. Úsmev na tvári sa mu objavil keď prišli na okruh do Queensu jeho sestra Padapa a sesternica Soňa. Priniesli chalanom domáce buchty a kopec všelijakých dobrôt a samozrejme kombuchu, ktorá je tu veľmi obľúbená. Pranab behal do 23:20 a nakrúžil 123 kôl. Zajtra by sa mal prvý bežec Asprihanal dostať cez 3000 míľ a v pondelok poobede sa predpokladá jeho dobehnutie do cieľa a prekonanie svojho osobáku.


Deň 40.
Počasie nás príjemne prekvapilo a pomohlo chalanom, aby sa neutopili vo vlastnom pote. Poobede pofukoval príjemný vetrík, prifúkal nám oblaky, z ktorých možno zajtra zaprší.  Dnes sa u Ananda-Lahari prejavil včerajší  výkon, keď  išiel na doraz.  Končil skôr, asi 15 minút pred polnocou so 118 kolami. Peťulo mal dnes problémy s bedrami. Večer ho boleli bedrové kĺby, a preto musel pár kôl chodiť. Svoje kolečká ukončil na čísle 113 presne o 23. hodine. Pranjal mal celkom dobré 2/3 dňa keď mohol behať. Po 21 hodine sa jeho zranenie zhoršilo a bolo vidno že už kríva na  pravú nohu. Bojoval do polnoci a končil so 102 kolami. 123 kôl nakrúžil Pranab a mal v podstate "dobrý" deň. Pred koncom ho začal pobolievať shin splin na pravej nohe. Pred spaním použil špeciálnu masť, ktorá by to mohla vyriešiť. Držte chalanom palce, aby zajtra nepršalo. Pripomínam, že na tejto adrese http://www.srichinmoyraces.org/gallery/3100/2007/ su veľmi pekné fotky.  


Deň 39.
Ananda-Lahari dnes predviedol neuveriteľný výkon. Aj napriek tomu, že poobede nemal nabehané potrebné kolá, k večeru sa mu podarilo  natoľko zrýchliť, že pár sekúnd pred polnocou dokončil svoje dnešné 128. kolečko. Pranjal to má čím ďalej ťažšie. Dnes si musel cez obed chvílku pospať. To jeho pomalé tempo ho velmi vyčerpáva. Pranjal je skúsený borec, ktorého len tak niečo nerozhádže. Končil o polnoci so 105 kolami. Petr dnes išiel veľmi vyrovnane a iba ráno a poobede mal pár ťažších chvíľ, keď ho pobolievala šľacha pod kolenom. Končil pár minút po 23. hodine so 115 kolami. Pri večernej masáži Pranab hovoril, že toto bol jeho druhý najťažší deň na tohtoročnom závode. Obnovil sa mu otlak na ľavej nohe a bol veľmi bolestivý. Posledné dve hodinky zaspával, ale aj napriek tomu končil 20 minút po 23. hodine so 123 kolami.

Deň 38.
Dnešný deň bol uplný opak toho včerajšieho. Počasie príjemné do 30 °C, nízka vlhkosť a našim chlapcom sa celkom darilo. Pranjal bojoval až do polnoci a išiel bez prestávky. Najhoršie na tom je, že prestáva veriť tomu, že sa to zranenie do konca závodu môže vyliečiť. Tak neváhajte a napíšte mu nejaký povzbudivý e-mail. Aj dnes si chalani pochutnávali na zmrzline, ktorú tu mávajú každý deň.  Dnes im  veľmi nechutilo jesť hutné jedlá. Ananda-Lahari pokračuje v nasadenom tempe, a aj dnes zabehol 70 míľ, čo je 128 kôl, ale musel behať až do polnoci. Pranab si drží tiež svoje nasadené tempo, aj napriek bolestivým zraneniam.  Je to obdivuhodné a často až neuveritelné, čo musia chalani pretrpieť. Pranab dnes tesne po 22. hodine prešiel cez 4000 km a vylepšil ďalší slovenský rekord. Končil 20 minút po 23. hodine so 123 kolami. Petr si tento závod takpovediac "užíva" a  aj dnes končil presne o 23. hodine so 113 kolami. V galérii budú postupne pridávané fotky.

