Európska vetva štafetového behu World Harmony Run skončila 10. októbra v Londýne

Autor: Prānjal <pranjal(at)ultrabeh.sk>, Téma: Inšpirujúce, Vydáno dne: 20. 10. 2006

World Harmony RunEurópska vetva Svetového behu harmónie prechádzala tento rok 49 krajinami Európy a počas ôsmich mesiacov bežci prekonali vzdialenosť 27 000 kilometrov. Pochodeň, ktorú si bežci predávajú putovala rukami tisícov a tisícov detí, športovcov, politikov, hercov, spevákov a mnohých iných celebrít. Zmyslom tohto podujatia je propagovať medzinárodné priateľstvo a porozumenie.

Paula Radcliff   V nedeľu 8. októbra sa ešte bežci zúčastnili v Londýnskom Hyde Parku na 10 kilometrovom závode, na ktorom štartovalo 35000 súťažiacich. Budúca mamička a súčasná držiteľka ženského svetového rekordu v maratóne , ktorá taktiež štartovala na tomto behu, si tiež zabehla s pochodňou a zaželala bežcom veľa šťastia.
    Záverečná ceremónia sa konala v utorok 10. októbra pred Britským múzeom v Londýne. Na ceremónii sa okrem množstva divákov a detí z londýnskych škôl zúčastnilo množstvo významných osobností britského športového, umeleckého a politického sveta. Bežcov privítal riaditeľ Britského múzea Dr. Andrew Burnett. Kancelárka Jill Fraser prečítala pozdrav kráľovny Alžbety II bežcom. Kevin Murphy, prezývaný tiež Kráľ kanála, pretože už 34 krát preplával kanál La Manche, vyjadril svoj obdiv nad týmto neuveriteľným bežeckým dosiahnutím. Riaditeľ organizácie World Harmony Run International, ktorá celé podujatie zastrešuje, Australčan Salil Wilson, povedal na záver ceremónie, že tento beh nie je len behom od mesta k mestu, ale hlavne jasným a dynamickým vyjadrením ľudskej túžby po harmónii a zároveň všetkým pripomenul, že aj keď toto bola záverečná ceremónia, beh nekončí, ale bude pokračovať každý ďalší rok.