Čech Petr Spáčil vyhral 10 dňový beh v New Yorku. Pavol Sáraz skončil tretí!

Autor: Prānjal <pranjal(at)ultrabeh.sk>, Téma: Viacdenné behy, Zdroj: SriChinmoyRaces.org, Vydáno dne: 27. 04. 2007

6 a 10 dňový závod    Deň 10.: Peter Spáčil zvíťazil v 10 dňovom behu v New Yorku s výkonom 670 míľ. Glen Turner skončil druhý s výkonom 654 míľ. Slovák Pavol Sáraz skončil na treťom mieste 636 míľ.
    Surasa Maier zvíťazila v ženskom 10 dňovom behu s výkonom 595 míľ. Za ňou nasledovala Tatyana Jauk s 523 míľami a tretia skončila Pratishruti Khisamoutdinova s 507 míľami.
    6 dňový mužský beh vyhral Asprihanal Aalto s 505 míľami, keď posledný deň zabehol 92 míľ. Serge Arbona skončil druhý so 450 míľami a tretí John Geesler mal 412 míľ.
    Ženský 6 dňový beh s prehľadom vyhrala Dipali Cunningham so 443 míľami. Juli Aistars skončila druhá s 387 míľami a tretia Harita Davies s 380 míľami.
Konečné výsledky

Peter Spáčil, Pavol Sáraz a Rastislav Uličný pred štartomDeň 9.: Peter Spáčil sa prebojoval na čelo 10 dňového behu s 598 míľami. Glen za ním zaostáva o 11 míľ. Pavol Sáraz je na treťom mieste s 569 míľami. Trishul a Bob za ním zaostávajú o 4 míle.
    Asprihanal vedie mužskú časť 6 dňového behu so 413 míľami. Za ním nasleduje Serge s 370 míľami a John Geesler s 365 míľami.
    Dipali s 376 míľami vedie v ženskej časti 6 dňového behu. Za ňou sú Juli Aistars s 333 míľami a Harita Davies s 320 míľami.

Deň 8.: Medzi Peťom a Glenom na 10 dňovom behu sú už len 2 míle. Palo sa dotiahol na Trishula a tak sa delia o tretie miesto. Za nimi už však len jednu míľu zaostáva Bob Oberkehr.
    V 6 dňovom behu sa Asprihanal dostal pred Sergeho, ktorý mal ťažky deň a spravil len 26 míľ.

Deň 7.: Na trati začína prituhovať. Peter Spáčil sa dotiahol na rozdiel piatich míľ na vedúceho Glena Turnera, ktorý má 465 míľ. Palo Sáraz je štvrtý so 445 míľami a za tretím Trishulom Chernsom zaostáva len 3 míle.
    V 6 dňovom behu sa Asprihanal pomaly, ale isto začína doťahovať na Serge Arbona. Serge má 273 míľ a Asprihanal 254 míľ.
    Zdá sa, že v posledných troch dňoch nás čakajú ešte pekné súboje.

Deň 5.: 38 bežsov 6 dňového behu dnes vyrazilo na trať. Medzi nimi sú aj Slovák Mário Komák z Bratislavy a Čech Michal Petříček z Brna. Po prvom dni vedie Američan Serge Arbona s fantastickými 132 míľami. Za ním so 113 míľami nasleduje ďaľší Američan John Geesler. V ženskom behu vedie Australčanka Dipali Cunningham so 104 míľami. Druhá Američanka Juli Aistars zabehla 92 míľ.
    V 10 dňovom behu sa Peter Spáčil posunul až na druhé miesto s 339 míľami a Pavol Sáraz na štvrté s 326 míľami.

Deň 4.: David Luljak sa posunul z desiateho miesta na druhé z 87 míľami vo štvrtom dni.Surasa Maier udržuje svoje vedenie v ženskom behu.

Deň 3.: Konečne čistá obloha. Bežci vyzerajú šťastný, že môžu byť opäť v suchom po včerajších povodniach. Čelo preteku je veľmi tesné. Na čele je Glen Turner s 225 míľami, o 2 míle menej má Christopher Muellauer, 5 míľ za ním je Garry Wise a o 1 míľu menej má Petr Spáčil. Na ôsmom mieste je Pavol Sáraz z 202 míľami.

Deň 2.: Dážď bol pánom dnešného dňa. Ochladilo sa a bežci sa museli na niektorých miestach okruhu brodiť po členky vo vode. Poobede dážď ustal natoľko, že pumpy mohli začať odčerpávať vodu z trate.

Deň 1.:
Na štart 10 dňového behu sa nakoniec postavilo 26 bežcov a 15 bežkýň. Na štarte sú aj Slováci Rastislav Uličný a Pavol Sáraz a Česi Petr Spáčil, Jirka Čáslava, Lenka Švecová a Sylvia Strnadová.
    Po prvom dni je v čele Američan Glen Turner (minuloročný víťaz 6 dňového závodu) o 3 míle pred Litovčanom Rimasom Jakelaitisom (minuloročným víťazom 10 dňového závodu). Neskôr večer sa Rimas rozhodol si dať dlhšiu prestávku, pretože sa začalo ozývať jeho staré zranenie kolena.
    Po teplom dni sa večer ochladilo a začal pofukovať chladnejší vietor.