Deň 37.
Od rána pršalo, takže chalani si museli dávať pozor, aby sa im príliš nepremočili chodidlá. Veľmi náročný deň. Pršalo až do 13. hodiny a bolo celkom chladno. Po daždi sa pekne rozbehli a oproti teplým dňom, keď im príliš nechutí jesť, dnes jedli výnimočne veľa. Pranab prežíval ťažké chvíle kvôli otlaku, ktorý bol veľmi bolestivý. Často sa zastavoval, aby si otlak prepichol a na ranu priložil skorocel, ktorý mu stiahol bolesť. Končil o 23. hodine so 123 kolami. Ananda-Lahari má každý deň za cieľ zabehnúť 70 míľ. Dnes sa mu to podarilo tesne pred polnocou, takže odkrúžil 129 kôl. Petr išiel pekným tempom bez vážnejších problémov a o 23. hodine končil so 110 kolami. Pranjal neúnavne bojuje so zapáleným priehlavkom. Behal celý deň až do polnoci, ale kvôli slabšej rýchlosti sa mu nepodarilo zabehnúť viac ako 105 kôl. Zajtra by sa malo počasie zlepšiť a má vydržať až do piatku. Dnes prišlo chalanom kopec mailov a mali ste vidieť ako ich to potešilo. Pomohlo im to na chvíľu zabudnúť na bolesť, ktorou každý deň prechádzajú.

Deň 36.
Ananda-Lahari je vo svojom živle. Dnes si dal za cieľ zabehnúť 70 míľ a keď som odchádzal z trate tesne po 23. hodine, chýbalo mu iba pár kôl. Ako jediný pije aj počas teplých dní teplú vodu. Spomínal, že mu to pomáha na žalúdok. Cez deň to chalanom behalo veľmi dobre, až k večeru boli už velmi vyčerpaní a posledné 2 hodiny boli tažké. Pranjal dnes bojoval ako lev, ale aj napriek tomu, že prakticky cez deň nemal prestávku, nezabehol už tak dlho očakávaných 61 míľ. Jeho zranenie mu stále nedovoľuje behať rýchlejšie. Petr dnes bez problémov zabehol 114 kôl, čo je 62,5 míľ. Ráno mal chvíľku problémy s nedostatkom energie, ale to sa po dobrých raňajkách napravilo, a tak mohol s úsmevom na tvári krúžiť na trati. Končil presne o 23. hodine. Pranab mal tiež podobný problém s nedostatkom energie, a aj jemu sa to podarilo vyriešiť včas. Včerajšie pobolievanie šlachy zo spodnej strany stehna mu ustúpili. Končil 20 minút po 23. hodine so 124 kolami, čo je 68 míľ. Fotky z tohto dňa budú pridané do galérie po 17. hodine európskeho času.


Deň 35.
Dnes skončil 35. deň. Predpovede počasia sa znovu nepotvrdili. Malo byť 25 stupňov a bolo cez 30. Ale aj napriek tejto horúčave sa naši chlapci držali statočne a všetci do jedného celý deň behali. Dokonca aj Pranjal behal až do úplného konca dňa, do polnoci. Doobeda ho ešte dosť pobolievala pravá noha, kde má už niekoľko dní shin-splin. K večeru sa pekne rozbehol aj kvôli tomu, že bolesť pomaly ustupovala. Nakoniec dokončil 102 kôl. Pranab, Petr aj Ananda-Lahari behali celý deň v slušnom tempe a končili nasledovne: Petr už pred 23.hodinou končil so 112 kolami, Pranab o 23. hodine so 125 kolami a Ananda-Lahari nakrúžil úctyhodných 128 kôl a končil tiež ako Pranjal o polnoci. Dnes som urobil niekoľko fotiek, ktoré si môžete pozrieť v galérii.

Deň 34.
Dnes som už behal skoro celý deň. Až asi do 21:30, keď to začalo opäť bolieť. Ale dnes pred obedom som urobil 2000 míľ. Mal som to za 33 dní 4:22. Tak som až do 23:20 chodil a nakoniec som mal 90 kôl. Pranab končil o 23:10 so 126 kolami a Peťo o 23:00 so 113 kolami. Keď som o 23:20 odchádzal, Ananda-Lahari mal už 124 kôl a plánoval ísť až do konca. Dnes prišiel Palo Sáraz, ktorý nám tu bude pomáhať najbližší týždeň. Zároveň sa bude starať o novinky na tejto stránke.


Deň 33. Dnes Pranab a Ananda-Lahari trhali rekordy. Pranab dnes išiel bez prestávky a o 23:10 končil so 127 kolami na svojom konte. Keď som okolo 23:30 odchádzal, Ananda-Lahari ešte stále behal a to mal už asi 128 kôl. Takže konečne zohrial motor a začal behať to čo vie. Ja som dnes po ôsmich dňoch čo mam "shin splin" konečne ráno cítil akúsi pozitívnu zmenu. Mohol som chodiť bez prítomnosti bolesti. Aj keď ma to lákalo behať, vedel som, že bude lepšie ešte aspoň jeden deň počkať. Nakoniec som dal 80 kôl.

Deň 32.
Predpoveď počasia dnes klamala. Na večer boli sľubované búrky, ale prišla jedna a to riadna a ráno. Pršalo v kuse až do obeda. Preto väčšina ľudí brala doobedie zľahka. Ja som si vyberať nemohol. Boľavá noha ma odsúdila na rolu chodca a to ešte dosť pomalého. Nakoniec som mal o 23:20 len 76 kôl, zatiaľ najhorší deň. Pranab mal tiež pomalé ráno, ale končil o 23:00 so 122 kolami. Ananda-Lahari dnes pokračoval so svojim výborným výkonom a končil o 23:20 so 118 kolami. Peťo mal dnes ťažký deň a končil o 23:00 so 101 kolami.

Deň 31.
Mesiac behu je za nami. Ananda-Lahari dnes hviezdil. Nabehal 130 kôl. Takéhoto ho poznáme. Dúfame, že mu to výdrží a že si zachová svoju rýchlosť. Pranab dnes večer prekročil 2000 míľ (30 dní 13:16:20). Končil o 23:10 so 123 kolami. Ja som dnes väčšinu dňa chodil, ale ráno som prekročil hranicu 3000 km za 30 dní 4:10:22. Ku koncu začala moja noha bolieť tak, že som myslel, že budem musieť skončiť skôr. Nakoniec sa to ale trochu zlepšilo a ja som spravil 86 kôl.

Deň 30.
Včerajší chodecký deň mojej nohe nepomohol a tak som sa vrátil opäť k behu. Už som pomaly zabudol, ako to je behať bez klinca zabodnutého v mojej holeni (taký pocit máte, keď máte "shin splin"). Nakoniec sa mi do polnoci podarilo zabehnúť 100 kôl. Ale posledné 3 kolá som už musel kráčať, pretože som mal pocit, že mi noha exploduje. Teraz si musím ešte tento opuch rozmasírovať. Je to veľmi príjemná procedúra, pri ktorej sa vám pred očami objavujú hviezdičky. Ostatní chalani išli v pohode. Peťo končil o 23:00 so 114 kolami, Pranab o 23:10 so 122 kolami a Ananda-Lahari išiel až do konca a spravil 117 kôl. Už niekoľko dní má Stutisheel problémy so zápalom stehenného svalu. Ale drží sa a postupuje ďalej. Pranab včera dokončil tých 3000 km za 28 dní 11:50:01.

Deň 29.
Vzhľadom na to, že ani po troch dňoch sa môj "shin splin" nezlepšil, rozhodol som sa dnes mu dať trochu oddýchnuť tým, že budem chodiť. Takto síce prídem o ťažko nadobudnuté míle naviac, ale dúfam, že zajtra to už ustúpi. Preto som dnes do 23:50 urobil len 84 kôl. Ostatný mali opäť veľmi dobrý deň. Pranab končil o 23:00 a mal cez 120 kôl. Ananda-Lahari končil na 113 kolách. Pranab dnes tiež prekročil hranicu 3000 km a vytvoril tým ďalší nový  slovenský rekord.

Deň 28.
Štvrtý týždeň je za nami. Dnešnou hviezdou na trati bol Asprihanal. Od rána behal v neuveriteľnom tempe a večer robil kolá dokonca za 5 min. Nakoniec zabehol 140 kôl. Dobrý deň mali aj naši chalani. Pranab išiel spať o 23:00 so 122 kolami, Peťo tiež o 23:00 so 115 kolami. Ananda-Lahari končil o 23:25 so 113 kolami. Ja aj keď som dnes zrušil svoju jedinú 15 min prestávku nedokázal som, kvôli svojmu "shin splinu", do polnoci zabehnúť viac ako 105 kôl.

Deň 27.
Pranab mal dnes fantastický deň. Od rána bol neuveriteľne rýchly. Nakoniec končil o 23:00 so 125 kolami. Taktiež Peťo mal výborný deň a o 23:10 končil so 118 kolami. Ananda-Lahari dnes zaradil niekoľko svojich šialených šprintov a o 23:00 mal 111 kôl. Ja som sa dnes celý deň boril so svojim "shin splinom", ale podarilo sa mi behať celý deň, aj keď niekedy to bola poriadna krv. Každé dve hodiny som musel zastavovať a meniť kapustu, ktorú som si na boľavé miesto prikladal (neverili by ste, ako to dokáže zmierniť bolesť). Večer ma ešte jedno dobrosrdečné dievčatko, ktoré sa naháňalo po chodníku koplo do tej boľavej nohy (myslel som, že ma jej rodičia budú žalovať za vraždu). No nakoniec som končil dve minúty pred polnocou a mal som 111 kôl.

Deň 26.
Vcelku príjemný, nie moc horúci deň. Doobeda sa mi nohy ešte len rozbiehali. No okolo 17:00 som začal cítiť na pravej nohe ďalší "shin splin". Povedal som si, že s tým pobežím pokiaľ bude bolesť znesiteľná alebo ma to úplne nevyčerpá. Oproti tomu prvému je tento oveľa bolestivejší, ale dalo sa tým behať až do večera. Je dosť nezvyklé dostávať takéto zranenia tak neskoro v závode. Doteraz som "shin splin" nemal a v tomto závode už dva. Dúfam, že do rána sa to dá do poriadku. Nakoniec som bol šťastný, keď som o 23:35 končil so 113 kolami. Pranab a Peťo končili o 23:00 so 120 a 115 kolami. Peťo sa v tejto časti behu drží veľmi dobre. Ananda-Lahari až do obeda, ako on vraví, "rozmotával nohy". Nakoniec sa mu to podarilo a končil o 23:45 so 111 kolami. Dnes nám písal Vlasta. Po týždni ho pustili z nemocnice a síce ešte chodí o barlách, noha ho už tak nebolí. Ešte tak dva týždne bude chodiť na preväzy do nemocnice. Držte mu palce.

Deň 25.
Počasie sa trochu umúdrilo. Od rána bolo pod mrakom a okolo 18:00 sa spustil typický newyorský lejak. Za hodinku bolo po ňom a my sme sa mohli pohodlne prezuť do suchých topánok. Pranab a ja sme dnes prekročili hranicu 1550 míľ, čo je presne polovica závodu. Pranab okolo 9:00 a ja o 18:00. Takže tá ľahšia časť je za nami a tá ťažšia pred nami . Pranab dnes končil na 120 kolách, ako väčšinou o 23:00. O 10 min pred ním končil Peťo, ktorý si stále drží výborné tempo, so 114 kolami. Ananda-Lahari končil so 107 kolami o 23:10 a ja o 23:20 so 113. Zajtra by mal byť slnečný, no nie príliš teplý deň.

Deň 24.
Toto bol pre mňa zatiaľ najťažší deň. Bolo horúco a vlhko. Ako keby ste sa snažili behať v parnej saune. Normálne som nestačil s dychom a musel som kráčať. Keď zašlo slnko, moje nohy sa konečne rozbehli a nakoniec som bol sám prekvapený, že o 23:50 som mal 111 kôl. Ananda-Lahari končil ešte 5 minút po mne tiež so 111 kolami. Peťa ako keby horúčava vôbec neovplyvňovala a skončil o 23:00 so 115 kolami, rovnako ako Pranab, ktorý mal 119 kôl. Dnes mali s horúčavou problémy aj ďalší, Asprihanal a Ayojan.

Deň 23.
Horúci a dusný deň. Ako začala na obed horúčava, moje nohy akosi opustila všetka sila. Po prestávke (ktorú mávam o 15:00) sa to pomaly začalo zlepšovať. A keď zašlo slnko, cítil som sa oveľa lepšie. Nakoniec som spravil 113 kôl a končil som o 23:30. Peťovi sa našťastie ten otlak umúdril a behal celkom svižne aj počas tej najväčšej horúčavy. Ananda-Lahari išiel poobede trochu prirýchlo a tak naopak večer musel ísť pomalšie. Končil po mne a mal 112 kôl. Pranab išiel svojím klasickým tempom a o 23:00 končil so 121 kolami. Zajtra nás čaká ďalší horúci (36°C) a sparný deň.

Deň 22.
Horúci deň. Našťastie vlhkosť nebola až taká vysoká. Peťo dnes dostal nepríjemný otlak na spodku chodidla a tak končil už o 22:00 so 94 kolami. Ananda-Lahari sa sťažoval na svoju rýchlosť, ale k večeru sa rozbehal a končil o 23:15 so 112 kolami. Ja som bol tiež pomalší a tak som končil o 23:30 so 114 kolami. Pranab mal už o 23:00 120 kôl a išiel spať. Zajtra má byť ďalší horúci deň.

Deň 21.
Tri týždne za nami. Celé doobedie a tiež poobedie sa mi nedarilo rozbehať nohy. Akoby chýbala sila. Najviac sa to dalo pozorovať v kopcoch. Večer už bol dobrý a o 23:30 som skončil so 115 kolami. Pranab mal podobný problém, ale nakoniec skončil o 23:00 so 119 kolami. Ananda-Lahari mal stále problémy s kolenami, tak to doobeda riešil svojským spôsobom. Behal kolo za 4 minúty (skoro 900 m). Skúste si to a uvidíte, aké to je tempo (a to má za sebou skoro 2000 km). Peťo dnes behal celý deň s kapustou na nohách, ale zdalo sa, že sa to nezhoršuje. A tak mohol skoro bez problémov behať. Dnes prišla Purabi, Pranabova mama, a týždeň nám tu bude pomáhať. Na zajtra sú predpovedané horúčavy až 35°C.

Deň 20.
Ráno bolo pre väčšinu z nás ťažké. Po včerajšku sa nohy nechceli poriadne rozbehnúť. Pranab na obed prebehol hranicou 2000 km za 19 dní 6:21:50, čím zároveň prekonal svoj najlepší čas z minulého roku a tak zároveň vytvoril aj nový Slovenský rekord. Ja som zabehol 2000 km za 19 dní 11:00:51, čo je môj osobák. Dnes sa opäť aj vážilo. Ja som od minulého týždňa schudol ďalšie 2 kg a tak od začiatku behu to je 6 kg. Rovnako aj Pranab od začiatku schudol 6 kg. Ale na nás to zatiaľ nie je poznať. Ananda-Lahari od minulého týždňa pribral asi 0,5 kg, čo je veľký úspech. Peťo dnes opäť behal výborne, ale skončil trochu skôr, pretože začal cítiť nábeh na "shin splin" na druhej nohe, ako na tej, na ktorej ho už mal. Ale aj tak o 22:30 mal 111 kôl. Ananda-Lahari mal problémy s úponmi vzadu na kolene. Skončil o 23:10 so 106 kolami. Pranab bežal výborne a skončil o 23:00 so 120 kolami. Ja som skončil o 23:25 so 115 kolami.

Deň 19.
Dnes nám predpovedali búrky počas celého dňa. Našťastie z toho bola len slabá prehánka neskoro večer. To moje zranenie (či už je to "shin splin" alebo čo) je v takom stave, že špičku nohy síce ohnúť dopredu nemôžem a celé to opuchlo, ale pri behu mi to neprekáža. Dnes prišli aj dvaja doktori. Aklanta z Nemecka a Pradan z Bostonu. Pradan je chiropraktik a Aklanta pracuje s homeopatikami. Za chvíľu nám už praskali kosti. Podľa Pradana, až na ten "shin splin" som úplne v poriadku. Predkolenie som mal celý deň stvrdnuté a tak som končil už o 23:00 so 113 kolami. Ananda-Lahari začali podvečer pobolievať úpony zozadu na kolene. Urobil 108 kôl. Pranab mal niečo podobné ako Ananda-Lahari, ale keď ho Pradan ponaprával, bolesti pomaly ustúpili a on sa mohol opäť naplno rozbehnúť. Skončil o 23:00 so 119 kolami. Zdá sa, že Peťo sa nám rozbieha. Dnes skončil o 23:10 so 118 kolami. Zajtra by sme mali Pranab a ja prekonať 2000 km hranicu.

Deň 18.
Vlasta nakoniec odchádzal až dnes večer. Peťo s ním stihol spraviť krátky rozhovor, ktorý si môžete stiahnu zo sekcie Súbory na stiahnutie. Celý deň bolo dnes zamračené a večer sa spustilo niekoľko slabších prehánok. Pranabovi bola dnes akási zima a behal dokonca aj v dvoch bundách. Skončil so 119 kolami. Peťo, Ananda-Lahari a ja sme opäť dnes skončili s rovnakým počtom kôl, 115. Ja som už nechcel to tlačiť ďalej, pretože som cítil, že mi na ľavej nohe začína "Shin splin". Skončil som už o 23:00. Dúfam, že sa to do zajtra dá dokopy.

Deň 17.
Trochu teplejšie počasie ako včera, ale inak stále výborné počasie na behanie. Pranabovi sa dal otlak do poriadku a dnes končil na 122 kolách. Peťo, Ananda-Lahari a ja sme dali po 117 kôl, Peťo o 23:00, Ananda-Lahari o 23:20 a ja o 23:30. Dúfam, že Peťo s Ananda-Lahari sa konečne rozbehajú. Inak včera som zabudol spomenúť, že sme sa začali prehupovať cez 1000 míľ. Ja som to dal za 15 dní 14:39:50 a Pranab ešte asi o tri hodiny skôr. Ananda-Lahari túto magickú hranicu prekročil dnes. Vlasto zajtra skoro ráno odlieta. Dnes večer sa ešte podrobil vyšetreniu a malému chirurgickému zákroku, pri  ktorom mu ranu otvorili a dôkladne vyčistili. Taktiež mu nasadili silnejšie antibiotiká. Ďalšia liečba už bude pokračovať doma v Čechách, keď tam zajtra priletí. Držte mu všetci palce, aby sa čo najskôr vrátil na asfalt, kde jeho výkony dávajú radosť toľkým ľuďom.

Deň 16.
Dnes sa Vlasto prišiel na nás pozrieť. Bol prvý krát od zranenia vonku. Ako sme sa mu však pozreli na ranu na nohe, hneď nám bolo jasné, že na tomto závode si už tento rok nezabehá. Aj po niekoľkých dňoch úplného pokoja, nie je ešte schopný sa na tú nohu ani len postaviť. Bude trvať ešte aspoň týždeň, kým bude schopný chodiť. Je to obrovská škoda. Vlastovi tu chýbala tá nevyhnutná trocha šťastia. Dostať takúto infekciu je naozaj smola. Ostatní však využili dobré počasie, aby zabehli ďalší dobrý výsledok. Pranaba dnes trápil otlak na spodku chodidla. Musel ho niekoľko krát otvárať a to ho stálo niekoľko kôl. Nakoniec končil o 23:00 s 119 kolami. Peťo končil so 107 kolami a Ananda-Lahari so 111. Ja som mal ďalší výborný deň. Dokázal som behať nezvyčajne rýchlo. Končil som o 23:20 so 119 kolami.

Deň 15.
Ďalší deň s dobrým počasím. To malo pravdepodobne za následok aj naše celkom dobré výsledky. Aj keď ráno to tak vôbec nevyzeralo. Ja som až do obeda zaspával a na to isté sa sťažoval aj Pranab. Ale nakoniec som končil so 117 kolami okolo 23:15. Zároveň so mnou končil aj Ananda-Lahari a mal 112 kôl. Peťo končil o jedno kolo skôr a mal ich 107. Pranab skončil so 122 kolami už o 23:00. Vlasto by sa mal zajtra objaviť pri štarte a malo by sa rozhodnúť, či bude pokračovať alebo nie. Podľa toho, čo som počul ho noha ešte stále dosť bolí. Ale ako a či bude schopný s tým behať vie len on. Tak uvidíme. Zajtra by sme sa ja aj Pranab mali dostať cez prvých 1000 míľ.

Deň 14.
Druhý týždeň za nami. Dnes celý deň síce svietilo slnko, ale inak bolo príjemne chladno. Peťo aj dnes ráno vyzeral vyčerpane, ale poobede sa už spamätal. Tento jeho stav ja nazývam "running sickness" (choroba z behania). Je to skôr stav mysle ako fyzický problém. Toto postihuje skoro každého aspoň raz počas takéhoto dlhého závodu. Je to stav, keď ste mentálne unavený z behania. Chýba vám inšpirácia a strácate zmysel toho čo robíte. Našťastie to netrvá dlhšie ako jeden deň. Človek sa z toho vyspí a všetko je zrazu lepšie. Peťo sa z toho dostal a niečo po 23:00 končil so 110 kolami. Ja som mal opäť dobrý deň a končil som chvíľku po Pranabovi o 23:00 so 115 kolami (aj keď posledné dve hodiny som mal dosť). Pranab mal 122. Vlasta sa ešte asi pár dní na trati neukáže. Tú ranu, z ktorej sa mu s najväčšou pravdepodobnosťou infekcia rozšírila, má medzi malíčkom a druhým prstom na nohe. Rana je dosť hlboká a je viac ako pravdepodobné, že pokiaľ by začal behať skôr, ako sa mu to zahojí, rana sa opäť otvorí a ďalšia infekcia by bola ešte horšia, pretože antibiotiká by už zaberali ťažšie. Takže neostáva nič iné, ako čakať kým sa rana zahojí a infekcia z nohy ustúpi.

Deň 13.
Počasie bolo na behanie ideálne. Podstatnú časť dňa bolo pod mrakom, takže horúčav sme sa nedočkali. Väčšine z nás sa dnes behalo výborne. Výnimkami boli Peťo, ktorý po včerajšku vyzeral celý deň dosť vyčerpane a samozrejme Vlasto, ktorý statočne doma bojuje s infekciou.  Zajtra ešte určite behať nebude, ale podstatné je, aby sa najprv poriadne preliečil. Behať so zápalom v nohe vezme akúkoľvek radosť z behu, nehovoriac o tom, že to je aj nebezpečné. Ja som mal dnes zatiaľ najlepší deň a zabehol som 117 kôl. Pranab končil o 23:00 so 121 kolami. Peťo končil skôr a Ananda-Lahari ešte krúžil, keď som končil.

Deň 12.
Predpoveď počasia sa našťastie úplne nesplnila. Deň začal ako ten včerajší, horúco a vlhko, asi ako včera. O 15:30 sa spustila krátka búrka a potom večer to vyzeralo stále na spadnutie, ale bolo z toho len pár kvapiek. Nanešťastie pre Vlastu sa beh nevyvíja dobre. Čo na začiatku vyzeralo ako presilená šľacha na malíčku, bola nakoniec dosť vážna infekcia. Keď sa mu na to pozrel lekár, okamžite bolo jasné, že kým sa mu to nedá aspoň trochu dokopy, tak ďalej bežať nebude môcť (je neuveriteľné, že s tým vôbec dokázal chodiť). Takže okolo 17:00 Vlastu odviezli domov a nasadili mu antibiotiká, aby potlačili infekciu. Zajtra určite behať nebude a či pozajtra, to sa uvidí, ako sa to bude vyvíjať. Ostatní mali celkom dobrý deň. Peťo sa konečne dostal späť na 111 kôl, Pranab mal 120 a ja tiež 111. Takže držte Vlastovi palce, aby sa z toho čo najskôr dostal a vrátil sa na trať.

Deň 11.
Absolútne šialený deň. Od rána bolo horúco a vlhko. Na obed bolo 32°C a k tomu vlhko. Takže sme sa kúpali vo vlastnom pote. A o 18:30 sa spustila ta najväčšia búrka, ktorú sme zatiaľ na závodoch zažili. Potoky vody a krúpov spojené s víchrom. Na trati ako zázrakom zlomilo len jednu vetvu, ale v okolitých uliciach padali aj celé stromy. Všetko, čo sme mali v našich boxoch na stoloch bolo zaplavené vodou (neviem, či ešte rozchodím svoj mobil a foťák). Vlastovi sa k tomuto všetkému pridal zápal šľachy na malíčku nohy. Takže ho to predurčilo na úlohu chodca. Poobede mal už také bolesti, že si musel dať dlhšiu prestávku. Aj napriek počasiu som mal o 23:00 111 kôl. Pranab končil zároveň so mnou so 120 kolami. Peťo odišiel skôr aj keď celý deň do tej búrky behal a potom už len chodil. Zdá sa, že aj zajtra náš čaká daždivý deň.

Deň 10.
Horúci a vlhký deň. Od rána sme sa kúpali vo vlastnom pote. Vlasto dnes prekonal 1000km hranicu. Mal fantastický čas 9 dní a 5 hodín. Ak sa nemýlim, mal by to byť nový Český rekord. Ja som to dal za 9 dní 14:57:30, čo by mal byť tiež môj osobák. Pranab dokončil 1000km tesne pred 23:00. Na Ananda-Lahari to čaká zajtra. Dnes sme sa vážili. Za týždeň som schudol asi 2kg a Ananda-Lahari 1kg. Ostatní si svoju hmotnosť zatiaľ udržali (ale určite sa im to už nebude dlho dariť). Peťo dnes konečne celý deň behal. Stále ho to ale dosť bolí, tak musel ísť dosť opatrne. Nakoniec dal 94 kôl. Ananda-Lahari sa dnes dosť trápil. Všetko ho bolelo a končil okolo 22:30. Dal niečo cez 100 kôl. Vlasto dnešný horúci deň dokráčal a mal 111 kôl. Mne sa aj napriek horúčave celkom darilo a dal som opäť 113 kôl. Zajtra nás čaká podobne horúci a vlhký deň.

Deň 9.
Peťo sa dnes už pokúšal behať, takže dúfajme, že zajtra to naplno rozbehne. Mne sa dnes celkom darilo a spravil som 113 kôl, aj keď tých posledných 5 už bolo na doraz. Pranab končil okolo 23:00 so 118 kolami. Vlasto aj dnes až do podvečera behal a končil tesne predo mnou so 116 kolami (myslím). Zajtra by sme Pranab, ja, Vlasta a Ananda-Lahari uzavrieť prvých 1000km. Pre mňa by to možno mohol byť aj osobák, ale pre Vlastu určite. Pravidelne pridávané fotky zo závodu nájdete aj na www.sopan3100.com

Deň 8. Zdá sa, že Vlasto chytá druhý dych. Dnes celý deň bežal v solídnom tempe, až k večeru spomalil. Pranab klasicky v pohode zvládol 120 kôl. Ja a Ananda-Lahari sme končili tesne po 23:30. Ja som mal 111 kôl a Ananda-Lahari 112. Od rána, až do prestávky o 15:00 som bol neuveriteľne ospalý. Až potom som sa akosi prebral. Ale posledných 5 kôl som už kráčal, pretože mi došli sily. Peťa dnes naplno zasiahol "shin splin", takže po trati len pomaly kráčal. Ale na dobrej nálade mu to neubralo. Okrem Pranaba sa aj Ayodjan prebíja nahor. Stutisheel mal dnes dosť veľké problémy. Možno je to len  presilený sval, ale môže to byť aj začiatok prechladnutia.

Deň 7.
Takže prvý týždeň je za nami. Ako dnes poznamenal Vlasta, od zajtra si robí osobák (jeho najdlhší závod bol 7 dňový). Keď som sa ho spýtal, ako by zhodnotil ten prvý týždeň, tak s úsmevom odpovedal, "Jó dobrý, ale krutý." Ja pevne verím, že Vlasta má tu najťažšiu časť závodu za sebou a teraz mu to pôjde iba lepšie (aj keď byť na treťom mieste, s priemerom cez 100km denne sa nedá považovať za neúspech). Dnes si Vlasto splnil minimum, na skočenie behu pod 51 dní (111 kôl). Mne sa po včerajšku opäť podarilo dostať ku 113 kolám (100km). Pranab, ako v posledných dňoch vždy, opäť exceloval. Už o 23:00 končil s 121 kolami, čo je viac ako 66 míľ. Ananda-Lahari sa po niekoľkých dňoch dostal na 111 kôl (61 míľ). Zdá sa, že u Peťa sa začal rozširovať "shin splin". Urobil toľko, čo včera, teda 87 kôl (48 míľ). Držte mu palce, nech sa z toho rýchlo dostane. Dopredu sa okrem Pranaba začína prepracovávať aj Ayodjan. Na začiatku mal žalúdočné problémy, ktoré ho stálo veľa síl.

Deň 6.
Peťo dnes v podstate celý deň chodil. Hneď ráno začal cítiť nábeh na "shin splin". Je to presilenie alebo zápal holenného svalu. Tí, ktorí si tým prešli vedia aké to je bolestivé. Väčšinou trvá niekoľko dní, kým sa zranenie stabilizuje a počas toho je behanie v podstate nemožné. Nakoniec Peťo skončil ešte pred 22:00. Tak držte palce, aby sa dal do rána do poriadku. Ananda-Lahari ide zatiaľ s rozvahou, ale ako ho poznám veľmi skoro začne pridávať. Pranab si teraz stále drží svoj štandard jedného z najrýchlejších bežcov na trati. Končí už pred 23:00 s tým, že urobí okolo 65 míľ. Vlasto stále poobede spomalí, ale aj tak svoj minimálny limit dosiahne. Ja som dnes šiel akosi pomaly a tak som urobil len tesne pod 100km. Na čele sa udiali menšie zmeny. Vedie Asprihanal a za ním nasleduje Smarana. Už nad tým zaspávam, tak radšej končím. Inak v galérii sú fotky zo začiatku behu (vďaka Palovi Sárazovi).

Deň 5.
Peťo ide v pohode a s neustálym úsmevom na perách. S Ananda-Lahari takto tvoria ideálnu dvojicu. Ani jednému s nich netreba veľa aby kedykoľvek dostali záchvat smiechu. Pranab už ide tak, ako ho poznáme. Postupne sa prediera dopredu. Vlasta má trochu problémy s teplom. Doobeda, kým ešte silno nepáli beží výborne. Ale potom s neho intenzívne slnko postupne vyčerpá všetku energiu. Ale tí, ktorí ho poznáte, viete aký to je bojovník. Ostáva stále až do 23:30, aj keď je na ňom vidieť, že niekedy je to naozaj boj. Ak by ste ho chceli povzbudiť, alebo hociktorého z nás, môžete nám poslať mail na ny@srichinmoyraces.org  . A ďakujeme všetkým, ktorí tak už urobili. Neviete si predstaviť, ako to pomáha. Ja som dnes dobojoval opäť rovných 100km. Pranab končil už pred 23:00 na 105km a Vlasto tesne pod 100km

Deň 4.
Predpoveď sa naplnila a až do obeda sme mali prehánky. Ale to nezabránilo tomu, aby poobede opäť vyšlo slnko a spravilo sa horúco. Pranab sa už dostáva do svojej formy. Dnes končil o 23:00 so 65 míľami. Ananda-Lahari mal už druhý deň problém, že večer dostal trochu zvýšenú teplotu a tak musel skončiť trocha skôr. Peťo je stále dosť rýchly aj keď sa trochu sťažuje na bolesti v bedrách. Vlasto dnes trocha spomalil. Prejavila sa u neho klasická únava, ktorá na takýchto závodoch nečakane príde a takisto nečakane zmizne. Mňa už niekoľko dní bolí spodná časť chrbta, čo býva u mňa dosť častý problém. Ale podarilo sa mi aj dnes zabehnúť 100km.

Deň 3. Pranabovi sa dnes polepšilo. Je super ho vidieť opäť behať. Aj keď ešte musí byť trochu opatrný, podarilo sa mu spraviť 100km. Ananda-Lahari dnes šiel trochu opatrnejšie, pretože sa sťažoval na koleno. Peťo je dosť rýchli a necelých 100km mal už pred 23:00. O prvé miesto sa zatiaľ delia v tesnom závese Vlasto a Asprihanal. Mne sa dnes podarilo dať opäť 100km, ale musel som ostať až do 23:45. O 23:00 sa spustil dážď a tak my pomalší sme si užili aj toto potešenie. Pršať by malo až do zajtrajšieho obeda. Priebežné výsledky po dvoch dňoch nájdete tu.

Deň 2.
Pranabove žalúdočné problémy boli nakoniec vážnejšie ako sa zdalo. Už večer vracal a od rána nebol schopný do seba dostať žiadne jedlo ani vodu. Takže v&a